Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
OK


Norweski kalkulator podatkowy
według zaleceń Skatteetaten

Kalkulator podatku w Norwegii
za 2018 rok wg Skatteetaten
Wybierz rok, dla którego chcesz wykonać kalkulację:
Podaj kwotę całkowitego dochodu w Norwegii za 2018 rok:
kr
Podaj kwotę zapłaconej zaliczki na podatek za 2018 rok:
kr
Okres zatrudnienia w Norwegii w 2018 roku (zaznacz miesiące, w których pracowałeś):
Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień
Pracowałem przez cały rok

O nas
O nas
O nas
MultiNOR zapewni Ci najkorzystniejszy wynik rozliczenia podatkowego.
Jesteśmy profesjonalnym biurem konsultingowym, specjalizującym się w rozliczeniach podatkowych. Od lat rozliczamy Polaków we wszystkich ulgach i statusach.

Szybka i sprawna obsługa to nasz niewątpliwy atut. Dodatkowo na każdym etapie realizacji usługi otrzymasz informacje o jej statusie, dzięki temu masz całkowitą kontrolę nad tym jak toczy się Twoja sprawa.

Złóż wniosek

Uzyskany dochód

Aby otrzymać podstawowy rezultat, wystarczy zaznaczyć kwotę uzyskanego dochodu w roku, za który chcemy się rozliczyć oraz kwotę zapłaconej zaliczki podatkowej. Należy pamiętać, aby zaznaczone wyniki stanowiły sumę dochodów z całego roku i od wszystkich pracodawców. Jeśli podatnik miał opodatkowane dochody z NAV (np. sykepenger, dagpenger, foreldrepenger, arbeidsavklaringspenger itp.), należy je również uwzględnić w kalkulatorze, gdyż są one równoważne pod względem podatkowym z dochodami z pracy.

Okres zatrudnienia w Norwegii

W polu kalkulatora podatkowego dotyczącym okresu zatrudnienia w Norwegii, należy zaznaczyć miesiące, w których pobierało się dochód w tym kraju w roku, za który chcemy się rozliczyć. Okresy pobierania wyżej wymienionych zasiłków z NAV wliczają się do okresu zatrudnienia. Można od razu zaznaczyć pole: Pracowałem przez cały rok (gdyż jest to najpopularniejszy przypadek wśród Polaków pracujących w Norwegii) lub zaznaczać konkretne miesiące pracy. UWAGA: Nawet jeśli w danym miesiącu podatnik przepracował tylko kilka dni, należy zaznaczyć również ten miesiąc!

Pytania o koszty i status

Pytania o poniesione koszty w Norwegii w roku, za który chcemy się rozliczyć oraz o ewentualną rodzinę w Polsce służą zdefiniowaniu statusu podatkowego, w jakim dana osoba najprawdopodobniej będzie się rozliczać. Właśnie te pytania mają największy wpływ na rezultat rozliczenia podatkowego, gdyż odpowiedzi na nie określają prawo do odpisów podatkowych i ich wysokości. Niniejszy kalkulator podatkowy jest jedyną aplikacją dostępną w Internecie, która uwzględnia odpisy podatkowe przy wyliczaniu rezultatu rozliczenia podatkowego w Norwegii.

Wynik kalkulacji podatku

Otrzymany wynik rozliczenia jest wartością szacunkową i określa przedział minimum - maksimum. Jest on oparty o zmienne podane przez podatnika w kalkulatorze. Aby mieć pewność co do poprawności wyliczeń i uzyskać najkorzystniejszy wynik rozliczenia podatkowego, należy dokładnie zweryfikować dokumentację podatkową. Konieczne jest również wypełnienie formularza do rozliczenia podatkowego w systemie Altinn / MinID i załączenie dokumentacji w systemie. Jeśli masz pytania odnośnie rozliczenia podatkowego, zadaj je specjalistom z MultiNOR.

Informacje nt. starego kalkulatora podatkowego

Kalkulator podatkowy Na wielu serwisach związanych z podatkiem promowane są kalkulatory podatkowe, które w prosty i szybki sposób mają obliczyć nam należy zwrot podatku. Jak rzetelne są te narzędzia? To maszyny, które nie biorą pod uwagę wielu czynników, od których zależy zwrot podatku. Zwykle obliczają wynik przy wykorzystaniu dwóch danych: dochodu i zapłaconego podatku. Norweski system podatkowy przewiduje wiele ulg i odliczeń, z których warto skorzystać przy składaniu zeznania podatkowego.
Elektroniczny kalkulator nie bierze pod uwagę tych możliwości, przez co wynik nie jest precyzyjny.

Dlatego, aby uzyskać dokładny rezultat, jakiej wysokości zwrotu (lub niedopłaty) podatku należy się spodziewać, trzeba dokonać obliczeń wykorzystując wszystkie możliwe przysługujące nam ulgi i odliczenia.

Sprawdź jakie ulgi i odpisy Ci przysługują. Do tych najpopularniejszych należą:
  • ulgi z tytułu kosztów zakwaterowania,
  • ulga z tytułu kosztów wyżywienia,
  • ulga z tytułu wyjazdów do Polski,
  • druga klasa podatkowa (przy niskich dochodach współmałżonka).
Rozlicz się z podatku ›
MojaNorwegia.pl