Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
To już oficjalne: nowa ambasador RP rozpoczyna misję w Norwegii Polityka
Monika Pianowska 16 marca 2018
15:00

To już oficjalne: nowa ambasador RP rozpoczyna misję w Norwegii

1
Skomentuj
Do tej pory ambasadą w Oslo kierował chargé d’affaires Marian Siemakowicz. Do tej pory ambasadą w Oslo kierował chargé d’affaires Marian Siemakowicz. Zdjęcie dzięki uprzejmości Ambasady RP w Oslo/ fot. Marta B. Haga, MFA. Od lewej: Alberto Colella, Iwona Woicka-Żuławska, Jocelyn Batoon-Garcia, Nazmul Islam.
Iwona Woicka-Żuławska objęła stanowisko ambasadora Polski w Norwegii. Razem z trójką dyplomatów z innych krajów złożyła list uwierzytelniający na ręce króla Haralda V. Informację tę potwierdziło polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych i norweski rząd w komunikacie prasowym z 15 marca.
Nominację w imieniu Prezydenta RP Iwonie Woickiej-Żuławskiej wręczył 12 stycznia Minister Spraw Zagranicznych Jacek Czaputowicz. Dwa miesiące później obowiązku jej akredytacji dopełnił król Harald V, który podczas specjalnej audiencji w Oslo pzyjął listy uwierzytelniające wystawione przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Do tej pory ambasadą w Oslo kierował chargé d’affaires Marian Siemakowicz. Podczas marcowej audiencji oficjalnie rozpoczęli również swoją misję w Norwegii ambasadorzy Włoch, Filipin i Bangladeszu.
Iwona Woicka-Żuławska to absolwentka ekonomii międzynarodowej na Uniwersytecie Warszawskim. W 2008 r. na SGH otrzymała tytuł doktora nauk ekonomicznych, a w MSZ pracuje od stycznia 2010 r. Pełniła funkcje najpierw w Departamencie Strategii i Planowania, a następnie od września 2010 r. do 2014 r. w Ambasadzie RP w Londynie jako kierownik wydziału ds. ekonomicznych. Po powrocie z placówki w sierpniu 2014 r. objęła stanowisko zastępcy dyrektora, a następnie dyrektora (od maja 2016 r.) Departamentu Współpracy Ekonomicznej.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Sławomir, Janusz kumpel Grażyny Wiśniewski

Gratuluję nominacji.

-2
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas