Pożyczka dla Ciebie w Norwegii
Priseks: Eff. rente 15,8%, 65 000kr. over 5 ar, etablering 950kr., Totalt: 92 354kr.
Oblicz ratę
Chcesz polskiego konsulatu w Stavanger? Możesz podpisać petycję online Polacy w Norwegii
Anna Moczydłowska 19 marca 2017

Chcesz polskiego konsulatu w Stavanger? Możesz podpisać petycję online

1
Skomentuj
Kiedy zakończy się akcja zbierania podpisów, Towarzystwo skieruje petycję do Ministerstwa Spraw Zagranicznych. fot. Towarzystwo Polsko-Norweskie w Stavanger
Akcja zbierania podpisów pod petycją o utworzenie polskiego konsulatu w Stavanger wciąż trwa. – Przedłużamy akcję, żeby dać możliwość włączenia się w nią Polakom, którzy z różnych powodów nie mogą podpisać się osobiście. Teraz mają do dyspozycji formularz internetowy – zachęca Renata Peksyk, przewodnicząca Stowarzyszenia Polsko-Norweskiego w Stavanger i inicjatorka akcji.
Podpisz petycję online
Podpisy zbierane są też wciąż w polskiej szkole, w kościele, w prywatnych punktach usługowych.  – Mamy bardzo dobry odbiór społeczny wśród Polonii. To działa jak łańcuszek, przechodzi z ust do ust. Docelowo liczymy na pięć tysięcy podpisów – zapewniała w rozmowie z Moją Norwegią Renata Peksyk.

– Robimy to, by podnieść status Polaków mieszkających tu, by ułatwić im życie. Obecnie wyprawa do konsulatu wymaga czasu i pieniędzy. Do Oslo jest ponad 500 kilometrów – tłumaczy przewodnicząca.  

Od kilku lat zaprzestano dyżurów konsularnych w Stavanger, Bergen i Trondheim. Jak podaje towarzystwo, ostatni dyżur miał miejsce w październiku 2013 roku.

Petycja do ministerstwa

Kiedy zakończy się akcja zbierania podpisów, Towarzystwo skieruje petycję do Ministerstwa Spraw Zagranicznych. – Mamy realne szanse na powodzenie. Wiemy, że jest duży budżet na tego typu inwestycje – przekonuje z optymizmem Peksyk.

– Niektórzy obawiają się, że na przykład ich pesel może zostać przechwycony i użyty do zaciągnięcia pożyczki. Zapewniam, że takie coś nigdy się nie zdarzyło, a sam proces  - zarówno internetowy, jak i tradycyjny – jest całkowicie bezpieczny. Nasze Towarzystwo działa od 30 lat, jesteśmy instytucją godną zaufania – wyjaśnia przewodnicząca.
Polacy zbierają podpisy, by utworzyć konsulat w Stavanger. „Mamy realne szanse
Gość
Wyślij
Dodaj zdjęcie
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Jan Kowalski
Jan Kowalski 20-03-2017 08:16

Wiadomo z gory, ze ta inicjatywa nie ma najmniejszch szans na powodzenie.
Wladzom polskim nie potrzebny kolejny konsul w norwegii, bo jego utrzymanie kosztuje, a zyskow zadnych bo nie da sie zarabiac na wizach.
Nie wiem jaki jest glowny cel tej akcji bo na pewno nie sprowadzenie konsulatu do Stavanger.
"Nasze Towarzystwo działa od 30 lat, jesteśmy instytucją godną zaufania – wyjaśnia przewodnicząca." Chyba towarzystwem wzajemnej adoracji. Doacje bierze grupka znajomych, organizuje imprezki dla wtajemniczonych, a reszte ma w glebokim powazaniu.

1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas