Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Praca - Norwegia

Czytali temat:
piotr piotrowski Radoslaw O Mariusz Kucharski Grzegorz Nowakowski Joanna Kuchnicka mart enty KRZYSZTOF MARCINIAK Kasia K boj fra oszlo niewnikajcie Arkadiusz No Remigiusz Kluska Maciek Wantoch Rekowski (2339 niezalogowanych)
2 Posty
Grzegorz Nowakowski
(mlodytyp26)
Wiking
Witam. Mam takie pytanie. Mój kolega który był dwa lata temu w Norwegii i pracował przez kilka miesięcy na czarno co mu może grozić jeśli urząd skarbowy dowie się ze pracował na czarno i nie odprowadziś podatku??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
N-H
(N-H)
Wiking
Witam. Sprawa wygląda następująco.
Kolega pracując na czarno zarobił "czyste pieniądze".

Gdyby natomiast kolega chciał to zgłosić .... Może narobić niewyobrażalnych problemów temu, kto go zatrudnił.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
mlodytyp26 napisał:
Witam. Mam takie pytanie. Mój kolega który był dwa lata temu w Norwegii i pracował przez kilka miesięcy na czarno co mu może grozić jeśli urząd skarbowy dowie się ze pracował na czarno i nie odprowadziś podatku??
Moim zdaniem to nie kolega kolegi jest winny tylko i wyłącznie pracodawca który do takiej sytuacji doprowadził i zmusił tegoż kolegę do takiej lub innej formy pracy.
To pracodawca popełnił przestępstwo, ponieważ jako bezpośredni zwierzchnik MIAŁ BEZWZGLĘDNY OBOWIĄZEK, ODPROWADZAĆ MIESIĘCZNE ZALICZKI NA PODATEK I UBEZPIECZENIE.
Kolega były pracownik, może zawsze się tłumaczyć tym iż o niczym nie wiedział i był zapewniany iż pracuje legalnie, nawet wtedy gdy pracodawca nie dał mu fizycznej umowy.
Jeżeli ma jakieś zdjęcia z pracy którą wykonywał dla tego "szefcia złodzieja" to może go teraz po latach, nawet i SKUTECZNIE szantażować tym faktem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
311 Postów

(Riggman)
Stały Bywalec
mlodytyp26 napisał:
Witam. Mam takie pytanie. Mój kolega który był dwa lata temu w Norwegii i pracował przez kilka miesięcy na czarno co mu może grozić jeśli urząd skarbowy dowie się ze pracował na czarno i nie odprowadziś podatku??

Nic nie grozi, w tym kraju takie rzeczy wszyscy maja w D gdyz jest niepisane przyzwolenie na oszustwa podatkowe
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...hmmm?
....pieniadze zarobione na czarno...
...nawet gdybys ty go zadenuncjowal,niewierna kochanka,zawistny sasiad,itd.. do urzedow skarbowych tu jak i tam...to pies z kulawa noga by sie sprawa nie zajal...poniewaz...brak dokumentow,podpisow zlecen,wyplat gotowek,nagran z ptasiego radia itd......brak podstaw do czegokolwiek...temat zastepczy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
bojfraoszlo napisał:
...hmmm?
.....temat zastepczy

Też tak uważam iż to podstawiony temat, by cokolwiek tu siem działo.
Niemniej, może innym dobrowolnym "nievolnikom" przyda się choć odrobinę i zaczną myśleć gdy przyjdzie im pracować u rodaka szewciazłodziejaszka.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok