Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

14
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Wypowiedzenie umowy - Norwegia

Czytali temat:
Baltazar Blim Jan Maryjan Norbert Pacan mart enty N O Natasza Bogacz andreas52 Martin530 Łukasz Kułakowski Tomi6901 Sławek Zibrowski kirjakos (1159 niezalogowanych)
11 Postów
Martin530
(Martin530)
Wiking
Witam,
pracuję w Bemanningu od 11 miesięcy. W piątek dowiedziałem się, że do końca roku nie będę miał pracy. Jestem na podatku 25%. Opłacam mieszkanie firmowe. Myślę o wypowiedzeniu umowy, bo nie będzie mnie stać na utrzymanie mieszkania.Jak wygląda zwolnienie, kiedy ja sam się zwalniam, a jak wygląda zwolnienie kiedy zwalnia mnie pracodawca? ( Feriepenge)

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Pozdrawia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
439 Postów
Riggman
(Riggman)
Wyjadacz
jak sie sam zwolnisz to bedziesz musial czekac 4,5 mies zanim dostaniesz zasilek dla bezrobotnych( tzw kara) a jak Cie zwolnia to dostaniesz go odrazu jak sie zarejestrujesz jako bezrobortny online. Feriepenger musisz dostac z ostatnia wyplata

ALE

Piszesz ze bemanning nie ma dla ciebie pracy wiec to jak Ci powiedzieli ze nie maja dla ciebie dalej pracy to z reguly wyglada tak ze Cie nie zwolnia tylka dadza Ci papiery do Nav ze nie maja dla ciebie pracy i na ich podstawie dostaniesz zasilek...czyli jedziesz sobie na swieta do PL a wracasz i masz juz wyplate zasilku albo szukasz nowej pracy w innym bemanningu....Pracy jest multum, porozgladaj sie po 2,3 agencjach...jak jestes kumaty to inna sobie w 2,3 dni znajdziesz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Martin530
(Martin530)
Wiking
Dzięki wielkie za pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
439 Postów
Riggman
(Riggman)
Wyjadacz
nie ma co dziekowac, otworz sobie tutaj zakladke praca to w budownictwie masz od groma ofert chyba ze magazyn to manpower , personalhuset czy randstad

Najlepiej otwiersz finn.no i tam wpisujesz co chcesz. Najwikszym graczej jesli chodzi o budowlanke to Workshop i Adecco w Oslo chodz masz sibe, sonar, hire backup. W kazdym z tych agencji pracuje przynajmij 5 polakow, dasz sobie szybko rade. W wiekszosci nie beda odbierac twoich telefonow to wysylasz sms bo oni dostaja po 200 telefonow na dzien i to tez wkurza, jak cos t pisz na priv, pomoge
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Martin530
(Martin530)
Wiking
Ok. Miłego wieczoru
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
170 Postów
Stały Bywalec
hei, Riggmannie, napisałeś o karencji czyli okresie oczekiwania na zasiłek a zapomniałeś napisać o innych warunkach otrzymania zasiłku w tym najważniejszym o wymaganym dochodzie w okresie ostatnich 12 m-cy (albo 36). Rozumiem , że założyłeś, że i tak gościu znajdzie sobie pracę
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
439 Postów
Riggman
(Riggman)
Wyjadacz
bg38 napisał:
hei, Riggmannie, napisałeś o karencji czyli okresie oczekiwania na zasiłek a zapomniałeś napisać o innych warunkach otrzymania zasiłku w tym najważniejszym o wymaganym dochodzie w okresie ostatnich 12 m-cy (albo 36). Rozumiem , że założyłeś, że i tak gościu znajdzie sobie pracę

nie pisalem bo gosc pisze ze pracowal przeciez te 11 mies to mu sie przeciez nalezy zasilek jak psu buda, Galkowska pozatym karencja to przeciez nie czas oczekiwania bo czeka sie srednio ok 3 tyg na decyzje jak sama wiesz a tzw ventetid to teraz to 18 mies co niestety wlicza sie to okresu zasilku jak se sam zwolni. Ja z Navem jestem za pan brat
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
170 Postów
Stały Bywalec
to tak dla przypomnienia, warunki do otrzymania zasiłku.
www.nav.no/arbeid/arbeidsledig#hvem-har-rett-til-dagpenger
rozumiem, że krezusi z branży budowlanej zarabiają jak szejkowie
nie będę się sprzeczać o słowa ale NAV nie używa słowa 'ventetid" ale "karenstid". Miałam tą przyjemność czytać kilka decyzji wydanych przez NAV w tej sprawie i w tej korespondencji była mową o karenstid. Dlatego też napisałam o karencji bo chyba tak to się to tłumaczy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
439 Postów
Riggman
(Riggman)
Wyjadacz
bg38 napisał:

nie będę się sprzeczać o słowa ale NAV nie używa słowa \'ventetid\" ale \"karenstid\". Miałam tą przyjemność czytać kilka decyzji wydanych przez NAV w tej sprawie i w tej korespondencji była mową o karenstid. Dlatego też napisałam o karencji bo chyba tak to się to tłumaczy


Prosze , tu masz z mojego kilka lat do tylu zeby juz dalej nie brnac w tak nieistotnej kwesti

Du vil først få utbetalt dagpenger etter 12 uker. Dette kaller vi forlenget ventetid. Ventetiden din starter fra...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
170 Postów
Stały Bywalec
ok, pewnie używają obu wyrażeń, istotna czy nieistotna, różni ludzie czytają i fajnie żeby mieli dokładne informacje poza tym zawsze warto wymienić poglądy miłego wieczoru
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok