Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Czytali temat:
MONIKA BURSZTYNOWICZ Arkadiusz Parszewski Izabelala Xxxxxx Waldi21 (3139 niezalogowanych)
1 Post

(fazi)
Wiking
tak znam-siebie. nie robie osobistych uwag i nie nie mam takiego zamiaru. post dotyczy kasy za,na czy jak je tam zwal urlop.to byl tylko moj wniosek z twojej wypowiedzi.urazony ? przepraszam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(fazi)
Wiking
a jeszcze w sprawie urlopu i pieniedzy -umiescilem link i polecam wszystkim strona 23 po pobraniu dokumentu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
172 Posty
Marek S
(telemarek)
Stały Bywalec
Wracajac do dyskusji.
Siegnalem do zrodla i wiem juz znacznie wiecej o feriepenger i kwotach, jakie powinny byc wyplacone. Owszem, wyplacajac 11 wyplat w roku + feriepenger pracodawca robi wszystko zgodnie z prawem, a z racji naliczania feriepenger kwoty rocznych kontraktow sa nieznacznie inne w rzeczywistosci niz na papierze, jednak najczesciej z korzyscia dla pracownika.
Niestety, jak sie okazuje, prawdopodobnie przy naliczaniu feriepenger nasz pracodawca albo robi bardzo duzy blad, albo oszukuje. W kazdym razie jest nas 5 osob, ktorym pieniadze sie nie zgadzaja, i sprawa jest skierowana do Arbeidstilsynet.
Tak wiec niestety, uczciwosci i rzetelnosci nie dostaje sie razem z obywatelstwem norweskim, ani jakimkolwiek innym, a swoich spraw trzeba pilnowac na okraglo, czego Panstwu i sobie zycze.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Kamila Jackiewicz
(kamilka_j)
Wiking
Hej. A wiecie może jak to jest z feriepenger w sytuacji, kiedy to JA złożyłam wypowiedzenie? Sytuacja wygląda tak, mam 2 tygodnie wypowiedzenia, pracuję do początku kwietnia. wypłata za kwiecień powinna dojść do mnie do 20.05. Czy powinnam wtedy dostać feriepenger, czy w czerwcu/lipcu, kiedy firma wypłaca wszystkim pracownikom? Wiem, że jeśli pracodawca dałby mi wypowiedzenie, to musiałby mi wysłać feriepenger wraz z ostatnią wypłatą, ale jak est w drugą stronę, jak opisałam powyżej? Nie mogę tego nigdzie znaleźć na stronach Arbeidstilsynet itp. Jeśli ktoś wie, a najlepiej, gdzie mogę znaleźć taki artykuł byłabym niezmiernie wdzięczna
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
W druga strone jest dokladnie tak samo
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
kamilka_j napisał: Nie mogę tego nigdzie znaleźć na stronach Arbeidstilsynet itp. Jeśli ktoś wie, a najlepiej, gdzie mogę znaleźć taki artykuł byłabym niezmiernie wdzięczna
Nie możesz znaleźć ...
ponieważ to nie ma znaczenia w stosunku do Feriepenge ..
...KTO KOGO ZWALNIA .
Umowa zostaje rozwiązana i Zakład powinien wypłacić stosowne i należne Pieniądza w ustalonymprzez strony terminie .
---
Jeżeli wystosujesz odpowiednie Pismo informacyjne , że chcesz feriowe za tamten i ten rok razem z Ostatnią wypłatą to i taką należność powinnaś otrzymać o Ile Firma nie poprosi o stosowną zwłokę z jakiś tam administracyjnych formalnych przyczyn .
ECH
Ponadto
Poszukuję pracy w budownictwie nawet od JUTRA ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
kamilka_j napisał:
Hej. A wiecie może jak to jest z feriepenger w sytuacji, kiedy to JA złożyłam wypowiedzenie? Sytuacja wygląda tak, mam 2 tygodnie wypowiedzenia, pracuję do początku kwietnia. wypłata za kwiecień powinna dojść do mnie do 20.05. Czy powinnam wtedy dostać feriepenger, czy w czerwcu/lipcu, kiedy firma wypłaca wszystkim pracownikom? Wiem, że jeśli pracodawca dałby mi wypowiedzenie, to musiałby mi wysłać feriepenger wraz z ostatnią wypłatą, ale jak est w drugą stronę, jak opisałam powyżej? Nie mogę tego nigdzie znaleźć na stronach Arbeidstilsynet itp. . Jeśli ktoś wie, a najlepiej, gdzie mogę znaleźć taki artykuł byłabym niezmiernie wdzięczna

poszukiwanie zajmuje około 2 min
www.arbeidstilsynet.no/fakta.html?tid=78...iepengene_utbetales?
masz już nawet fragment co cię interesuje
Når du slutter i jobben

Når arbeidsforholdet opphører, skal arbeidstakeren ha utbetalt feriepengene som er opptjent fram til sluttdato. Utbetalingen skal skje siste lønningsdag før du slutter. Dersom deler av feriepengegrunnlaget ikke lar seg beregne innen dette tidspunktet, kan dette beløpet utbetales i forbindelse med det avsluttende lønnsoppgjøret.
Avtale /tariffavtale kan åpne for annet utbetalingstidspunkt.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
Andre ved mark napisał:
kamilka_j napisał:
Hej. A wiecie może jak to jest z feriepenger w sytuacji, kiedy to JA złożyłam wypowiedzenie? Sytuacja wygląda tak, mam 2 tygodnie wypowiedzenia, pracuję do początku kwietnia. wypłata za kwiecień powinna dojść do mnie do 20.05. Czy powinnam wtedy dostać feriepenger, czy w czerwcu/lipcu, kiedy firma wypłaca wszystkim pracownikom? Wiem, że jeśli pracodawca dałby mi wypowiedzenie, to musiałby mi wysłać feriepenger wraz z ostatnią wypłatą, ale jak est w drugą stronę, jak opisałam powyżej? Nie mogę tego nigdzie znaleźć na stronach Arbeidstilsynet itp. . Jeśli ktoś wie, a najlepiej, gdzie mogę znaleźć taki artykuł byłabym niezmiernie wdzięczna

poszukiwanie zajmuje około 2 min
www.arbeidstilsynet.no/fakta.html?tid=78...iepengene_utbetales?
masz już nawet fragment co cię interesuje
Når du slutter i jobben

Når arbeidsforholdet opphører, skal arbeidstakeren ha utbetalt feriepengene som er opptjent fram til sluttdato. Utbetalingen skal skje siste lønningsdag før du slutter. Dersom deler av feriepengegrunnlaget ikke lar seg beregne innen dette tidspunktet, kan dette beløpet utbetales i forbindelse med det avsluttende lønnsoppgjøret.
Avtale /tariffavtale kan åpne for annet utbetalingstidspunkt.


www.arbeidstilsynet.no/binfil/download2.php?tid=93006

to samo po PL, strona 23 norweskiego kodeksu pracy....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Kamila Jackiewicz
(kamilka_j)
Wiking
Ja to wszystko czytałam i widziałam i znam to już chyba na pamięć . Po prostu mam taki problem, że pracodawca twierdzi, że skoro to ja złożyłam wypowiedzenie, to ma on prawo mi wypłacić feriepenger dopiero w czerwcu-lipcu, kiedy to reszta pracowników ma wypłacane. Zaznaczam, że jestem na VIKARIACIE :| Ale dziękuję serdecznie za wszystkie odpowiedzi
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
kamilka_j napisał:
Ja to wszystko czytałam i widziałam i znam to już chyba na pamięć . Po prostu mam taki problem, że pracodawca twierdzi, że skoro to ja złożyłam wypowiedzenie, to ma on prawo mi wypłacić feriepenger dopiero w czerwcu-lipcu, kiedy to reszta pracowników ma wypłacane. Zaznaczam, że jestem na VIKARIACIE :| Ale dziękuję serdecznie za wszystkie odpowiedzi
Tym samym postawił na Swoim ZGODNIE zresztą z OBOWIĄZUJĄCYM Kodeksem Pracy .
---
Ty zrobiłaś Mu psikusa zwalniając się , a On Robi Swoje , też w pewnym sensie na złość tobie ...
Takie życie ...
---
Forma pracy nie ma nic do znaczenia tak przy zwolnieniu jak i przy regulacjach Finansowych .
---
Firma Logicznie wyjaśniła swoje stanowisko i to WSZYSTKO .
---
Z resztą dokładnie tak samo napisałem Powyżej .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok