Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Rezygnacja z najmu mieszkania - Norwegia

15 Postów
mariola drozdowska
(mariolka1)
Wiking
Witam
Napisza jak wyglada moja sprawa otoz tak:
Zdecydowalam sie na wynajecie mieszkania z firmy Fredensborg, podpisalam umowe 28.01.2017 na mieszkanie ktore powinnam zajac od 17.02.2017 w dniu podpisywania umowy zaplacilam juz pierwszy czynsz I gwanancje bankowa zeby miec juz spokoj ale z powodow osobistych musze wyjechac na dwa moze trzy miesiace I dlatego napisalam maila do nich ze chce zrezygnowac I co musze teraz z tym zrobic? Od nich zadnego odzewu dzwonilam pisalam nic caly tydzien. Wczoraj wkoncu sie dodzwonilam I pytam co musze z tym zrobic cos podpisac ze rezygnuje itp. on mowi zebym przyszla do biura I podpisala rezygnacje ale ze ten czynsz I gwarancja nie zostane mi zwrocona no ale to akurat widzialam I mowie ze ok. I tutaj moje pytanie czy jak ja tam nie mieszkalam ani jednego dnia I czynsz pierwszy oni zatrzymuja to czy oni maja prawo zadac ode mnie czynszu nastepnego za caly marzec??? Po rozmowie telefonicznej przyznali mi fakture a w umowie nic o tym niema jezeli ktos rezygnuje jeszcze przed planowana data wprowadzenia sie.
Bede wdzieczna za wszelkie info.
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
46 Postów
Tomy Nik
(Tomy)
Nowicjusz
Zadzwon do pani imienia nie pamietam ona pracuje we Fredensborgu i grzecznie ja zapytaj o twoja sytuacje. Tel znajdziesz na stronie fredensborga w dziale ansatte.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
mariola drozdowska
(mariolka1)
Wiking
Ok dziekuje za informacje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Milka2
(Milka2)
Wiking
Gdzie wynajelas to mieszkanie i jaki metraż?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
mariola drozdowska
(mariolka1)
Wiking
Mieszkanie na Maridalsveien Grunerlokka, metraz
o ile sie niemyle 38m2
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Milka2
(Milka2)
Wiking
A miesięczny czynsz? Plus jakieś dodatkowe opłaty?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
mariola drozdowska
(mariolka1)
Wiking
Czynsz 12200 w tym ciepla woda I ogrzewanie wiec za prad jak pytalam ile mniej wiecej wychodzi to mowil ze 150-200nok miesiecznie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
piotr merks
(kawa)
Wiking
hej.Wszytsko zalezy jaka umowe podpisalas,ale skoro podpisalas np okres wypowiedzenia 3 miesiace to raczej bedziesz musiala to zaplacic
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
piotr merks
(kawa)
Wiking
sam wynajmje komus mieszkanie i obciazyl bym go za straty jesli nawet by sie rozmyslil z wynajmu.Niestety ale kasa musi sie zgadzac,choc moze to byc drastyczne dla Ciebie .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
mariola drozdowska
(mariolka1)
Wiking
Nie no ja rozumiem wszystko chociaz watpie w to ze beda stratni napewno znajda najemce no ale za bledy trzeba placic. Chcialam sie tylko upewnic jakie sa zasady bo w umowie nic niema dokladnie napisane jaki czas wypowiedzenia jest tylko xx a zeby niebylo tak ze beda cos krecic.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok