Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
1
Skomentuj
Polskie Radio / iLogic Media 28 listopada 2010
01:24
Nauka w Norwegii

Internet pomoże w nauce języka polskiego za granicą


Foto: iLogic Media
Ministerstwo Edukacji Narodowej stworzyło internetowy podręcznik do nauki języka polskiego, który ma pomóc młodym Polakom za granicą w nauce języka ojczystego.


W sobotę, dyrektorzy szkół polonijnych, a także eksperci od edukacji skupieni w Radzie Szkół Polonijnych, rozmawiali w Warszawie o sposobach udoskonalenia systemu kształcenia rodaków za granicą.

Do niektórych środowisk polonijnych szczególnie w Norwegii trudno jest dotrzeć. I tu przydaje się internet. MEN stworzyło internetowy podręcznik do nauki języka polskiego. Będą mogli korzystać z niego ci, którym za daleko do polskiej szkoły lub ci, którzy takiej szkoły nie mają.

Mirosław Sielatycki - podsekretarz w Ministerstwie Edukacji Narodowej - wyjaśnia, że nauka po polsku przybiera za granicą bardzo różne formy. Są to przede wszystkim szkoły społeczne, szkoły przy polskich ambasadach, a także lekcje języka polskiego w systemach edukacji innych państw.

Podsekretarz, w rozmowie dla Polskiego Radia - zaznaczył, że rząd zamierza zmienić prawo tak, by pomóc zarówno społecznym, jak i publicznym szkołom polskim za granicą. Chodzi o to, by szkoły polonijne mogły stać się integralną częścią polskiego systemu edukacyjnego. Pozwoliłoby to objąć je normalnym systemem dofinansowania, co obecnie nie jest możliwe.

Według najnowszych danych MEN,  za granicą w
języku ojczystym, uczy się około stu tysięcy młodych Polaków.

Polskie Radio / iLogic Media
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
baska krzyś
baska krzyś 22-11-2012 17:21

tylko kiedy to ruszy?

-1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas