Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

problem z wlascicielem mieszkania. co robic?? - Norwegia

Czytali temat:
Solomun . Dariusz Jedrzejewski Mariusz Tabian Katarzyna Lubiejewska Magdalena C Ghost11 . Zbyszek Z. Dorota Kowalska marek1821 Iva Ivon (3051 niezalogowanych)
5 Postów
Marta Nieważne
(cecylie)
Wiking
Witam, mam taki oto problem. Od 2 lat wynajmujemy mieszkanie u jednego wlasciciela, zawsze bylo wszystko ok. Az pewnego dnia wlasciciel postanowil wyremontowac sobie piwnice zeby ja pozniej wynajac... 7 dni w tygodniu walenie, wiercenie itd wiec moj maz poszedl sie go zapytac czy moglby chociaz w niedziele odpuscic bo tv nie slyszymy a to jeden dzien w tygodniu kiedy moze odpoczac a on na to " jak sie nie podoba to dowidzenia" Na drugi dzien przyniosl wypowiedzenie umowy. Jako powod podal ze sam sie chce wprowadzic na to mieszkanie ale wiemy ze zaproponowal juz naszemu koledze to mieszkanie (dodam ze jest to znajomy z pracy meza) . Na dodatek piwnica podlaczona pod nasze liczniki bez naszej zgody, ktorys miesiac trwa juz remont i my za to placimy. Kreca nam sie tu obcy ludzie po ogrodzie. Ostatnio dupek wlazl mojej corce do lazienki kiedy sie zalatwiala zeby sprawdzic czy jest juz woda w kranie!! POzatym nikt sie nas nie pytal czy nie mamy nic przeciwko remontowi tym bardziej ze ja z malym dzieckiem siedze w domu. Teraz mamy czas do wrzesnia i niestety nie umiemy znalezc nowego mieszkania. Nasz kochany wlasciciel stwierdzil ze przyjedzie do nas z cala rodzina i sila nas wyrzuci. PSYCHOL!!!!!!! I zapewniam ze nie mial innego powodu zeby nas tak potraktowac. Jako jedyni dbamy o czystosc przed domem, kosimy trawniki, odsniezamy podjazd a on nas potraktowal jak smieci!!!!!!!! pozatym raczej mielismy z nim dobry konakt, czasem przyszedl pogadac a teraz mu kompletnie odbilo!! Co mozemy z tym zrobic?? Na policje? do komuny? o co mozemy sie starac??? Slyszalam ze wlasciciel mieszkania moze dac nam wypowiedzenie tylko jesli w zamian znajdzie inne mieszkanie dla nas, czy to prawda??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
64 Posty
Asia P.
(19chasia91)
Początkujący
szczerze wspołczuje...;/ lipa straszna
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
148 Postów

(wyspiarz)
Stały Bywalec
wydaje mi się,że nie może z małym dzieckiem was wyrzucić.przeczytaj kontrakt,skonsultuj się z jakimś prawnikiem,jeśli nic nie znajdziecie.Policja (stwierdzil ze przyjedzie do nas z cala rodzina i sila nas wyrzuci,to jakaś grozba) może dobry pomysł,albo komuna może coś pomogą.pozdrawiam nie załamuj się.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
44 Posty
Nowicjusz
HejZ tego co się orientuje to nie może was wyrzucić, tym bardziej jeśli macie dziecko. Musicie udać się do komuny .komuna powinna wam znależć mieszkanie a przez cały czas poszukiwania możecie mieszkać tam gdzie mieszkacie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
cecylie napisał:
Teraz mamy czas do wrzesnia
Jezeli nie ma nic innego w umowie, to czas wypowiedzenia jest 3 miesiace:
www.lovdata.no/all/nl-19990326-017.html
Zakladam, ze macie umowe.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
636 Postów
Wyjadacz
Czesc,gdzie macie skrzynke z bezpiecznikami?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Marta Nieważne
(cecylie)
Wiking
tak, wypowiedzenie dal nam w czerwcu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Marta Nieważne
(cecylie)
Wiking
na wspolnym korytarzu, wylaczalismy im prad z piwnicy ale przychodzili i sobie wlaczali
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok