Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
OK


Norweski kalkulator podatkowy
według zaleceń Skatteetaten

Kalkulator podatku w Norwegii
za 2018 rok wg Skatteetaten
Wybierz rok, dla którego chcesz wykonać kalkulację:
Podaj kwotę całkowitego dochodu w Norwegii za 2018 rok:
kr
Podaj kwotę zapłaconej zaliczki na podatek za 2018 rok:
kr
Okres zatrudnienia w Norwegii w 2018 roku (zaznacz miesiące, w których pracowałeś):
Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień
Pracowałem przez cały rok

O nas
O nas
O nas
MultiNOR zapewni Ci najkorzystniejszy wynik rozliczenia podatkowego.
Jesteśmy profesjonalnym biurem konsultingowym, specjalizującym się w rozliczeniach podatkowych. Od lat rozliczamy Polaków we wszystkich ulgach i statusach.

Szybka i sprawna obsługa to nasz niewątpliwy atut. Dodatkowo na każdym etapie realizacji usługi otrzymasz informacje o jej statusie, dzięki temu masz całkowitą kontrolę nad tym jak toczy się Twoja sprawa.

Złóż wniosek

Uzyskany dochód

Aby otrzymać podstawowy rezultat, wystarczy zaznaczyć kwotę uzyskanego dochodu w roku, za który chcemy się rozliczyć oraz kwotę zapłaconej zaliczki podatkowej. Należy pamiętać, aby zaznaczone wyniki stanowiły sumę dochodów z całego roku i od wszystkich pracodawców. Jeśli podatnik miał opodatkowane dochody z NAV (np. sykepenger, dagpenger, foreldrepenger, arbeidsavklaringspenger itp.), należy je również uwzględnić w kalkulatorze, gdyż są one równoważne pod względem podatkowym z dochodami z pracy.

Okres zatrudnienia w Norwegii

W polu kalkulatora podatkowego dotyczącym okresu zatrudnienia w Norwegii, należy zaznaczyć miesiące, w których pobierało się dochód w tym kraju w roku, za który chcemy się rozliczyć. Okresy pobierania wyżej wymienionych zasiłków z NAV wliczają się do okresu zatrudnienia. Można od razu zaznaczyć pole: Pracowałem przez cały rok (gdyż jest to najpopularniejszy przypadek wśród Polaków pracujących w Norwegii) lub zaznaczać konkretne miesiące pracy. UWAGA: Nawet jeśli w danym miesiącu podatnik przepracował tylko kilka dni, należy zaznaczyć również ten miesiąc!

Pytania o koszty i status

Pytania o poniesione koszty w Norwegii w roku, za który chcemy się rozliczyć oraz o ewentualną rodzinę w Polsce służą zdefiniowaniu statusu podatkowego, w jakim dana osoba najprawdopodobniej będzie się rozliczać. Właśnie te pytania mają największy wpływ na rezultat rozliczenia podatkowego, gdyż odpowiedzi na nie określają prawo do odpisów podatkowych i ich wysokości. Niniejszy kalkulator podatkowy jest jedyną aplikacją dostępną w Internecie, która uwzględnia odpisy podatkowe przy wyliczaniu rezultatu rozliczenia podatkowego w Norwegii.

Wynik kalkulacji podatku

Otrzymany wynik rozliczenia jest wartością szacunkową i określa przedział minimum - maksimum. Jest on oparty o zmienne podane przez podatnika w kalkulatorze. Aby mieć pewność co do poprawności wyliczeń i uzyskać najkorzystniejszy wynik rozliczenia podatkowego, należy dokładnie zweryfikować dokumentację podatkową. Konieczne jest również wypełnienie formularza do rozliczenia podatkowego w systemie Altinn / MinID i załączenie dokumentacji w systemie. Jeśli masz pytania odnośnie rozliczenia podatkowego, zadaj je specjalistom z MultiNOR.
Rozlicz się z podatku ›
MojaNorwegia.pl