kr

Kredyt bankowy w Norwegii

Eff. rente 14,9%, 65 000 kr. over 5 år, kost 28 730 kr., Tot. 93 730 kr.

Eff. rente 14,9%, 65 000 kr. over 5 år, kost 28 730 kr., Tot. 93 730 kr.

Polityka

Wyniki sondażowe exit poll: zwycięstwo Andrzeja Dudy

Agnieszka Wiśniewska

12 lipca 2020 20:50

Udostępnij
na Facebooku
2

W drugiej turze wyborów prezydenckich mierzyli się: Rafał Trzaskowski i Andrzej Duda Fot. Emil Bogumił, MN/Ernests Dinka, Saeima

Po godzinie 21 podano wyniki exit poll przeprowadzonego podczas drugiej tury wyborów prezydenckich, w których mierzyli się obecny Prezydent Polski, Andrzej Duda oraz Prezydent Warszawy – Rafał Trzaskowski. Różnica w wynikach jest zbyt mała, aby była wiążąca. Exit poll nie uwzględnia głosów oddanych za granicą.
12 lipca, między godziną 7 a 21 Polacy oddawali swoje głosy w tegorocznych wyborach prezydenckich. Z wstępnych sondaży wynika, że przez kolejne pięć lat głową polskiego państwa będzie obecnie urzędujący Andrzej Duda. Badanie exit pollu wskazało 0,8 proc. przewagę Andrzeja Dudy nad Rafałem Trzaskowskim.
Polscy wyborcy są podzieleni niemal pół na pół.
Polscy wyborcy są podzieleni niemal pół na pół. MN

Podziękowania

Po zakończeniu głosowania obaj kandydaci podziękowali obywatelom Polski.

– Absolutnie nic się nie zmieni. Będę państwa odwiedzał we wszystkich zakątkach Polski. Cieszę się z mojego zwycięstwa, na razie sondażowego, ale patrząc na poprzednie wyniki, to jeszcze, jak to mówią, mi urosło – powiedział podczas wieczoru wyborczego prezydent Duda.

– Obudziło się społeczeństwo obywatelskie. To Polki i Polacy stworzyli nadzieję na Polskę uśmiechniętą, tolerancyjną, otwartą, gdzie najważniejsza jest równowaga i zdrowy rozsądek - dodał na swoim spotkaniu wyborczym prezydent Warszawy.

Frekwencja

Komisje wyborcze zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami przystępują do liczenia głosów.
W wyborach prezydenckich 2020 padł rekord frekwencji.
W wyborach prezydenckich 2020 padł rekord frekwencji. MN
Podczas konferencji prasowej 10 lipca, PKW poinformowała, że ostateczny wynik tegorocznych wyborów prezydenckich będzie znany najprawdopodobniej wieczorem 13 lub nawet 14 lipca.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


artglebocki

12-07-2020 22:54

Po obliczeniu wszystkich głosów wygrana będzie jeszcze wyższa.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram