Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

16 Postów
Thejones0
(Thejones0)
Wiking
Dziękuję za wszelką pomoc poprostu chciałem się dowiedzieć wszystkiego za nim wyruszę w podróż. Czyli pierwszą rzeczą zaraz po dachu nad głową jaka muszę się zająć to praca? Bank może poczekać ? I nie potrzebuje niczego po przyjeździe aby zacząć pracę?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
160 Postów

(finsbury)
Stały Bywalec
poczytaj forum, bylo to juz wielokrotnie walkowanie pozatym w googlach tez jest duzo info
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Thejones0
(Thejones0)
Wiking
Wyprowadzka coraz bliżej i wszystko w miarę mam już ogarnięte nie licząc jednej rzeczy. A mianowicie jak ważna jest umowa najmu?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
19 Postów
Pabllo31
(Pabllo31)
Wiking
1. Ogarniasz sobie zasiłek w UK i składasz wniosek o przeniesienie środków do Norge
2. Załóż sobie konto walutowe w koronach norweskich w PL
3. Ogarniasz sobie jakiś pokój od Polaków
4. Rejestrujesz się w Urzędzie migracyjnym
5. Szukasz pracy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
19 Postów
Pabllo31
(Pabllo31)
Wiking
Zapomniałem jeszcze rejestracja w nav jak przenosisz zasiłek z UK
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
19 Postów
Pabllo31
(Pabllo31)
Wiking
NIe potrzebujesz umowy najmu tylko podać adres na który będą Ci przychodziły dokumenty z urzędów jak będą coś sapać to mówisz, że zatrzymałeś się u znajomego.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Thejones0
(Thejones0)
Wiking
Słuchajcie niczego nie będę składał w Anglii bo absolutnie chce zapomnieć o tym kraju. Jest on brzydki mieszkają w nim ludzie z całego świata a domownicy to mniejszość. Spędziłem 3 lata które uważam za zmarnowane i teraz czas na zmiany dlatego pytam czy jest różnica bo facet oferuje mi pokój w dobrym standardzie bez umowy za 3.5k koron a normalnie jest 5-5.5k z umową. Nie znam się pytam ale nie chce mieć już nic wspólnego z Anglią.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
160 Postów

(finsbury)
Stały Bywalec
Thejones0 napisał:
mieszkają w nim ludzie z całego świata a domownicy to mniejszość.

Norwegia tez jest tak samo, w wiekszych miastach dominuja capiaci, te wszystkie burki tu to norma, norwegowie uciekaja na drogie dzielnice gdzie polacy i pakole nie przychodza. Na plus trza powiedziec ze norwegia jest pieknym krajem i wciaz mnie zachwyca mimo tylu lat
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Thejones0
(Thejones0)
Wiking
Widoki i ja ogólnie kocham przyrodę naturę ect. A w Norwegii nawet jeżeli nie miał bym znajomych na początku to napewno nie budził bym się bo jest tyle do zobaczenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
160 Postów

(finsbury)
Stały Bywalec
dobrze by teraz przycjechac bo jest okres urlopowy i latwo o prace, za miesiac ludzie z urlopow powracja i juz nie bedzie tak latwo sie wkrecic
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok