Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Reklama

Rata w Norwegii już od618kr

Sprawdź ratę

Usługa realizowana przez DigiFinans.no | Priseksempel: Eff. rente 15,82%, 100 000 kr. over 5 år, etablering 950 kr., Tot. 142 730 kr.

Odliczenia od podatku - Norwegia

42 Posty
Slawek P
(SlawekP)
Nowicjusz
Mam pytanko do forumowiczów z M/N
Od stycznia jestem na zasiłku z NAV. Wynajmuję mieszkanie, płacę za prąd i.t.p
Co można odliczyć od podatku?
czy muszę trzymać rachunki za prąd
umowa na mieszkanie i opłaty za energie są na moje nazwisko ale mieszka nas trzech i wspólnie płacimy, oczywiście jesteśmy razem zameldowani.
Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tym?
Proszę o info i Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
512 Posty
ania s
(ania_s)
Wyjadacz
od podatku chyba nie, ale wydaje mi sie ze jakies dofinansowanie komuna daje tylko ze niewiem na jakich zasadach to dziala... moze ktos zna blizej sprawe
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
96 Postów

(petro6)
Początkujący
www.norwegofil.pl/Praca/Praca/Status-pendler-co-to-takiego.html
Jesli mozesz rozliczyc sie jako pendler to tak,rowniez koszty podrozy do pl.
a rachunkow trzymac nie musisz,jesli placisz prze internet wystarczy ze z koncem roku wydrukujesz sobie wszytkie zrobione platnosci prad,czynsz,w tym roku zadali dodatkowych potwierdzen,ktore wyslalem(wydruki z platnosciami) i bylo wszytko git.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
jak chodzi o rozliczenie podatku to nie ważne czy jesteś na zasiłku czy nie . jeżeli masz status pendler to możesz odliczyć mieszkanie i prąd ale w granicach rozsądku . jeżeli wrzucisz kwoty za trzech ( za których też płacisz to raczej to nie przejdzie ) rachunki lepiej trzymać , ich kopie można dołączyć do rozliczenia ( nawet przy rozliczeniu altinn jest taka możliwość ) i wtedy jest mniejsze prawdopodobieństwo wezwania do kontroli
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
42 Posty
Slawek P
(SlawekP)
Nowicjusz
za mieszkanie płacę "do ręki" reszta przez internet t.z prąd
słyszałem że za 2010 r będzie można odpisać też jakieś diety?
A jak moi współlokatorzy rachunki nie są na ich nazwisko?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
rachunki się płaci przelewem bo zawsze masz potwierdzenie na to . w razie jak odpiszesz to od podatku to będzie ok jeżeli nie dostaniesz wezwania do kontroli ( czasem się to zdarza ) . wtedy trzeba się tłumaczyć a właściciel ma kłopoty bo prawdopodobnie wynajmuje na czarno i nie płaci podatku
ja to rozwiązuje tak że płace właścicielce przelewem a komu podwynajmuje to też płaci mi przelewem z opisem husleie jeżeli mu na tym zależy żeby mieć dokumenty ok
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
42 Posty
Slawek P
(SlawekP)
Nowicjusz
Spoko mam z nim umowę na wynajem z sumą którą płacę
ale na wszelki wypadek mogę od niego wziąć pokwitowanie
Dzięki za info
Jeżdżę swoim autem na Polskich blachach mam wykupiony czujnik na bramki
czy mogę je też odliczyć?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Fiona66)
Wiking
SlawekP napisał:
Spoko mam z nim umowę na wynajem z sumą którą płacę
ale na wszelki wypadek mogę od niego wziąć pokwitowanie
Dzięki za info
Jeżdżę swoim autem na Polskich blachach mam wykupiony czujnik na bramki
czy mogę je też odliczyć?


mozesz doliczyc bramki i promy jesli bedziesz sie rozliczal "kilometrowka", po tym jak koszty przekrocza okreslona sume, automatycznie doliczyc mozna bramki i promy. moze wez i przesledz najpierw w przepisach wszystko co dotyczy status pendler, a czasu na pewno Ci wystraczy do kwietnia . diety byly do odliczenia, 2010 nic nowego tu nie wniesie, poza tym, ze kwota dziennej diety nieznacznie wzrosnie.

jest sporo watkow na ten temat, walkowanych juz wielokrotnie. przepisy na stronie skatt tez nie sa jakies nie do pojecia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
42 Posty
Slawek P
(SlawekP)
Nowicjusz
Najlepiej chyba będzie się rozliczać przez jakieś porządne biuro, oni będą najlepiej chyba wiedzieli co i jak
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
SlawekP napisał:
Najlepiej chyba będzie się rozliczać przez jakieś porządne biuro, oni będą najlepiej chyba wiedzieli co i jak

Niekoniecznie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok