Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Praca i pieniądze

12 rzeczy, których musisz się wystrzegać przy pisaniu listu motywacyjnego na norweski rynek pracy

Udostępnij
na Facebooku
12 rzeczy, których musisz się wystrzegać przy pisaniu listu motywacyjnego na norweski rynek pracy


Wiele dostępnych informacji dotyczy tego jak napisać doskonałe CV i list motywacyjny. Rzadziej mówi się o tym, jakich błędów unikać. Przychodzimy z pomocą i prezentujemy 12 najczęściej popełnianych uchybień.


Przeczytajcie, a później zastosujcie w praktyce, żeby nie stracić swojej szansy na wymarzoną pracę.

12 błędów, których da się uniknąć


Gisle Hellsten, przewodniczący programu wdrażającego studentów na norweski rynek pracy, podaje listę 12 błędów, których wszyscy szukający pracy powinni się wystrzegać.

1. Podanie jest za długie - nie powinno przekraczać objętością jednej strony A4.

2. Nie wiadomo, dlaczego starasz się o to stanowisko - musisz sprecyzować, jak twoje wykształcenie i doświadczenie zawodowe mają się do danego stanowiska.

CV po norwesku


3. Motywacja jest niejasna - pracodawcy szukają osób, które są godne zaufania, dokładne i chcą pracować właśnie dla nich.

4. Widzicie w pracy korzyści wyłącznie dla siebie - a pracodawcę interesuje, co możecie wnieść do firmy, w jaki sposób ją rozwinąć.

Najlepsze CV na norweski rynek pracy. Zobacz koniecznie >>>


5. Podanie jest zbyt ogólne - każde podanie musi być dopasowane pod pracodawcę. Jeśli piszecie o swoim wykształceniu zbyt ogólnie, to nie spodziewajcie się, że zainteresujecie tym pracodawcę.

6. Tekst się ciężko czyta - szczegółowe informacje o punktach ECTS na studiach, kody poszczególnych kursów i daty odbywania zajęć to o wiele za dużo. Takie informacje powinny się znaleźć w CV, ale również odpowiednio „odchudzone."

7.  Styl i dobór słów dają mylne wrażenie - podanie do biura pośrednictwa pracy musi różnić się od tego, które wysyła się do urzędu. Warto zwrócić uwagę na to, w jakim tonie wypowiada się przyszły pracodawca na forach publicznych, w internecie itp.

8. Tekst jest nieczytelny - unikaj przeskakiwania, powtarzania informacji. W każdym akapicie omów jedną rzecz.

9. Tekst zawiera niezrozumiałą terminologię - pamiętaj, że pracodawca nie musi znać fachowego słownictwa, którym posługiwaliście się w pracy. Uważajcie też, aby styl nie był zbyt wysoki.

10. Tekst jest sztywny - nie przepisujcie ogłoszenia o pracę, zrobicie nudne wrażenie na rekruterze.


Zmień swoje podanie o pracę  w idealne CV do norweskiego pracodawcy. Zobacz jakie to proste >>>


11. Nie skupiajcie się na tym, czego wam brakuje - zdania typu „brak mi niestety" albo „Mam nadzieję, że mimo wszystko wezmą mnie Państwo pod uwagę" nie mają prawa znaleźć się w podaniu.

12.
Banały - Elastyczny, odpowiedzialny, pracowity powtarzają się w każdym CV i podaniu. Daj konkretne przykłady, które potwierdzą twoje umiejętności.


WIĘCEJ:
Jak się nie wygłupić przy pisaniu CV?


Źródło: aftenposten.no, zdjęcie frontowe: pixabay.com - CC0


CV
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok