Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

pendler a mieszkanie? - Norwegia

57 Postów
szymon75wlkp
(szymon75wlkp)
Nowicjusz
Czy aby uzyskać status pendlera, trzeba wykazać ze wynajmuje się mieszkanie w No, czy wystarczy jakieś potwierdzenie tego faktu? Czy składając do rozliczenia podróże do Polski, muszą sie one idealnie pokrywać z nasza nieobecnością w No, tzn z lista dni pracy? Ktos to sprawdza co do dnia?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
szymon75wlkp napisał:
Czy aby uzyskać status pendlera, trzeba wykazać ze wynajmuje się mieszkanie w No, czy wystarczy jakieś potwierdzenie tego faktu? Czy składając do rozliczenia podróże do Polski, muszą sie one idealnie pokrywać z nasza nieobecnością w No, tzn z lista dni pracy? Ktos to sprawdza co do dnia?

Warunki, jakie należy spełnić zależą od tego czy chciałby Pan rozliczać się jako pendler podróżujący do rodziny czy jako samotny pendler.

Szczegóły dotyczące rozliczeń znajdują się pod adresem: www.multinor.no/podatki/status-pendler.html
Zgłoś wpis
57 Postów
szymon75wlkp
(szymon75wlkp)
Nowicjusz
Mam żonę i dwójkę dzieci w Polsce
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
57 Postów
szymon75wlkp
(szymon75wlkp)
Nowicjusz
Mam w Polsce żonę i dwójkę dzieci. Czy musze miec potwierdzony wynajem w No?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
szymon75wlkp napisał:
Czy aby uzyskać status pendlera, trzeba wykazać ze wynajmuje się mieszkanie w No, czy wystarczy jakieś potwierdzenie tego faktu? Czy składając do rozliczenia podróże do Polski, muszą sie one idealnie pokrywać z nasza nieobecnością w No, tzn z lista dni pracy? Ktos to sprawdza co do dnia?

Wynajem mieszkania nie jest warunkiem. Jeżeli ponosi się koszt najmu mieszkania można ubiegać się o dodatkowy odpis z tego tytułu.
Zgłoś wpis
57 Postów
szymon75wlkp
(szymon75wlkp)
Nowicjusz
A wiec mogę przy ubieganiu sie o pendlera wpisać adres pod ktorym mieszkam pomimo, iż za nic nie place bo mieszkanie mam od znajomego i mieszkam za free?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
szymon75wlkp napisał:
A wiec mogę przy ubieganiu sie o pendlera wpisać adres pod ktorym mieszkam pomimo, iż za nic nie place bo mieszkanie mam od znajomego i mieszkam za free?

....pewnie ,że możesz
..w Norwegii jak i gdziekolwiek indziej nie ma obowiązku płacenia czynszu
...ale jest obowiązek meldunkowy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
szymon75wlkp napisał:
A wiec mogę przy ubieganiu sie o pendlera wpisać adres pod ktorym mieszkam pomimo, iż za nic nie place bo mieszkanie mam od znajomego i mieszkam za free?

Oczywiście jest taka możliwość. Adres pod którym przebywa w Norwegii będzie w tym wypadku używany wyłącznie do obliczenia kilometrówki przy uwzględnianiu odpisu za podróże.
Zgłoś wpis


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok