Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

286 Postów

(marecki00)
Stały Bywalec
Ponura_Panda napisał:
marecki00 napisał:
W natloku bredni utknela informacja o braku naukowyxh dowodow na skutecznosc dzialania owych supli. Jedynie kreta i koncentrat maja jakas wartosc, jednak zawsze jedzenie jest w supremacji do proszku.

Jak najbardziej czytałem sobie wczoraj zawartość linka który wrzuciłeś. Zauważ że nie podane tam jest że suplementacja jest nieskuteczna tyle że nie aż tak skuteczna jak to podają producenci np.
Arginina: "The Facts: In a recent scientific literature review, 3 out of 5 short-term studies, and 4 out of 8 longer-term studies showed significant performance improvements from arginine supplementation"
Każdy kto kiedyś ćwiczył sporty siłowe i w pewnym momencie wszedł w pełną suplementacje odczuł różnicę w przyroście siły i masy mięśniowej wiadomo że nie można spodziewać się po suplementach tego co po dragach po których miśki puchną i po latach mają wydmuszki zamiast jajek ale przecież nie o to chodzi...
Nie wspomnę o komforcie "drugiego dnia" kiedy podczas stosowania przed i pp treningówki nie masz zakwaszonych i zarżniętych mięśni... takie jest moje zdanie
Pozdrawiam


Rzecz nie w tym czego mozna sie spodziewac po suplach, a czy mozna sie spodziewac czegokolwiek.
Uwazam, ze wylaczajac krete( choc sama w sobie w wielu krajach jest rowniez zakazana) i koncentrat, to cala reszta cudownych srodkow jest tylko wymyslem firm suplementacyjnych. Trzymajac sie zasad marketingu, musza co rok wprowadzac jakis nowy srodek, bo inaczej wypadna z rynku. Potem czytamy takie kwiatki, jak rebusy Ambroziaka na temat glukozaminy lub melatoniny.
Co do argininy, ogloszonej p rzed dekada cudownym srodkiem, rowniez glosy ucichly po publikacjach rozmaitych badan. Jak znajde to wrzuce badania o skromnej skutecznosci argininy, jednak jedynie w megadawkach jako wlewy dozylne.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21399536

To badanie natomiast obnaza skutecznosc argininy.

Uwazam, ze to o czym mowisz to efekt plaebo. Jezeli ktos ma beznadziejnie skalibrowana diete, i nagle zaczyna lepiej jesc dodajac przy okazji te rozne wynalazki, to sila rzeczy sa jakies efekty, jednak nikt nie przypisze ich optymalizacji odzywiania, poniewaz wolimy wieżyc w "cudowne srodki"
Uwazam, ze faszerowanie sie proszkiem, nie przynosi efektow, a koncentrat mozna z lepszym skutkiem zastapic miesem, jajami i rybami.
Zjadanie juz 500g czerwonego miesa( wol,dzik) dziennie dostarczy nam odpowiednia ilosc krety.

Jezeli jednak ktos woli gusla i zakwaszanie organizmu prochem, to droga zawsze jest otwarta.

pzdr.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
159 Postów
Ewa St
(buu)
Stały Bywalec
Predyspozycje mają ogromne znaczenie, jak wszędzie, bo nie każdy się do tego nadaje.
Suplementacja to kontrowersyjny temat, podobnie jak homeopatia, jedni wierzą i stosują, inni nie. Tylko w przypadku supli jest ryzyko większych szkód, bo właściwie nie ma obiektywnych, jednoznacznych badań.
Trochę na doczepkę tutaj piszę, ale zaciekawiło mnie wcześniej wspomniane zakwaszanie organizmu suplementami. Myślisz, ze jedząc produkty wysokobiałkowe organizm się nie zakwasza? Też się zakwasza, dlatego ważna jest zrównoważona dieta, co zostało już podkreślone.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
286 Postów

(marecki00)
Stały Bywalec
buu napisał:
Predyspozycje mają ogromne znaczenie, jak wszędzie, bo nie każdy się do tego nadaje.
Suplementacja to kontrowersyjny temat, podobnie jak homeopatia, jedni wierzą i stosują, inni nie. Tylko w przypadku supli jest ryzyko większych szkód, bo właściwie nie ma obiektywnych, jednoznacznych badań.
Trochę na doczepkę tutaj piszę, ale zaciekawiło mnie wcześniej wspomniane zakwaszanie organizmu suplementami. Myślisz, ze jedząc produkty wysokobiałkowe organizm się nie zakwasza? Też się zakwasza, dlatego ważna jest zrównoważona dieta, co zostało już podkreślone.


Uwazam, ze robi roznice czym sie zakwaszamy. Naturalnie o inflamacji i indeksie PRAL nie bede sie rozpisywal,( kto zechce sam znajdzie) Uwazam, ze znany jest szlak metaboliczy po spozyciu miesa jak rowniez reakcja na zastosowanie zilonych warzyw w celu odkwaszenia.Badan nad skutecznoscia odkwaszania protein nigdzie nie znalazlem, co nie wyklucza iz proces jest podobny.

Zawsze jest to jednak chemia, a dlugofalowe skutki stosowania nie sa dokladnie znane.
Mysle rowniez, ze wiekszosc stosujacych odzywki, nie zawraca sobie sprawy inflamacja, kalibracja diety, stosunkiem tluszczy nie mowiac juz o metodologii treningu,dlatego ten temat tylko jako ciekawostka.

Ad. Poprzedniego posta: Dyskusje na temat metodologii i recenzowania prac naukowych mozna zalozyc w oddzielnym watku.

Ja rowniez dziekuje za dyskusje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
286 Postów

(marecki00)
Stały Bywalec
buu napisał:
Predyspozycje mają ogromne znaczenie, jak wszędzie, bo nie każdy się do tego nadaje.
Suplementacja to kontrowersyjny temat, podobnie jak homeopatia, jedni wierzą i stosują, inni nie. Tylko w przypadku supli jest ryzyko większych szkód, bo właściwie nie ma obiektywnych, jednoznacznych badań.
Trochę na doczepkę tutaj piszę, ale zaciekawiło mnie wcześniej wspomniane zakwaszanie organizmu suplementami. Myślisz, ze jedząc produkty wysokobiałkowe organizm się nie zakwasza? Też się zakwasza, dlatego ważna jest zrównoważona dieta, co zostało już podkreślone.


Uwazam, ze suplementacja nie jest kontrowersyjna. To po prostu nabijanie ludzi w butelke. Zestawienie tych dwoch spraw jest bardzo ciekawe. Jednak, jezeli ktos wierzy w homeopatie, to ja nie mam nic wiecej do dodania. Nie lubie rozmawiac na tematy, do zrozumienia ktorych potrzebna jest jakakolwiek "wiara"
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
159 Postów
Ewa St
(buu)
Stały Bywalec
Zależy jaką suplementację ma się na myśli, w wielu przypadkach jest wręcz konieczna (ale nie mam na myśli treningu siłowego), więc istnieją dobre preparaty dla konkretnych jednostek chorobowych i stanów zdrowia. Bywa, że z dietą nie da się dostarczyć odpowiednich ilości poszczególnych składników, wtedy zostaje tylko suplementacja.
Homeopatia jest jeszcze większym nabijaniem w butelkę. Firmy sprzedają za krocie wodę ze stężeniem leku ok. 0,000000000001%. W przypadku supli wiesz za co płacisz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
159 Postów
Ewa St
(buu)
Stały Bywalec
marecki00 napisał:
buu napisał:
Predyspozycje mają ogromne znaczenie, jak wszędzie, bo nie każdy się do tego nadaje.
Suplementacja to kontrowersyjny temat, podobnie jak homeopatia, jedni wierzą i stosują, inni nie. Tylko w przypadku supli jest ryzyko większych szkód, bo właściwie nie ma obiektywnych, jednoznacznych badań.
Trochę na doczepkę tutaj piszę, ale zaciekawiło mnie wcześniej wspomniane zakwaszanie organizmu suplementami. Myślisz, ze jedząc produkty wysokobiałkowe organizm się nie zakwasza? Też się zakwasza, dlatego ważna jest zrównoważona dieta, co zostało już podkreślone.


Uwazam, ze robi roznice czym sie zakwaszamy. Naturalnie o inflamacji i indeksie PRAL nie bede sie rozpisywal,( kto zechce sam znajdzie) Uwazam, ze znany jest szlak metaboliczy po spozyciu miesa jak rowniez reakcja na zastosowanie zilonych warzyw w celu odkwaszenia.Badan nad skutecznoscia odkwaszania protein nigdzie nie znalazlem, co nie wyklucza iz proces jest podobny.

Zawsze jest to jednak chemia, a dlugofalowe skutki stosowania nie sa dokladnie znane.
Mysle rowniez, ze wiekszosc stosujacych odzywki, nie zawraca sobie sprawy inflamacja, kalibracja diety, stosunkiem tluszczy nie mowiac juz o metodologii treningu,dlatego ten temat tylko jako ciekawostka.

Ad. Poprzedniego posta: Dyskusje na temat metodologii i recenzowania prac naukowych mozna zalozyc w oddzielnym watku.

Ja rowniez dziekuje za dyskusje.

Myślę, że wielu nawet nie zwraca uwagi na odpowiednią podaż kalorii, cukrów, tłuszczów w odpowiedniej proporcji (jestem przekonana, ze zapominają o DHA) dostosowanej do treningu, o nawodnieniu, przekąskach i napojach nie wspominając. Ważne są tez źródła informacji, które takie osoby uważają za wiarygodne. Nie ma co, można tylko patrzeć z politowaniem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
30 Postów
mateusz Tulta
(Mateo85)
Nowicjusz
Odswieze bo jakos temat mi wpadł w oko. Suplementacja jest uzależniona od wielu czynników, nikt nie zmusza do jej stosowania, ale dla wielu jest bardzo pomocna, sam trenuje 10lat i wiekszosc czasu na suplach, nie widze sensu trenowania obecnie bez kilku podstawowych rzeczy jak gainer po treningu, bcaa okołotreningowo, kompleks witamin i minerałów,omega, białko jako uzupełnienie diety i kreatyna + staki pre work cyklicznie 2-3x do roku. I nieprawdą jest jesli ktoś powie ze kreatyna czy izolat serwatki nie działa, prawdą natomiast jest jesli ktos postawi teze ze kreatyna, izolat firmy XXX nie działa. Niestety ale jest mase firm, które wałują składy, obecnie naprawdę cieżko o dobrą jakość w suplach. Modne ostatnio w PL badania białek rożnych firm pokazuję ze 90% firm oszukuje. Jesli ktoś potrzebuje 1,5g białka do swoich celów i jest w stanie zapewnić to z jedzenia nie ma zadnej potrzeby zeby stosował odzywki białkowe. Jesli ktoś potrzebuje 2-3g białka ważac 100kg i tryb dnia pozwala mu zjesc max poł kg miesa, rano jajecznice i na noc tunczyka czy twaróg to wskazane jest zeby uzupełnił to białkiem. Proste.Wiadomo ze lepiej jest stosunek pozywienia do odzywki zachować zdecydowanie na korzysc pozywienia ale trzeba iść na kompromisy jesli nie jest to do zrealizowania z roznych względów.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
Mateo85 napisał:
Odswieze bo jakos temat mi wpadł w oko. Suplementacja jest uzależniona od wielu czynników, nikt nie zmusza do jej stosowania, ale dla wielu jest bardzo pomocna, sam trenuje 10lat i wiekszosc czasu na suplach, nie widze sensu trenowania obecnie bez kilku podstawowych rzeczy jak gainer po treningu, bcaa okołotreningowo, kompleks witamin i minerałów,omega, białko jako uzupełnienie diety i kreatyna + staki pre work cyklicznie 2-3x do roku. I nieprawdą jest jesli ktoś powie ze kreatyna czy izolat serwatki nie działa, prawdą natomiast jest jesli ktos postawi teze ze kreatyna, izolat firmy XXX nie działa. Niestety ale jest mase firm, które wałują składy, obecnie naprawdę cieżko o dobrą jakość w suplach. Modne ostatnio w PL badania białek rożnych firm pokazuję ze 90% firm oszukuje. Jesli ktoś potrzebuje 1,5g białka do swoich celów i jest w stanie zapewnić to z jedzenia nie ma zadnej potrzeby zeby stosował odzywki białkowe. Jesli ktoś potrzebuje 2-3g białka ważac 100kg i tryb dnia pozwala mu zjesc max poł kg miesa, rano jajecznice i na noc tunczyka czy twaróg to wskazane jest zeby uzupełnił to białkiem. Proste.Wiadomo ze lepiej jest stosunek pozywienia do odzywki zachować zdecydowanie na korzysc pozywienia ale trzeba iść na kompromisy jesli nie jest to do zrealizowania z roznych względów.

Jednak wazne, aby pomogl Ci to uzywac ktos z glowa, bo jak to mozna sobie krzywde zrobic.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
512 Posty
ania s
(ania_s)
Wyjadacz
Ja tylko chcialam dodac info dla tych ktorzy cenia sobie naturalne suplementy, nie bede sie rozpisywac ale poczytajcie sobie nt spiruliny, chlorelli, jagody acai, goji itp.
Z owocow i alg mozna sobie uzupelniac niedobory bialka, zelaza i witamin.
Jakos mi sie wydaje ze picie wiadrami tych sproszkowanych niewiadomo czego (tez to pilam dotychczas) nie przynosi nic dobrego dla zdrowia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
ania_s napisał:
Ja tylko chcialam dodac info dla tych ktorzy cenia sobie naturalne suplementy, nie bede sie rozpisywac ale poczytajcie sobie nt spiruliny, chlorelli, jagody acai, goji itp.
Z owocow i alg mozna sobie uzupelniac niedobory bialka, zelaza i witamin.
Jakos mi sie wydaje ze picie wiadrami tych sproszkowanych niewiadomo czego (tez to pilam dotychczas) nie przynosi nic dobrego dla zdrowia.


Czyzby teraz jedzenie Chlorelly vulgaris i Anabaena sp. bylo modne?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok