Druga klasa podatkowa
Rozlicz podatek
Druga klasa podatkowa
Status pendler
Rozlicz podatek
Status pendler
Ulga 10%
Rozlicz podatek
Ulga 10%
Rozliczenie podatku
Rozlicz podatek
Rozliczenie podatku
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Marszałek Senatu apeluje do Polonii: reagujcie, kiedy nas szkalują Polityka
Krystian Łukowicz 12 lutego 2018
14:56

Marszałek Senatu apeluje do Polonii: reagujcie, kiedy nas szkalują

12
Skomentuj
List otwarty marszałka Senatu daje do zrozumienia, że Polacy powinni walczyć z każdym objawem zakłamania na temat naszej historii, bez względu na miejsce zamieszkania. Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0 PL/Michał Józefaciuk
Na fali nowelizacji Ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej 7 lutego Marszałek Senatu Stanisław Karczewski opublikował list skierowany do Polaków mieszkających za granicą.
Karczewski zachęca w nim do upominania się o prawdę historyczną i obronę dobrego imienia zarówno kraju, jak i rodaków.
Reklama

Pamięć jest ważna

List otwarty do społeczności polonijnych nawołuje do walki z wszelkimi oszczerstwami i fałszywymi informacjami, jakie pojawiają się na temat polskiej historii w czasie II wojny światowej. Władze chcą, by rodacy za granicą, tak jak na terenie kraju, szerzyli dobre imię Polski i opierali się potencjalnie szkalującym dobre imię Polaków hasłom, takim jak „polskie obozy śmierci”.

Edukacja to podstawa

Karczewski w liście przypomina o ważnej roli, jaką pełniła Polonia na arenie międzynarodowej w trudnych momentach naszej historii. Od II wojny światowej po stan wojenny Polacy za granicą wspierali rodaków walczących o swoje prawa na terenie kraju.
„Polonia przechowywała i pielęgnowała polskie wartości [...]” – tak w piśmie zwraca się marszałek Stanisław Karczewski, przekonując, że rola kultywowania narodowych tradycji i historii wciąż spoczywa w dużej mierze na emigrantach, którzy reprezentują ogół narodu.
Marszałek prosi o zwracanie uwagi na przypadki godzenia w dobre imię Polski i monitorowania wszelkich prób zakłamywania historii i przedstawiania Polaków w niekorzystnym świetle, ale – przede wszystkim – w kontekście informacji niemających pokrycia w rzetelnej wiedzy historycznej.

Słowo przeciw słowu

List autorstwa marszałka Karczewskiego jest kolejnym głosem w międzynarodowej dyskusji na temat nowelizacji Ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Kontrowersyjne zmiany w polskim ustawodawstwie zostały podpisane przez Andrzeja Dudę 6 lutego. Nowelizacja daje możliwość ukarania grzywną lub pozbawieniem wolności do trzech lat za publiczne głoszenie nieprawdy o odpowiedzialności albo współodpowiedzialności Polski za zbrodnie Trzeciej Rzeszy.
Jednocześnie, co przypomina w liście Karczewski, ustawa w żaden sposób nie uderza w wolność artystyczną i nie blokuje możliwości prowadzenia naukowych dysput na temat wojny, co zarzucają Polakom władze Izraela i USA. Państwa te są przeciwne ustawie w formie takiej, w jakiej została zatwierdzona.
Gość
Wyślij
Dodaj zdjęcie
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
morss.
morss. 16-02-2018 23:56

czesio2009 napisał:jakże Cię Andrzeju miło znów \\\"przeczytac\\\" !a przykładów z żywota Twego to faktycznie mógłbyś mnogo dać
Nie mam wcale na Imię Andrzej, ani też Gabriel jak to mnie ktoś wyżej nazwał.

Nie rozumiem was ludzie, czy wy nie potraficie prowadzić na forum normalnej dyskusji, tak bez wyimaginowanych przeciwników i bez domniemanych \"prywatnych osobistych wycieczek\".
Zauważyłem już dawno temu iż na tym forum, zawsze w jakimkolwiek poważnym temacie roi się od nagminnego ubliżania, tym co piszą jednak nie po myśli temu co ubliża i pomawia.
Inaczej nie potraficie, a później niektórzy dziwią się, że ich emigracyjne otoczenie delikatnie pisząc olewa.
Żałosne i mało poważne to wszystko.

-5
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
xxx yyy
xxx yyy 16-02-2018 16:39

morss. napisał:
bojfraoszlo napisał:
czesio2009 napisał:
ja zawsze reaguję...zwłaszcza jak zaczynają mówić że Wałęsa to bohater...o rzesz kurwa!
...trudny temat to fakt
...a kto obalił komunizm
,...tak w cudzysłowiu oczywiście,bo
...było wielu zasłużonych
...Kiszczak?

Teraz każdy mundry i \\\"drze ryja\\\", oraz obraża wszystkich dookoła.
Zapominając o jednej najważniejszej sprawie.
GDYBY NIE TEN WAŁĘSA i tamci LUDZIE z TAMTEJ SOLIDARNOŚCI,
to dzisiaj nie siedzieli by na tym forum tu w Norwegi.
Tylko nadal bylibyśmy za ŻELAZNĄ KURTYNĄ, a do Norwegi mogli by jeździć jedynie dzieci tych z KP.\\\"złote dzieci\\\".
Ot taka polska przywara, jak ci rodak pomoże, to jak już staniesz na nogi, to tego co tobie pomógł \\\"walisz nożem w plecy\\\". I takie myślenie i postępowanie egzystuje w tym naszym narodzie od pokoleń i trwać będzie aż do końca dni naszych i waszych.
Ponieważ każdy przed \\\"korytem\\\" złorzeczy na tych \\\"co przy żłobie\\\", a jak się sam dorwie do władzy, to zapomina kto mu pomógł i dlaczego.
I robi jeszcze gorzej, niż ten przednim.
Nie będę sypał przykładami ponieważ to nie ma w tym przypadku sensu.

Wyrzuciles z siebie totalny belkot i uwazasz,ze napisales cos madrego.
Gdyby nie ten Walesa to nie bylo by 27 lat postkomuny.
Bardzo celnie o roli Walesy powiedzial komunista Czarzasty-\"Żeście komunistów pokonali? No nie. Wyście się z nami, k...wa, przy Okrągłym Stole i 4 czerwca 1989 r. do-ga-da-li!\"
A jesli szukasz wzorow i legend dla mlodziezy- ludzi,ktorzy godnie zyli i wykazali sie odwaga, bohaterstwem to proponuje Henryka Lenarciaka-człowieka niezłomnego,skromnego który nigdy nie został złamany przez SB,działacza NSZZ Solidarność, inicjatora budowy Pomnika Poległych Stoczniowców w Gdańsku
W III RP zapomniany bo był wyrzutem sumienia dla takich jak Frasyniuk ,Wałęsa, Borusewicz.Dobroczyńca Wałęsy na Wydziale W-4 Stoczni Gdańskiej. Po ujawnieniu sprawy t.w. Bolek Wałęsa, który donosił na Lenarciaka, sugerował, że to Lenarciak był agentem Bolkiem.
Pewnie w ogole o nim nie slyszales.

10
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Sławomir, Janusz kumpel Grażyny Wiśniewski

Uwazam, ze my Polacy wybaczamy politykom o wiele wiecej niz dzieje sie to w innych panstwach.
Na przyklad Kohl, czy z norweskiego podworka Gro Harlem Brundtland ktorej nikt tu nie nosi na rekach pomimo jej wkladu w obecne naftowe bogactwo tego kraju. Przyklady mozna by mnozyc.
Walesa niepotrzebnie sam sie przechrzcil z robotnika i dzialacza zwiazkowego na polityka. Polityka na tyle nieudolnego ze zrazil sobie wszystkich, nawet takich jak ja.
Pozdrawiam.

Odpowiedz
Zgłoś komentarz
morss.
morss. 16-02-2018 00:51

bojfraoszlo napisał:
czesio2009 napisał:
ja zawsze reaguję...zwłaszcza jak zaczynają mówić że Wałęsa to bohater...o rzesz kurwa!
...trudny temat to fakt
...a kto obalił komunizm
,...tak w cudzysłowiu oczywiście,bo
...było wielu zasłużonych
...Kiszczak?

Teraz każdy mundry i \"drze ryja\", oraz obraża wszystkich dookoła.
Zapominając o jednej najważniejszej sprawie.
GDYBY NIE TEN WAŁĘSA i tamci LUDZIE z TAMTEJ SOLIDARNOŚCI,
to dzisiaj nie siedzieli by na tym forum tu w Norwegi.
Tylko nadal bylibyśmy za ŻELAZNĄ KURTYNĄ, a do Norwegi mogli by jeździć jedynie dzieci tych z KP.\"złote dzieci\".
Ot taka polska przywara, jak ci rodak pomoże, to jak już staniesz na nogi, to tego co tobie pomógł \"walisz nożem w plecy\". I takie myślenie i postępowanie egzystuje w tym naszym narodzie od pokoleń i trwać będzie aż do końca dni naszych i waszych.
Ponieważ każdy przed \"korytem\" złorzeczy na tych \"co przy żłobie\", a jak się sam dorwie do władzy, to zapomina kto mu pomógł i dlaczego.
I robi jeszcze gorzej, niż ten przednim.
Nie będę sypał przykładami ponieważ to nie ma w tym przypadku sensu.

-12
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
boj fra oszlo
boj fra oszlo 15-02-2018 23:04

czesio2009 napisał:
ja zawsze reaguję...zwłaszcza jak zaczynają mówić że Wałęsa to bohater...o rzesz kurwa!


...trudny temat to fakt
...a kto obalił komunizm
,...tak w cudzysłowiu oczywiście,bo
...było wielu zasłużonych
...Kiszczak?

-4
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
jan paweł
jan paweł 15-02-2018 00:27

Panie szanowny marszalku. Pan powinien prosic nas raczej o reagowanie na to, gdy panstwo nie potrafi stworzyc warunkow do zycia we wlasnym kraju. Mozecie mnie za to zamknac panie szanowny pajacu w palacu

-4
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Sławomir, Janusz kumpel Grażyny Wiśniewski

Zawsze reaguje. Nie pozwalam mówić o Polsce źle. Nie zawsze jest łatwo, ich media są równie stronnicze jak GW. Ale daje rade : )
Pozdrawiam

4
Odpowiedz