Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Klub Polskich Płetwonurków w Norwegii posprząta fiordy


"Sprzątanie Świata" pod wodą
Foto: diveinnorway.com

Klub Polskich Płetwonurków w Norwegii już 25 września w ramach akcji "Clean Up the World „-" Sprzątanie Świata", posprząta norweskie fiordy.

W minionym roku  na całym świecie z wody wyciągnięto ponad 92000 plastikowych butelek, 141000 filtrów z papierosów, 79000 reklamówek i innych śmieci. Jak będzie tym razem?

Sprzątanie Świata wpisało się na stałe do kalendarza ekologicznych działań społecznych i każdego roku biorą w nim udział miliony ludzi na całym świecie. Akcja ta wychowuje i rozwija, a także chroni nas przed nieszczęściem i zagrożeniem wywołanym przez nas samych.

„Chcemy zaakcentować wagę świadomości ekologicznej wśród społeczeństwa, które stara się dbać o własny teren bez względu na to gdzie jest" - mówi pomysłodawca przedsięwzięcia Łukasz Chłosta.

Jak do tej pory nie jest jeszcze dokładnie określone miejsce, w jakich regionach sprzątanie jest
to bardzo potrzebne. W związku z tym wszystkich zainteresowanych przyłączeniem się do akcji prosimy o przesyłanie propozycji. Wspólnie zadecydujemy, gdzie będzie potrzebna nasza pomoc - dodaje Łukasz.

Wyślij propozycję: Gdzie według Ciebie polscy nurkowie powinni posprzątać fiordy pod wodą?

Na koniec, kiedy już wszystko wiecie - wypada tylko zaprosić Was do udziału w naszej akcji "Sprzątanie Świata" pod wodą i zaznaczyć, że ten kto wyłowi najwięcej śmieci z wody zostanie wybranym "król śmieci".

"Sprzątanie Świata" to wielka międzynarodowa akcja, obejmująca swym zasięgiem ponad 130 państw całego ziemskiego globu. Wystartowała w 1993 roku z inicjatywy australijskiego żeglarza Iana Kiernana.

Dzisiaj w "Clean Up the World" uczestniczy więcej niż 40 milionów wolontariuszy, którym przyświeca wspólny cel, jakim jest powstrzymanie procesu degradacji środowiska. A czynnikiem najbardziej degradującym są odpady zaśmiecające niemal wszystkie zakątki naszej Ziemi.

MN/iLogic News

Reklama
Gość
Wyślij


Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok