Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
4

 
 Fot. O-C. Bakke
Dwaj Polacy zatrzymani w grudniu ubiegłego roku przez policję pod zarzutem przemytu nie przyznali się w sądzie do winy. I to pomimo tego, że w ich mieszkaniu znaleziono klucze do kontenerów, w których przechowywano kontrabandę.


W grudniu 2012 roku policja z Romerike zarekwirowała gigantyczne ilości wódki, piwa i papierosów, przechowywane w wynajmowanych przez Polaków kontenerach na Skedsmokorset.

Znaleziono wówczas cztery tony piwa, 634 litry wódki i 20 000 sztuk papierosów. Dwaj Polacy mieszkający w Fet zostali właśnie pod zarzutem przemytu skazani na, odpowiednio, 75 i 60 dni pozbawienia wolności.

Obaj zaprzeczyli, jakoby mieli cokolwiek wspólnego z przemytem.

Winny tajemniczy nieznajomy?

Dwa kontenery, w których znaleziono kontrabandę stały niedaleko od siebie w dzielnicy przemysłowej na Skedsmokorset. Każdy z Polaków wynajmował jeden kontener, ale mimo tego, że mieszkali razem, twierdzili, że wcale nie są dobrymi przyjaciółmi.

Podczas rozprawy w sądzie rejonowym Nedre Romerike jeden z przemytników stwierdził, że padł ofiarą oszustwa ze strony nieznajomego mężczyzny. Sąd niespecjalnie w to uwierzył:

«Sąd nie daje wiary wyjaśnieniom oskarżonych, jakoby mieli zostać oszukani przez osobę, którą określają mianem"N.N." Sąd wskazuje tu na fakt, że oskarżeni nie podali żadnych konkretnych danych kontaktowych, ani bliższych informacji o tożsamości tej osoby" - czytamy w uzasadnieniu wyroku.

Problem narasta

Kiedy policja przeszukiwała mieszkanie podejrzanych, znalazła przemycone towary tej samej marki i wyglądu, co te znalezione w kontenerach.

Znalazła również klucz, pasujący do kłódki na Skedsmokorset. Według sądu stanowiło to wystarczające dowody na to, że dwaj Polacy odpowiadali za przemyt i dystrybucję towarów.

«Względy prewencyjne przemawiają za wymierzeniem surowej i dotkliwej kary. Łamanie ustawodawstwa celnego stanowi wielki i wciąż narastający problem. Praktyka orzecznicza przemawia za wymierzeniem w tych okolicznościach bezwarunkowej kary pozbawienia wolności na pewien czas" - czytamy w uzasadnieniu wyroku.



Źródło: rb.no




Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Yatsek :)

04-06-2013 19:35

K T

04-06-2013 19:25

Szkoda tylko piwka i wodki. Bo smuglerow niezabraknie gorzej jak browar w Polsce niewyrobi z produkcja na te konfiskaty

Stoltenberg i Judas Gahr Støre maja czego pragneli dzieki swoim cudownym avgifta

chuj ci w dupe

04-06-2013 19:20

2 lata,jak dla brata !

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok