Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Rozstanie a dom i dziecko - Norwegia

1 Post
E K
(Polka4)
Wiking
Witam. Zwracam się z prośbą o pomoc osób które być może były w podobnej sytuacji lub trochę orientują się jak wybrnac z trudnej sytuacji. Przyjechałam z chłopakiem do Norwegii 6 lat temu mamy 4 letniego syna a 3 miesiące temu kupiliśmy dom na kredyt. Niedawno dowiedziałam się że mnie zdradza i w tym momencie prowadzi podwójne życie. Ale wszystko wskazuje na to że chce być z nią. Zanim podejmę jakieś kroki próbuje przeanaluzowac wszystko na chłodno. Nie jesteśmy małżeństwiem więc nie chodzi tu o kwestie rozwodu i podziału majątku tylko co mogę zrobić w sprawie domu. Kredyt jest na nas obydwoje. Oczywiście nie wyobrażam sobie żebyśmy żyli p9d jedym dachem kolejne lata czy mogę wymagać teraz natychmiastowej sprzedaży tego domu lub przepisanie kredytu tylko na niego? Co jeśli nie zgodzi sie na sprzedaż a ja chciałabym wrócić z dzieckiem do Polski więc oczywiście nie będzie mnie stać by spłacać dalej kredyt. I tu pojawia się też druga kwestia czyli dziecka czy ojciec może nue zgodzić się na opuszczenie kraju przez dziecko. Jak to może wyglądać od strony prawnej? Heeelp
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...zdrada a podzial wspolnego majatku nie ma nic do rzeczy
...jezeli wartosc nieruchomosci wzrosla lub utrzymala sie na tym samym poziomie to masz prawo domagac sie zwrotu polowy wplaconych rat...co oznacza przejecie calego zobowiazania przez konkubenta
...lub sprzedajecie nieruchomosc i dzielicie sie tym...
...co do opieki nad dzieckiem to zalezy gdzie zglaszaliscie narodziny w konsulacie czy norweskim urzedzie...zgoda jest wymagana....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok