Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Przeprowadzka - Norwegia

Czytali temat:
(2191 niezalogowanych)
4 Posty
Paweł Ż
(xMecenas)
Wiking
Witam wszystkich,
jestesmy mlodym malzenstwem z dwojka dzieci, planujemy przeprowadzic sie na stale do Norwegii jak dobrze pojdzie to jeszcze w tym roku i mamy pytanie czy czekaja nas jakies niespodzianki na poczatku? Musimy na cos uwazac badz zalatwiac? Dzieci w wieku 9 miesiecy i 5 lat...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
262 Posty

(oppenheimer)
Stały Bywalec
A Ty to se chyba jaja robisz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(maciejko)
Maniak
Czeka was Barnevernet jak bedziecie mieli za małe dochody
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
40 Postów
Kasia J
(katrasia)
Nowicjusz
Ale z was ćwoki za przeproszeniem. Ludzie chcą wyjechać polepszyć swoje życie i co w tym złego?Sami kiedyś przyjechaliście tutaj....jaka sobie też robiliście?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(maciejko)
Maniak
Katarzyno Ty chyba nie znasz realiów w tym kraju. Jak owe malżenstwo nie bedzie mialo dochodu lub zbyt niski a sasiedzi zobaczą że z dziecmi cos jest nie tak albo sa gorzej odziane, mniej dokarmione czy o zgrozo z jakims sinakiem to nastepnego dnia do ich dzwi zapuka Barnevernet wraz z policja i juz nie beda mieli dzieci.

Wiedzialaś Katarzyno że dziecko może grac na pianinie maksymalnie 20 min w ciagu tygodnia gdyż wiecej to juz jest przemeczanie dziecka ?

Pozatym kazda osoba ponizej 18 roku zycia po przekroczeniu granicy z no nalezy do państwa a nie do rodziny dlatego tak pisze...jak sami przyjezdzają to ok ale z dziecmi to juz delikatna sprawa
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
262 Posty

(oppenheimer)
Stały Bywalec
Kasiu nie w tym rzecz. Pewnie że masz racje. Ale zastanów sie jakie on zadał pytania? Czy On w ogóle wie gdzie jedzie? Był tu? Był i nic nie wie? Nie był i na pierwszy ogień z całą rodzina? A dopiero mówiliście że to Ci pod namiotem w stawangerze czy Bergenie juz nie pamiętam to świry
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
40 Postów
Kasia J
(katrasia)
Nowicjusz
Ja rozumiem, że w no nie jest lekko ale ludzie zadali pytanie, prosili o podpowiedź o radę, nie można normalnie odpisać tylko od razu gasić?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
262 Posty

(oppenheimer)
Stały Bywalec
Zgaśmy ich jeszcze troszkę żeby nie udało im sie w tym roku bo jak nie będzie lokum to gdzie w zimie będą spać? Lepiej na wiosne cieplej... Ja sie zastanawiam czy autor wątku wie chociaz gdzie norwegia leży
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(maciejko)
Maniak
Katarzyno lepiej czasem 'zgasić' niż pisac jak tu pieknie i wspaniale. Jak oni chcą tutaj miec normalne zycie z dziecmi to musze zarabiac razem te 40-50 tys nok miesiecznie na reke i to wcale nie jest duza kwota.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Paweł Ż
(xMecenas)
Wiking
Spodziewałem się tego typu odpowiedzi spokojnie wiem gdzie jest Norwegia. Oczywiste że pojechałbym pierwszy wynająć mieszkanie na pewno ale czy coś jeszcze? I właśnie stąd moje pytanie było...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok