Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Zwrot podatku za 2017 rok, błędne rozliczenie przez firmę ? - Norwegia

7 Postów
ARCZ
(ARCZ)
Wiking
Dzień dobry,
Tak jak w temacie: przy wstępnym rozliczeniu podatkowym za 2017 (wczorajszy dokument 4.04.2018 ) norweski urząd w zakładce ( kalkulacja podatku ) podał mi przybliżoną kwotę zwrotu w wysokości około 35 tyś NOK. Skorzystałem z usługi firmy rozliczającej norweskie podatki profesjonalnie i rozliczyli mi tak że w tym momencie mam do zwrotu około 20 tyś NOK ( czyli dostanę mniejszy zwrot podatku w 2018 ) . Nie będę zagłębiał się w szczegóły, ale powinienem uzyskać wysoki zwrot podatku ponieważ przez kilka miesięcy w 2017 pobierany był podatek w wysokości 50% (problem z karta podatkową ) a nie przysługujący mi podatek z tabeli 7100.
- zdrowy rozsadek podpowiada że urząd podatkowy robi wstępne rozliczenie - na swoją korzyść a dopiero później podatnik składa odwołanie, odliczenia itd itd
- czy możliwe jest aby firma wobec powyższego "źle" rozliczyła mój podatek - chodzi o idę "wstępnego rozliczenia przez urząd podatkowy" - firma powinna raczej dążyć do zwiększenia mojego zwrotu niż odwrotnie ( to tak jak bym sam sobie strzelił w kolano twierdząc że urząd chce mi za dużo pieniędzy oddać - tym bardziej tak jak wspominałem na początku przez 3 miesiące dostawałem okrojoną pensje przez wyższy 50% podatek
- firma bardzo znana i popularna w rozliczaniu podatków w NO
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
150 Postów

(slawekg83)
Stały Bywalec
Myślę że rozliczenie za 2016 nie ma żadnego wpływu na twoje rozliczenie za 2017 . Powód jest jeden zapłaciłeś małą zaliczkę na podatek i teraz nie masz za bardzo z czego odliczać. To że brali ci 50% przez jakiś czas to cię uratowało od dopłaty , podczas deklaracji do skattekort został wpisany niższy zarobek brutto niż osiągnięty w 2017
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
ARCZ
(ARCZ)
Wiking
Dziękuje za odpowiedz

- po części się to zgadza bo na deklaracji podatkowej w skatte (podczas poboru karty podatkowej) deklarowana kwota zarobków była prawie o połowę niższa niż to co zarobilem

- w 2016 roku, nie pracowałem w NO

- co do rozliczenia jestem po prostu zdziwiony że urząd w skattemelding robi wstępną kalkulacje zwrotu na 35 tyś a firmie po kalkulacji wychodzi 20tyś ( ciekawy jestem czy gdyby nie rozliczenie rzekomej firmy, skatte na końcowym rozliczeniu skorygowała by swoje wstępne rozliczenie z 35 na 20 tys )
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
150 Postów

(slawekg83)
Stały Bywalec
Czyli sami oferowali ci 35000 nok "skatt til gode" na skattemelding 2017 a ktoś cię rozliczył i wyszło 20000 nok i to wysłał zamiast zostawić . Bo jak o to ci chodziło to brak mi słów
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
ARCZ
(ARCZ)
Wiking
Rozliczenie dostałem w wersji angielskiej, ale jeśli

:" skatt til gode" - to jest to samo co: "Provisionally est. overpaid tax (not inc. interest) " - to dokładnie TAK, wstępne rozliczenie dla mnie do zwrotu było 35tys a teraz mam niecałe 20tys

- pytanie czy da się jeszcze przeprowadzić jakąś korektę ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
150 Postów

(slawekg83)
Stały Bywalec
Korektę już wysłałeś to co chcesz korygować . Czy by kiedyś doszli że ci za dużo dali , mało prawdopodobne . Niech się ktoś inny wypowie bo ja nigdy tak nie spotkałem by ktoś został mniej prawie o połowę niż skatt sam oferował . I następnym razem masz film po polsku na skattetaten jak się rozliczyć i spróbuj to zrobić sam bo jest to łatwe , a te "firmy" tylko zdzierają kasę
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
ARCZ
(ARCZ)
Wiking
Za rozliczenie zapłaciłem ok 500NOK a ktoś w 5 minut pozbawił mnie prawie 15 tys , przecież to jakaś paranoja ... możliwe że urząd uwzględnił to że pracuje 2 lata i przyznal mi 10% ulgi, a ktoś z biura podatkowego tego po prostu nie uwzględnił , sam już nie wiem co o tym myśleć .... niestety potwierdzasz moje obawy że sam (dzięki super firmie ) strzeliłem sobie w kolano . Jeśli sprawa nie zostanie wyjaśniona przez ową firmę, to chociaż tyle że zrobię im piękną reklamę na tym forum ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
160 Postów

(finsbury)
Stały Bywalec
ARCZ napisał:
Za rozliczenie zapłaciłem ok 500NOK

to malo zaplaciles, ludzie biora ok 1500 tys kr
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
ARCZ
(ARCZ)
Wiking
Koszt po uwzględnieniu kursu korony to 700NOK ... ale chodzi o sam fakt : firma bardzo popularna na tej stronie, zapewniająca pełny profesjonalizm i wychodzi po prostu całkowita niekompetencja osób pracujących w tej firmie : urząd robi rozliczenie : .ma pan 5 tys do zwrotu a firma składa korektę i odsyła do urzędu : nie , należy mi się tylko 2,5 tys ... Narazie złożyłem reklamacje i czekam na zajęcie stanowiska firmy w mojej sprawie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
150 Postów

(slawekg83)
Stały Bywalec
A jak cię rozliczyli na 10% , czy jako pendler . U mnie jak taka wielka firma brata rozliczyła to miał do zwrotu 20000 nok po mojej korekcie został 39000 . Pani rozliczyła go szybko ok 3 min i porobiła sporo bubli, śpieszyła się bo była kolejka ok 15 ludzi i kasowała 1000 nok . Od 5 lat wolę rozliczać się sam bo jest to łatwe , skatt organizuje informacje multimedialne po polsku lub ulotki jak się rozliczyć i co przysługuje każdemu . Robisz powoli i dokładnie jak czegoś nie wiesz wszystko jest na necie , lub możesz na forum spytać .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok