Dwa kalendarze w cenie jednego!

Kup teraz

Ostatnie sztuki!

Polacy w Norwegii

Polski biznesmen uciekł do Norwegii. Prosi o azyl polityczny

Natalia Szitenhelm

20 października 2020 11:20

Udostępnij
na Facebooku
14
Polski biznesmen uciekł do Norwegii. Prosi o azyl polityczny

- Po wielu latach publicznego biczowania mnie przez administrację państwową postanowiłem poprosić władze Norwegii o azyl polityczny - napisał Stonoga na swoim Facebooku. wikimedia.org/CC BY-SA 4.0/wSensie.tv

Zbigniew Stonoga, biznesmen, 19 października na swoim facebookowym profilu opublikował oświadczenie, w którym, informuje, że w obawie o swój los uciekł do Królestwa Norwegii, gdzie będzie ubiegał się o azyl polityczny.
Reklama
- Postanowiłem zabezpieczyć swoje prawo do życia i wyjechałem do Norwegii, którą [..] poproszę o azyl polityczny - poinformował Stonoga w oświadczeniu. 

Pełna treść oświadczenia znajduje się poniżej:

Oświadczenie dla mediów: W związku z fałszywymi oskarżeniami prokuratur na terenie całej Polski, które nie znajdowały...

Opublikowany przez Zbigniewa Stonogę Poniedziałek, 19 października 2020

Bezdomny bankrut

Zbigniew Stonoga za pośrednictwem Facebooka poinformował także, że znajduje się w trudnej sytuacji finansowej. - Zablokowano mi wszystkie karty płatnicze. Nie wstydzę się powiedzieć Państwu, że jestem bankrutem i to bezdomnym bankrutem. Dzięki Polonii w Norwegii aktualnie kładę się spać pod dachem, a nie w samochodzie. Potrzebuję od Was pomocy finansowej - zwrócił się do Polaków mieszkających w kraju fiordów.  

Stonoga uciekł do Norwegii przed toczącym się obecnie kolejnym postępowaniem w jego sprawie. 15 października biznesmen został zatrzymany przez policję, prokuratura przedstawiła mu m.in. zarzut przywłaszczenia ok. 250 tys. zł z prowadzonej przez siebie fundacji, a także prania brudnych pieniędzy. Wystąpiono też o aresztowanie biznesmena, jednak sąd w Lublinie oddalił ten wniosek. Stonoga zaprzecza stawianym mu zarzutom, zapewniając o swojej niewinności. W obawie, jak twierdzi, o swoje życie, musiał uciec przed organami ścigania właśnie do Norwegii.

Norwegia znowu udzieli azylu?

Stonoga to kolejny Polak, który w ostatnim czasie ubiega się o azyl w Norwegii. W październiku tego roku władze kraju fiordów udzieliły azylu politycznego Rafałowi Gawłowi, współzałożycielowi Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych w Białymstoku. Gaweł przez polski wymiar sprawiedliwości został skazany za defraudację pieniędzy. Norwegia uznała jednak, że proces Rafała Gawła w Polsce był niesprawiedliwy, a sądy, po reformach rządu Prawa i Sprawiedliwości, nie są niezawisłe.
wp.pl, oko.press.pl, gazeta.pl, wprost.pl
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Zbigniew Jedynak

02-12-2020 10:39

Proszę nie patrz za długo w lustro , bo oprócz ryja zobaczysz jeszcze pustkę nad nim.!!!

Zbigniew Jedynak

02-12-2020 10:34

Brawo za wypowiedż !!!

Zbigniew Jedynak

02-12-2020 10:31

Macie rację, to zwykły złodziej i oszust ! Rękę wyciąga po następne pieniądze , gdyż uważa , że nasza społeczność to banda idiotów!Miernota doczekał się Europejskiego listu gończego i tacy jemu podobni mogą go teraz ukrywać .!!!

io500

27-10-2020 18:54

Preczytalem bo......myslalem, ze to ZART! Natychmiast wywalic i to pierwszym samolotem z nakazem dla zalogi uzywania przez cala droge dopalaczy!!! ....jednak boje sie, ze Norwedzy sie przychyla chcac ,,ukarac,, Polske. Przykre dla Polski ale jak sie za jakis czas okaze-dla Norwegii Stonoga nie bedzie ,,wygrana w totka,,. To lawirant i psychol z mania przesladowcza! I jeszcze barankow znalazl do pomocy. Swiat zwariowal dokumentnie! Nie mozecie baranki opierac sie tylko na bajkach faceta ktorego opowiesci przebijaja wszystkie najdziwniejsze nawet teorie Ericha von Dänikena. Wlaczcie myslenie bo zlasuje Wam mozgi szybciej niz myslicie!

Onty_Ja_Gabriel_3.

22-10-2020 11:26

Tak przy okazji tego sztampowego \"artykuliku\" administracji, która walczy o przetrwanie.

Skoro Stonoga prosi społeczność o pomoc finansową, emigracyjną społeczność, to może zamiast żebrać jak cyganie pod sklepami tyle, że on w necie.
Niech się osobiście zwróci do GAWŁA który jest mu \"pobratymcem\" a który o dziwo, jeszcze przed oficjalnym otrzymaniem Azylu, założył tu w Norwegii, następną firmę widmo i ma się całkiem dobrze w śród popierającej go polskiej społeczności podobnej jemu samemu.
Gaweł pewnie z otwartymi ramionami przyjmie w swoje szeregi taką znakomitość jak rzeczony Stonoga.

Onty_Ja_Gabriel_3.

22-10-2020 11:13

kacperek1 napisał:
Do Afryki niech ucieka śmieć jeden. Tam mu azyl dadzą. Albo z rudym u Niemca szparagi zbiera ta truskawa jedna. Patol wielki biznesmen ZLODZIEJ I TYLE Ciekawi mnie jedno, w tych waszych wypowiedziach, skądinąd trochę i słusznych.
Czy bylibyście dokładnie tak samo wylewni, gdybyście występowali nie pod anonimowymi awatarami a pod prawdziwym zdjęciem oraz nazwiskiem z imieniem.
Tak dokładnie, jak jest na oryginalnych stronach Norweskich gdzie przy standardowej rejestracji trzeba podać swój numer personalny?
Bardzo mnie to ciekawi i to bez żadnych podtekstów personalnych.

kacper kacprowski

22-10-2020 10:17

Do Afryki niech ucieka śmieć jeden. Tam mu azyl dadzą. Albo z rudym u Niemca szparagi zbiera ta truskawa jedna. Patol wielki biznesmen ZLODZIEJ I TYLE

MORSY LØRENSKOG .

20-10-2020 23:00

Ziobro ..... ...... przestań moją rodzinę prześladować.
Hi hi hi hi

voodoo31

20-10-2020 21:33

Oby Norwegia przyjęła Zbyszka z otwartymi ramionami, śmiejąc się w twarz tym"niezawisłym" sądom. Kolejny kraj, który uważa że nasze sądy nie są niezawisłe. Przypadek???

John39

20-10-2020 21:00

Do pracy potrzebuja w fabrykach rybnych.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram