Polityka

Wybory prezydenckie 2020: głosowanie za granicą

Monika Pianowska

05 czerwca 2020 10:53

Udostępnij
na Facebooku

Obywatele polscy przebywający poza granicami będą mogli zagłosować w obwodach głosowania utworzonych za granicą osobiście lub korespondencyjnie. adobe stock/ licencja standardowa

Zgodnie z postanowieniem Marszałka Sejmu RP z 3 czerwca wybory prezydeckie 2020 odbędą się w niedzielę 28 czerwca 2020 r. w godz. 7:00-21:00, informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych w komunikacie prasowym z 4 czerwca.
W tym samym terminie możliwość oddania głosu Polacy będą mieli również w obwodach utworzonych za granicą. Wyjątek stanowi Ameryka Południowa i Północna, gdzie głosowanie odbędzie się w sobotę 27 czerwca 2020 roku w godz. 7:00-21:00 czasu lokalnego. Jak pisze MSZ, polscy obywatele przebywający poza granicami będą mogli zagłosować osobiście lub korespondencyjnie.
Informacja o numerach obwodów głosowania utworzonych za granicą, sposobie głosowania i siedzibach obwodowych komisji wyborczych ma być podana do publicznej wiadomości do 9 czerwca. Szczegóły dotyczące udziału w głosowaniu, siedzib obwodowych komisji wyborczych, zgłaszania się do spisu wyborców etc. mają się sukcesywnie pojawiać stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz portalach polskich placówek zagranicznych.
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram