Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Nie otrzymałem zwrotu podatku za rok 2019 - Norwegia

Czytali temat:
Radoslaw O Mariusz Borowiec Kasia K mikolaj_bk Piotr Furczyk (1167 niezalogowanych)
3 Posty
mikolaj_bk
(mikolaj_bk)
Wiking
Witam
Mam pewien problem ze zwrotem podatku za rok 2019. Od 4 lat jeżdżę do Norwegii do pracy na wakacje. Pracuję w tunelach. Za pierwszym i drugim razem byłem w dwóch różnych firmach i ze zwrotem nie miałem żadnego problemu. Przez dwa ostanie lata byłem w jednej firmie i tutaj wciąż miałem jakieś problemy. Nie posiadam konta w banku norweskim, wypłata zawsze była przesyłana na konto mojego ojca który również tam pracuje. Z tego co mi wiadomo, nie ma to wpływu podczas zwrotów podatku ponieważ zostaje ono wysłane na konto zarejestrowane w norweskim urzędzie podatkowym (tzn moje własne które podałem będąc pierwszy raz w Norwegi). Nie potrafię zalogować się do Skatteetaten ponieważ nie otrzymałem pinów do logowania na podany adres. Czy pojawiły się jakieś zmiany? Czy przez obecną sytuację covidową nastąpiły komplikacje? Ze swojej strony dodam, że co roku rejestrowałem nową kartę podatkową (osobiście - w okresie kiedy byłem w pracy - czerwiec/lipiec), za każdym razem podlegałem pod próg 25%. Czy znajdzie się tutaj osoba, która mogłaby mi pomóc?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Osoba, która korzystała z karty 25% w danym roku podatkowym nie otrzyma ani zwrotu ani dopłaty.
Zgłoś wpis
3 Posty
mikolaj_bk
(mikolaj_bk)
Wiking
Dziękuję. A co w sytuacji kiedy z pierwszej wypłaty w zeszłym roku zabrano 50%? Zazwyczaj to firma składała w moim imieniu kartę podatkową lecz w zeszłym roku było inaczej i nikt mnie o tym nie poinformował (aż do wypłaty)...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Można wystosować pismo do urzędu skarbowego z prośbą o zwrot nadpłaconego podatku.
Zgłoś wpis
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
..zapytaj arka bk może?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok