Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Reklama

Rata w Norwegii już od618kr

Sprawdź ratę

Usługa realizowana przez DigiFinans.no | Priseksempel: Eff. rente 15,82%, 100 000 kr. over 5 år, etablering 950 kr., Tot. 142 730 kr.

Nadgodziny - Norwegia

11 Postów
Tomek Korzus
(tomala)
Wiking
Witam,
chcialem zapytac czy pracujac na okresie probnym za nadgodziny powinienem dostac +50%??
Z gory dziekuje!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 10  
Odpowiedz   Cytuj
93 Posty
Początkujący
a dlaczego niby nie?
Nadgodziny to nadgodziny, a okres próbny to okres próbny.
Jedno nie ma nic do drugiego!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
32 Posty
Dawid Szymi
(dejf87)
Nowicjusz
to zalezy jaki masz ten okres probny, i w jaki sposob licza Ci nadgodziny, ja okres probny mialem przez 5 dni. a nadgodziny mam wyplacane jesli w miesiacu przepracuje wiecej niz 154 h, czyli kazda dodatkowa godzina liczona jest +50%
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Luba)
Wiking
tomala napisał:
Witam,
chcialem zapytac czy pracujac na okresie probnym za nadgodziny powinienem dostac +50%??
Z gory dziekuje!


Zgadzam sie z przedmówcami. Powinieneś otrzymywac owe 50% więcej do nadliczbowych godzin. Poza tym (tak jest u mnie i pewnie nie tylko), inaczej jeszcze liczone są soboty (tak samo dla osób na okresie próbnym), kiedy do kilku godzin doliczane powinno byc 100%. Zdarzyło mi sie też pracowac w niedzielę, wszystkie godziny +100%
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
107 Postów
Kasia kkkkk
(Kosacha)
Początkujący
Wszystko zalezy od tego jak masz kontrakt...sa tez tacy co nie maja placone za nadgodziny w zwiazku z kontraktem jaki podpisali !
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Tomek Korzus
(tomala)
Wiking
Moj okres probny wynosil 6 miesiecy, po 2 miesiacach pracy zapytalem szefa dlaczego nie mam placone +50% to powiedzial ze to przez okres probny tak wiec juz sam nie wiem...
Jesli mialbym miec to placone a on by sie nie zgadzal gdzie mam sie udac ??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 11  
Odpowiedz   Cytuj
29 Postów
Barbara Liwo
(Basia)
Wiking
Jak już ktoś napisał: wynagrodzenie za nadgodziny nie ma nic wspólnego z okresem próbnym.

Za "zwykłe" nadgodziny ustawowo należy się dodatek co najmniej 40% stawki podstawowej. Za nadgodziny w niedziele,święta lub nocą więcej.

Natomiast jeśli w umowie zapisano, że pracownik będzie odbierał nadgodziny w formie czasu wolnego w innym terminie (tzw. avspasering), nie będzie za nie dostawał dodatkowych pieniędzy. Bardzo wielu Polaków tak pracuje (sławetny system "6 na 2" i tym podobne). Jeśli tak jest w Twoim przypadku - niestety nie będą i się należeć pieniądze za nadgodziny. Jeśli jednak pracujesz w normalnym trybie, pracodawca musi zapłacić. W razie co zagróź mu, że wniesiesz sprawę do Forliksrådet.
Zakładam, że możesz udokumentować te nadgodziny (listy godzinowe itp)?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
235 Postów
zdzich mały
(mase1)
Stały Bywalec
tak ci szef powiedział i tak masz skonstruowaną umowę o pracę żebyś pieniążków za nadgodziny nie dostał (pewnie się cieszy ten twój szef) , ale swoją drogą nie wiem jak masz ale pewnie zrobił to dlatego że masz pewnie tych nadgodzin trochę ???, praca w sobotę po godzinie 13,00 powinieneś mieć dodatek 50% więcej do stawki podstawowej, w niedzielę 100%, w każdy dzień powyżej 8 godzin należy się tez dodatek 50%

Zastanów się ile tracisz na takim kontrakcie?? Czasami jest warto walczyć o swoje!! Powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
2840 Postów
iksiński igrek
(retier1)
Maniak
mase1 napisał:
tak ci szef powiedział i tak masz skonstruowaną umowę o pracę żebyś pieniążków za nadgodziny nie dostał (pewnie się cieszy ten twój szef) , ale swoją drogą nie wiem jak masz ale pewnie zrobił to dlatego że masz pewnie tych nadgodzin trochę ???, praca w sobotę po godzinie 13,00 powinieneś mieć dodatek 50% więcej do stawki podstawowej, w niedzielę 100%, w każdy dzień powyżej 8 godzin należy się tez dodatek 50%

Zastanów się ile tracisz na takim kontrakcie?? Czasami jest warto walczyć o swoje!! Powodzenia


Nie wiem jak się to ma do przepisów,ale swego czasu kiedy pracowałem w oslo to mieliśmy 100% w sobotę od 7.00.
Był jednak warunek,musiały być jakieś nadgodziny w tygodniu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(zybi kapusta)
Wiking
mase1 napisał:
tak ci szef powiedział i tak masz skonstruowaną umowę o pracę żebyś pieniążków za nadgodziny nie dostał (pewnie się cieszy ten twój szef) , ale swoją drogą nie wiem jak masz ale pewnie zrobił to dlatego że masz pewnie tych nadgodzin trochę ???, praca w sobotę po godzinie 13,00 powinieneś mieć dodatek 50% więcej do stawki podstawowej, w niedzielę 100%, w każdy dzień powyżej 8 godzin należy się tez dodatek 50%

Zastanów się ile tracisz na takim kontrakcie?? Czasami jest warto walczyć o swoje!! Powodzenia

nie znasz systemu nadgodzinowego to sie lepiej nie wypowiadaj, a nie wprowadzaj ludzi w blad!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok