Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Nawet 15% rabatu na S1 i EKUZ

Reklama

Praca i pieniądze

Związkowcy zrywają negocjacje. Do strajku gotowych jest blisko 15 000 osób

Emil Bogumił

03 kwietnia 2024 14:10

Udostępnij
na Facebooku
2
Związkowcy zrywają negocjacje. Do strajku gotowych jest blisko 15 000 osób

Związkowcy już w marcu zapowiadali, że są gotowi do strajku, by wprowadzić ich żądania w życie. Fot. stock.adobe.com/licencja standardowa

Przedstawiciele Federacji Związków Zawodowych (LO) zerwali negocjacje z przedstawicielami pracodawców. W obu przypadkach termin obowiązkowych mediacji mija w pierwszy weekend kwietnia. Jeśli nie przyniosą skutku, pierwsze osoby gotowe są strajkować.
Dobrowolne rozmowy zerwano pomiędzy przedstawicielami Konfederacji Norweskich Przedsiębiorców (NHO) oraz Federacji Związków Zawodowych (LO). Jeśli do niedzieli, 7 kwietnianie dojdzie do porozumienia obu stron, 8 kwietnia do strajku generalnego może przystąpić 14 301 związkowców pracujących dla 134 spółek.

Wśród przedsiębiorstw, które dotknie strajk, znalazły się przede wszystkim firmy wydobywające ropę naftową oraz gaz ziemny. LO nie chce jednak doprowadzić do przestojów w funkcjonowaniu infrastruktury wydobywczej. Oznaczałoby to reakcję rządu i wprowadzenie przymosowej ugody płacowej.
Uśredniona inflacja w Norwegii w 2024 roku wyniesie 4,1 proc. Dane przedstawiła 16 lutego Techniczna Komisja Obliczeniowa ds. Rozliczeń Dochodów (TBU). Prognoza stanowi podstawę negocjacji pomiędzy organizacjami pracodawców i pracowników podczas rozmów dotyczących podwyżki płac. Związkowcy zastrzegli, że będą domagać się realnej podwyżki płac. Część z nich informowała o kwotach powyżej 5,0 proc.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


sum

04-04-2024 13:06

Na zabawie kursem straciliśmy 30%, oni czyli pracodawcy wykazali 250% zysku, i każą na brać udział w szopce ,w której to nasi związkowi działacze żyły sobie podcinają za 5% - Matka Logika by powiedziała do tych przedstawicieli ,a z D...... mnie pocałujcie...

Adamski77

04-04-2024 11:51

Czy ja dobrze widzę? Youtuberzy i netflixowcy strajkują?
A co z ludźmi na kasie w kiwi, pracującymi za minimalną

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok