Polacy w Norwegii

Polka norweską mistrzynią. Wygrała w dwóch kategoriach

Anna Moczydłowska

18 maja 2018 08:00

Udostępnij
na Facebooku
7

Magdalena Świderska (po prawej) wraz ze swoją modelką i wygranym pucharem archiwum prywatne

Do Norwegii przyjechała osiem lat temu za miłością. Związek nie przetrwał, ale ona postanowiła zostać. Wierzyła, że fach w ręku pozwoli jej wieść w kraju fiordów dobre życie. Dzięki pasji do pracy i zawziętości zdobyła o wiele więcej – Magdalena Świderska została mistrzynią Norwegii w stylizacji paznokci.
W rodzinnym Lublinie mama Magdaleny prowadziła salon kosmetyczny. Z racji zbliżającej się studniówki i dostępu do materiałów zaczęła robić paznokcie sobie i koleżankom. Mama, widząc coraz lepsze efekty tych starań, postanowiła zainwestować w córkę i wysłała na szkolenia. Pasja Magdy rozwijała się stopniowo, nawet w czasie studiów kompletnie niezwiązanych z tą dziedziną.

– Poszłam na studia z politologii, ale czułam, że to nie to. Skończyłam je tylko dlatego, że szkoda było mi przerwać. W międzyczasie cały czas stylizowałam paznokcie, doszkałam się, zaczęłam zarabiać pierwsze pieniądze, a klientki polecały moje usługi pocztą pantoflową – opowiada.

Po studiach, z duża wiarą w siebie i swoje umiejętności, spakowała walizki i za mężczyzną wyjechała do Norwegii. Na początku szkoliła się i pracowała w norweskim salonie. Właścicielce podobały się jej prace, widziała, że odbiegały od poziomu wielu zatrudnionych Norweżek.

– Kosmetyka w Norwegii jeszcze kuleje, stąd uważam, że to zawód bardzo przyszłościowy dla dobrze wyszkolonych emigrantek. Tutaj nie ma jeszcze takiej konkurencji, jak jest w Polsce, na początek wystarczy podstawowa znajomość języka angielskiego. A dobre stylistki paznokci zawsze znajdą pracę – twierdzi Magdalena.
Paznokcie wykonane przez Magdalenę wygrały w kategorii
Paznokcie wykonane przez Magdalenę wygrały w kategorii
Paznokcie wykonane przez Magdalenę wygrały w kategorii
Paznokcie wykonane przez Magdalenę wygrały w kategorii
Największym sukcesem Magdaleny są tytuły zdobyte w tegorocznym mistrzostwach Norwegii w Oslo – Norgesmesterskapene 2018. Na pięć kategorii, Polka startowała w trzech, z czego w kategorii sztylet (bardzo długie i ostre paznokcie – przyp. red.) zdobyła mistrzostwo Norwegii, w drugiej zaś – kategorii paznokci akrylowych – uplasowała się na trzecim miejscu podium.

Szanse na zajęcie wysokiego miejsca w trzeciej z kategorii, czyli malowaniu paznokci naturalnych, przepadły... przez przypadek. Jedna z modelek dzień przed zawodami złamała paznokcieć. Magda musiała więc skrócić wszystkie, co odebrało im tzw. efekt „wow”.

– Mam nauczkę, by lepiej ,,pilnować” swoich modelek, chociaż już tym razem biegałam za nimi niemal krok w krok – śmieje się Polka. – Musiały spać w specjalnych rękawiczkach wypełnionych kremem nawilżającym, bo w tej branży liczy się całokształt.

I dodaje: – W czasie przygotowań do mistrzostw, myślałam sobie „nigdy więcej”. To były trzy miesiące kompletnie wyjęte z życia. Partner musiał robić za mnie niemal wszystko, bo byłam tak pochłonięta treningami. Jednak wygrana zrehabilitowała mi ten okres. Wygrana, emocje i duma z nią związana sprawiły, że już zaczęłam myśleć o kolejnych zawodach.
Masz na swoim koncie sukces osiągnięty w Norwegii? Chcesz nam o tym opowiedzieć? Napisz na redakcja@mojanorwegia.pl!
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Adrianna...

08-12-2018 18:34

Wow! Przez dłuższą chwilę podziwiałam paznokcie z kategorii sztylet. Oczywiście wiem, że totalnie niepraktyczne, ale ilość oddanych detali i precyzja totalnie mnie zachwyciły. Ostatnio nawet się zastanawiałam czy nie spróbować robienia hybryd tak dla zabawy (a na studiach mogłoby się to zamienić w dodatkowy dochód - kto wie), a ten artykuł dał mi takiego kopa, że ciężko opisać. Sukces tej pani jest ogromny, wielkie gratulacje!

Aneta T

20-05-2018 11:33

gratuluje!!! Bardzo ciesze sie z Pani sukcesu.
Sama zajmuje sie stylizacja paznokci od 12 lat i dobrze wiem,ze nie wszystkie Polki sprzataja. Te , ktore ktore sa ambitne osiagna swoj cel.pozdrawiam.

Maciej xXx

19-05-2018 13:09

to teraz dla równowagi zawody dla prawdziwych drwali na najbardziej obcisłe rurki

Malaguti B

18-05-2018 23:39

Gratulerer!!!
Moze teraz tez jakies glupie zawody dla faceta ?
Kto lepiej wypucuje swoja bryke ?

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram