Pieniądze ze zwrotu podatku
z Norwegii w 2 tygodnie!
Sprawdź
zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Gospodarze deklasują rywali na Holmenkollen. Polska na podium, a Stoch liderem w „generalce” Sport
Monika Pianowska 10 marca 2018
18:29

Gospodarze deklasują rywali na Holmenkollen. Polska na podium, a Stoch liderem w „generalce”

Skomentuj
Polacy jak zwykle dopisali na trybunach. Kuba Juszczyk
10 marca w ramach drugiej edycji Raw Air, nazywanego norweskim odpowiednikiem Turnieju Czterech Skoczni, w Oslo odbyły się zawody drużynowe w skokach narciarskich. Biało-Czerwoni zajęli drugie miejsce, jednak na Holmenkollen niezrównani okazali się gospodarze.
Poza tym, że w konkursie rozliczane były drużyny reprezentujące dany kraj, według zasad Raw Air liczyły się także indywidualne osiągnięcia zawodników. Dzięki świetnemu występowi na szczycie tabeli generalnej wciąż widnieje nazwisko Kamila Stocha.
Reklama

Gospodarze potwierdzili formę

Już seria próbna na stołecznym obiekcie zapowiadała emocjonującą walkę i rozbudziła apetyty kibiców. Wówczas najlepiej zaprezentowali się Polacy. W pierwszej części właściwego konkursu szli łeb w łeb ze skoczkami z Norwegii, gonili ich Niemcy i Austriacy.
Finałowe wyczyny na skoczni Holmenkollen przechyliły jednak szalę zwycięstwa na stronę Norwegów, którzy z ogromną przewagą zakończyli zmagania na pierwszym miejscu. Tuż za nimi na podium znaleźli się podopieczni Stefana Horngachera w składzie Kamil Stoch, Maciej Kot, Stefan Hula i Dawid Kubacki. Miejscami z Niemcami zamieniła się drużyna z Austrii, zamykając „pudło”.

Stoch ma szansę wygrać, ale to dopiero początek zmagań

W 2018 roku turniej Raw Air odbywa się w dniach 9-18 marca na obiektach w Oslo, Lillehammer, Trondheim i Vikersund. Zwycięzcą zostaje zawodnik, który uzbiera największą liczbę punktów we wszystkich kwalifikacjach, wszystkich czterech konkursach indywidualnych oraz drużynowych. Pierwszą edycję Raw Air wygrał Austriak Stefan Kraft, a reprezentant Polski, Kamil Stoch, zajął w klasyfikacji generalnej drugie miejsce.
W tegorocznej edycji jednak skoczek z Zębu ma szansę poprawić ten wynik. Chociaż to na dobrą sprawę dopiero początek zmagań w swoistym narciarskim maratonie, Stoch ma powody do radości. W konkursie drużynowym w Oslo indywidualnie spisał się najlepiej i obecnie w generalce plasuje się na pozycji lidera. Nie doścignęli go nawet norweski faworyt Rober Johansson oraz Andreas Wellinger z Niemiec. Świetny występ zaliczył także Dawid Kubacki, który osiągnął szósty wynik.
Drugiego dnia turnieju w stolicy kraju fiordów, 11 marca, odbędzie się konkurs indywidualny w skokach narciarskich. Redakcja MojejNorwegii trzyma kciuki za sukcesy polskich sportowców na Holmenkollen i będzie kibicować z trybun :)
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas