Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
OK


Norweski kalkulator podatkowy
według zaleceń Skatteetaten

Kalkulator podatku w Norwegii
za 2022 rok wg Skatteetaten

Podaj kwotę całkowitego dochodu w Norwegii za 2022 rok:
kr
Podaj kwotę zapłaconej zaliczki na podatek za 2022 rok:
kr
Okres zatrudnienia w Norwegii w 2022 roku (zaznacz miesiące, w których pracowałeś):
Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień
Pracowałem przez cały rok

O nas
O nas
O nas
MultiNOR zapewni Ci najkorzystniejszy wynik rozliczenia podatkowego.
Jesteśmy profesjonalnym biurem konsultingowym, specjalizującym się w rozliczeniach podatkowych. Od lat rozliczamy Polaków we wszystkich ulgach i statusach.

Szybka i sprawna obsługa to nasz niewątpliwy atut. Dodatkowo na każdym etapie realizacji usługi otrzymasz informacje o jej statusie, dzięki temu masz całkowitą kontrolę nad tym jak toczy się Twoja sprawa.

Złóż wniosek

Wysokość dochodu

Aby otrzymać przewidywany wynik standardowego rozliczenia podatkowego, wystarczy zaznaczyć kwotę osiągniętego dochodu brutto oraz kwotę zapłaconej zaliczki podatkowej. Dane muszą dotyczyć roku, za który chcemy się rozliczyć. Należy pamiętać, aby zaznaczone wyniki stanowiły sumę dochodów z całego roku i od wszystkich pracodawców. Jeśli podatnik miał opodatkowane dochody z NAV (np. sykepenger, dagpenger, foreldrepenger, arbeidsavklaringspenger itp.), należy je również uwzględnić w kalkulatorze, gdyż są one równoważne pod względem podatkowym z dochodami z pracy. To samo dotyczy świadczenia urlopowego (feriepenger) wypłaconego w danym roku podatkowym.

Miesiące pracy na terenie Norwegii

W polu kalkulatora podatkowego, dotyczącym okresu zatrudnienia w Norwegii, należy zaznaczyć miesiące, w których pobierało się dochód w tym kraju w roku, za który chcemy się rozliczyć. Okresy pobierania wyżej wymienionych zasiłków z NAV wliczają się do okresu zatrudnienia. Można od razu zaznaczyć pole: Pracowałem przez cały rok (gdyż jest to najpopularniejszy przypadek wśród Polaków pracujących w Norwegii) lub zaznaczać konkretne miesiące pracy.

Pytania o koszty i status

Pytania o poniesione koszty w Norwegii w roku, za który chcemy się rozliczyć oraz o ewentualną rodzinę w Polsce służą zdefiniowaniu statusu podatkowego, w jakim dana osoba najprawdopodobniej będzie się rozliczać. Właśnie te pytania mają największy wpływ na rezultat rozliczenia podatkowego, gdyż odpowiedzi na nie określają prawo do odpisów podatkowych i ich wysokości. Niniejszy kalkulator podatkowy jest jedyną aplikacją dostępną w Internecie, która uwzględnia odpisy podatkowe przy wyliczaniu rezultatu rozliczenia podatkowego w Norwegii.

Wynik kalkulacji podatkowej

Otrzymany wynik rozliczenia jest wartością szacunkową i określa przedział minimum - maksimum. Jest on oparty o zmienne podane przez podatnika w kalkulatorze. Aby mieć pewność co do poprawności wyliczeń i uzyskać najkorzystniejszy wynik rozliczenia podatkowego, należy dokładnie zweryfikować dokumentację podatkową. Konieczne jest również prawidłowe wypełnienie formularza podatkowego w systemie Altinn oraz załączenie wymaganej dokumentacji. Jeśli masz pytania odnośnie rozliczenia podatkowego, zadaj je specjalistom z MultiNOR.
Rozlicz się z podatku ›
MojaNorwegia.pl