Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
 Imprezy powyżej 500 uczestników odwołane do 1 września Kultura
Agnieszka Wiśniewska 02 maja 2020
08:00

Imprezy powyżej 500 uczestników odwołane do 1 września

Skomentuj
Wakacje bez wydarzeń kulturalnych. pixabay.org
Norweski rząd 25  kwietnia przedłużył o kolejne 2,5 miesiąca zakaz organizowania imprez dla więcej niż 500 osób. Do tej pory pod znakiem zapytania stało wiele letnich festiwali i wydarzeń sportowych, teraz wiadomo już na pewno, że się nie odbędą.
- Decyzja ta jest podyktowana zaleceniami Instytutu Zdrowia Publicznego oraz Urząd ds. Zdrowia - wyjaśnił Minister Kultury i Równouprawnienia Abid Raja, podkreślając że była to decyzja trudna.

Do tej pory imprezy masowe były odwołane do 15 czerwca. Nieznana była wobec tego przyszłość wielu festiwali muzycznych i imprez sportowych. Nowe rozporządzenie oznacza w praktyce, że z pewnością nie odbędą się  na przykład  Norway Cup, Stavernfestivalen czy jeden z popularniejszych festiwali muzycznych Oslo - Øyafestivalen.

To zła wiadomość także dla tych, którzy chcieli wybrać się na Oslo Sommertid 2020. - Najważniejsze jest nasze zdrowie, a globalna odpowiedzialność społeczna za wzajemną opiekę ma pierwszeństwo przed wszystkim – czytamy na stronie głównej festiwalu. Największą gwiazdą miała być Taylor Swift, która ze względu na sytuację na świecie odwołała wszystkie tegoroczne koncerty.
Organizatorzy zapewniają także, że prace nad przyszłoroczną edycją już trwają i chętnie odpowiedzą na pytania dotyczące zakupionych biletów i zwrotu kosztów. 

W przyszłym tygodniu ma zapaść decyzja dotycząca organizacji imprez poniżej 500 uczestników.
Koncert w domowym zaciszu?
Koncert w domowym zaciszu? Photo by Aneta Pawlik on Unsplash

#Zostańonline

Zarówno dla artystów, jak i publiczności jest to trudny czas. Organizatorzy muszą się zmierzyć z milionowymi stratami. Na szczęście jest internet.

Jako przykład wychodzący naprzeciw kryzysowi może posłużyć norweski zespół metalowy - Green Carnation - po 14 latach wydaje nowy album “Leaves of Yesteryear”, a utworów zagranych na żywo będzie można posłuchać na specjalnie przygotowanej transmisji koncertu. - Zespoły, artyści, muzycy, promotorzy i melomani doświadczają poważnych wyzwań w czasach koronawirusa. Postanowiliśmy zaatakować sytuację w pozytywny sposób i podzielić się naszą wielką imprezą z ludźmi, którzy już kupili bilet, ale także z fanami z reszty świata. To będzie wielkie wydarzenie dla wszystkich zaangażowanych i naprawdę nie możemy się doczekać, aby podzielić się nim ze wszystkimi! - powiedział wokalista zespołu, Kjetil Nordhus. Stream koncertu odbędzie się 23 maja o godzinie 14:00, bilety zostały wyprzedane.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Avida Finans wprowadziła istotne zmiany dla klientów

Avida Finans wprowadziła istotne zmiany dla klientów

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr Reklama

Bliżej nas