Sport

Dawid Kubacki triumfuje w Titisee-Neustadt. Polak walczy o zwycięstwo w nowym turnieju

Emil Bogumił

18 stycznia 2020 17:57

Udostępnij
na Facebooku
2

Dawid Kubacki walczy o zwycięstwo w turnieju Titisee-Neustadt 5 fot. Anna Nagel, www.skijumper.pl

Dawid Kubacki zwyciężył w zawodach Pucharu Świata w Titisee-Neustadt. Podium uzupełnili Stefan Kraft i Ryoyu Kobayashi. W czołowej dziesiątce uplasowali się również Kamil Stoch oraz Piotr Żyła.
Dawid Kubacki stanął dziś na podium po raz 7 z rzędu. Jest pierwszym Polakiem, który tego dokonał. Dotychczasowy rekord należał do Adama Małysza i Kamila Stoch (6 miejsc na podium z rzędu).

Kubacki znokautował już w pierwszej serii

Po pierwszej serii konkursowej liderem był Dawid Kubacki. Polak lądował na 140,5 metra. Za jego plecami znaleźli się Niemiec Stephan Leyhe i Japończyk Ryoyu Kobayashi. Czołową szóstkę uzupełnili Norweg Johann Andre Forfang, Austriak Stefan Kraft oraz Rosjanin Jewgienij Klimow. Siódmą lokatę zajął Piotr Żyła, a ósmy był Kamil Stoch. 

Pozostali Polacy - Maciej Kot, Stefan Hula oraz Aleksander Zniszczoł zakończyli zmagania w pierwszej serii.

Kto wygra w nowym turnieju?

Ostatecznie, w konkursie triumfował Dawid Kubacki. Podium uzupełnili Stefan Kraft Ryoyu Kobayashi. W czołowej szóstce oglądaliśmy także Johanna Andre Forfanga, Constantina Schmida oraz Stephana Leyhe. Ósmą lokatę zajął Kamil Stoch, a Piotr Żyła był dziewiąty. Lider Pucharu Świata - Karl Geiger - doskoczył do 12. pozycji.

Tegoroczne zmagania w Titisee-Neustadt stanowią jednocześnie miniturniej Titisee-Neustadt 5, w skład którego wliczone są noty z kwalifikacji oraz sobotnich i niedzielnych zmagań. Obecnym liderem jest Ryoyu Kobayashi przed Dawidem Kubackim. Na zwycięzcę czeka 25 000 € nagrody.
Kolejna odsłona zmagań w Titisee-Neustadt już jutro. Skoczkowie rozpoczną rywalizację o 15:15. Kto zdobędzie 25 000 euro?
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Rafał Gadomski

18-01-2020 19:39

Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Rafał Gadomski

18-01-2020 19:38

Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram