Polacy poza podium, Norwegowie pobili rekord skoczni [PŚ w Niżnym Tagile]

02 grudnia 2017 18:15

Udostępnij
na Facebooku

Najlepszy wśród polskich skoczków był Piotra Żyła. MN

W indywidualnym konkursie Pucharu Świata rozegranym w Niżnym Tagile pierwsze miejsce zajął Richard Freitag z Niemiec. Na drugim i trzecim miejscu uplasowali się Norwegowie, kolejno: Daniel Andre Tande i Johann Andre Forfang. Ten ostatni pobił rekord skoczni, gdy w drugiej serii poleciał na 141,5 metra. Z Polaków najwyższą lokatę zajął Piotr Żyła - 10 miejsce.

Norwegia bije rekordy

Zwycięzca dzisiejszego konkursu Richard Freitag został liderem klasyfikacji generalnej. Jednak to Norwegowie grali pierwsze skrzypce. Rekord skoczni pobił najpierw Daniel Andre Tande - wylądował na 141 metrze, choć nie obyło się bez kłopotów. Strata punktów nie pozwoliła mu jednak wyprzedzić wciąż prowadzącego Niemca Karla Geigera, więc w pierwszej serii, mimo rekordu, uplasował się na drugim miejscu. W drugiej serii o pół metra przebił go kolega z drużyny - Johann Andre Tande, który poleciał na 141,5 metra.

Polacy, którzy w drugiej serii wystąpili w komplecie, znaleźli się poza podium. Najwyżej z nich był Piotr Żyła - zajął 10 miejsce. Tuż za nim na 11 pozycji był Dawid Kubacki, Kamil Stoch był 15., Maciej Kot - 20., Stefan Hula - 27., a Jakub Wolny - dopiero 30.
Wyniki po pierwszej serii konkursu
Wyniki po pierwszej serii konkursu MN

Polacy nie lubią Aist

Polacy na skoczni Aist (pol. Bocian) nie odnosili większych sukcesów. Dziś było podobnie. Najlepszy wynik, bo szóste miejsce w drugim konkursie rozegranym w 2015 roku zajął Kamil Stoch. Rok wcześniej Piotr Żyła był 10., dziś nie udało mu się zająć wyższego miejsca.

Jutro w Niżnym Tagile odbędą się kolejne zawody Pucharu Świata. O 14.30 rozpoczną się kwalifikacje, a o 16 - konkurs indywidualny.