Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

286 Postów

(marecki00)
Stały Bywalec
Ponura_Panda napisał:
AndersB napisał:
Torstein napisał:
Po co ???
Jest taniej i nieważne że zarabia po Norwesku.
Jeśli chce zaoszczędzić to jego sprawa, ja przewożę czasami po 15kg supli i nigdy nie pobierano mi nic do analizy (raz tylko pieska zawołali i zapytali czy mogą białko otworzyc).
Suplementy to suplementy, jak będziesz miał pecha to i kosmetyki Ci przebadają...
Nie przesadzajcie z tymi kontrolami lecisz w końcu EOG do EOG a nie do Kanady czy Australii...
Poza Tym każdy ma swoje ulubione i sprawdzone marki supli, których w Norwegii nie kupisz
samochodem moge zrozumieć te 150zł ci zostanie w kieszeni ale on chce samolotem to wieźć, co jest całkowicie bez sensu dlatego mu polecam pójść tu do sklepu i spróbować, bedzie miał porównanie które lepsze, a zamiast 5kg odżywki niech se wszadzi 5kg cycków z kurczaka do torby


Prawda jest taka że białek i gainerów nie opłaca się targać, no chyba że z lotniska postanowisz z buta targać to wszystko na plecach w ramach treningu
Co zaś się tyczy innych suplementów zwłaszcza w kapsułkach (HMB, Creatine, BCAA, Argininy i inne) to się najnormalniej opłaca. Osobiście nie widzę w tym nic wstydliwego że przywiozę sobie z kraju coś sprawdzonego, przy okazji sporo tańszego niż na miejscu, zwłaszcza że przy suplementach jak wymieniłem wyżej nie ma mowy o targaniu 3 walizek bo tego nie zażywa się całymi wiadrami

Tak z ciekawości... czy nie kupujecie od znajomego przemytnika tańszych fajek czy tańszej wódeczki??? Właśnie, więc nie rozumiem tego zdziwienia że chłopaki chcą sobie przytargać trochę supli


www.livestrong.com/slideshow/550744-the-...errated-supplements/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
2235 Postów
Anders B
(AndersB)
Maniak
Panda, HMB czy BCAA itp to na dobrą sprawe w kieszeń sie mieści, więc tego nie miałem na myśli, tylko chciałem wytłumaczyć chłopakowi że samolotem nie ma sensu zwozić 5kg odżywki "bo to już wiadro", nie jest to takie drogie tutaj, a jak dla mnie to może i worek ziemniaków se przytargać
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Torstein Melve
(Torstein)
Wiking
Akurat ziemniaki to towar zabroniony, przeczytaj sobie na stronie TOLL-u.
Ot i Norwegia, nawet nie wiesz kiedy Cię zaskoczy





Towary, których przywóz jest zabroniony bez specjalnego zezwolenia:
narkotyki, trucizny i lekarstwa (zezwala się na przywóz niewielkich ilości lekarstw do osobistego użytku.)
wyroby alkoholowe o zawartości powyżej 60 procent akoholu
broń i amunicja
fajerwerki
ziemniaki
ssaki, ptaki i zwierzęta egzotyczne
rośliny/części roślin przeznaczone do uprawy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Torstein napisał:
Akurat ziemniaki to towar zabroniony, przeczytaj sobie na stronie TOLL-u.
Ot i Norwegia, nawet nie wiesz kiedy Cię zaskoczy

Jednak Kartofle lub Pyry , to już można przewieźć , ponieważ Nic o tym nie pisze na rzeczonej stronie Toll .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2235 Postów
Anders B
(AndersB)
Maniak
Torstein napisał:
Akurat ziemniaki to towar zabroniony, przeczytaj sobie na stronie TOLL-u.
Ot i Norwegia, nawet nie wiesz kiedy Cię zaskoczy





Towary, których przywóz jest zabroniony bez specjalnego zezwolenia:
narkotyki, trucizny i lekarstwa (zezwala się na przywóz niewielkich ilości lekarstw do osobistego użytku.)
wyroby alkoholowe o zawartości powyżej 60 procent akoholu
broń i amunicja
fajerwerki
ziemniaki
ssaki, ptaki i zwierzęta egzotyczne
rośliny/części roślin przeznaczone do uprawy
ale żeś mnie zaskoczył z tymi ziemniakami "targajcie se" nawet i po 2 wiadra odżywek do samolotu, jak dla mnie to jest bez sensu i tyle w tym temacie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
robert Szczepaniak
(robert_sz)
Wiking
Możecie podać link do sklepu z suplementami w norwegii. ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
771 Postów
Iza _
(yzia)
Wyjadacz
gabriel napisał:
Torstein napisał:
Akurat ziemniaki to towar zabroniony, przeczytaj sobie na stronie TOLL-u.
Ot i Norwegia, nawet nie wiesz kiedy Cię zaskoczy

Jednak Kartofle lub Pyry , to już można przewieźć , ponieważ Nic o tym nie pisze na rzeczonej stronie Toll .


Poteter er forbudt å innføre til Norge uten spesiell tillatelse.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
137 Postów
Damian C
(dpcphoto)
Stały Bywalec
Dajcie rzeczywiście jakieś namiary na sklep w Norge gdzie można kupić coś innego niż to śmieszne Proteinfabrikken.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Dawid P.
(tdd)
Wiking
Pewnie że możesz przewieźć, ale opakowanie musi być nienaruszone. Jakość norweskich supli nie jest najgorsza - kredka z pf'a kosztuje jakieś 200 koron. Białko też drogie nie jest, bo za wiadro 5 kg płaciłem jakieś 550-600 koron.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
286 Postów

(marecki00)
Stały Bywalec
W natloku bredni utknela informacja o braku naukowyxh dowodow na skutecznosc dzialania owych supli. Jedynie kreta i koncentrat maja jakas wartosc, jednak zawsze jedzenie jest w supremacji do proszku.

ponawiam dla tych co znaja angielski. Swietny art o bredniach zwiazanych ze skutecznoscia tych supli. Warto zatrzymac sie przy repozytorium i zobaczyc jaki ogrom pracy wlozono, by udowodnic -tym co "lykaja" papke marketningowcow - zerowa skutecznosc supli.

www.livestrong.com/slideshow/550744-the-...errated-supplements/

Repozytorium

www.livestrong.com/blog/blog/editors-cut...errated-supplements/

Sadze, ze jezyk bedzie przeszkoda dla wielu, wobec tego powodzenia w zajadaniu proszku i karmieniu firm suplementacyjnych swoimi pieniedzmi.

Zauwazcie, ze hasli: "Dieta , trening, regeneracja" zostalo w ostatnich latach zastapione/wypaczone haslem: " Dieta, trening, suplementacja"

Wmawiaja nam, ze bez ich cudownych proszkow nie da sie zbudowac sylwetki mistrza.

Popatrzcie w takim razie na tytanow lat 40,50,60.

Vincenty Gironda, Reg Park, Larry Scott czy Mickey Hargitay

To nie obecne broilery, a swietnie proporcionalnie zbudowani faceci.
Kto dzis potrafi zrobic flage?...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok