Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Procent stanowiska a rzeczywista ilość godzin - Norwegia

Czytali temat:
halina manka Radoslaw O Mariusz Kucharski Jan Maryjan mart enty Mr P Ikett Personalpartner Adam Kwiatkowski Onty_Ja_Gabriel_3. Wojciech Kobryń Kamil Geita (1762 niezalogowanych)
2 Posty
Wojciech Kobryń
(woj_kob)
Wiking
Witam wszystkich,

Czy orientuje się ktoś z Was jak się ma procent stanowiska w umowie o pracę do rzeczywistej liczby wykonywanych godzin? Czy umowa 100% zobowiązuje pracodawcę do oferty 37,5h tygodniowo, czy może się zdarzyć, że w perspektywie długoterminowej (np. w ciągu 3 lat) pracownik wykonywał tylko 25h tygodniowo, co jest znacznie mniej niż 100%? Jeśli może się tak zdarzyć, to w jakich przypadkach?

Nie mogę znaleźć konkretnych informacji na ten temat, więc jeśli znacie jakieś źródła informacji na ten temat to chętnie przejrzę z góry dzięki!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
woj_kob napisał:
Czy umowa 100% zobowiązuje pracodawcę do oferty 37,5h tygodniowo, czy może się zdarzyć, że w perspektywie długoterminowej (np. w ciągu 3 lat) pracownik wykonywał tylko 25h tygodniowo, co jest znacznie mniej niż 100%? Jeśli może się tak zdarzyć, to w jakich przypadkach
Masz umowe na 100% wiec w sumie pracodawca powinien ci zapewnic 100 % zatrudnienia. Jezeli jednak pracowales mniej, np. 1-2 dni w tygodniu a reszte czasu siedziales w domu, to mysle, ze za ten czas zaplaty nie dostaniesz. Jakbys ten czas przesiedzial w pracy, to pracodawca bylby zmuszony do zaplat.
Czy o to sie pytales?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Wojciech Kobryń
(woj_kob)
Wiking
Dzięki za odpowiedź!
Tak, o to mi chodzi, ale potrzebuję oficjalnych informacji na ten temat, ewentualnie linków do przepisów.

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
woj_kob napisał:
Dzięki za odpowiedź!
Tak, o to mi chodzi, ale potrzebuję oficjalnych informacji na ten temat, ewentualnie linków do przepisów.
Pozdrawiam

Przepisow, ze pracodawca ma ci zapewnic 100% zatrudnienia nie znajdziesz.
Pracodawca powinien wyslac ciebie na czesciowy permittering jak nie jest ci w stanie zapewnic zatrudnienia na 100% (lub avpasering, lub obowiazkowe zuzycie dni wakacyjnych).
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
woj_kob napisał:
..... ale potrzebuję oficjalnych informacji na ten temat, ewentualnie linków do przepisów.
Ale bierze się pod ramię i idzie do kina, lub za .... i w żyto.

To tak kpiąco, a na poważnie to mniej więcej tak jak napisano wyżej.

Niemniej jeżeli chcesz sobie dokładnie poszukać, to wszystko znajduje się na stronach:
- > nav.no <
- > arbeidstilsynet.no <
- > lovdata.no <
Niestety, trzeba sobie wziąć swoją umowę w rękę i dokładnie przeczytać, a zwłaszcza te paragrafy i odnośniki które tam się znajdują.
Tego nikt za ciebie nie zrobi, ponieważ to bardzo żmudna praca i mało efektywna.
Ponieważ, jak już się znajdzie poprawną odpowiedź, to ma się dwa wyjścia, które nie są satysfakcjonujące o ile nadal pracuje się w tej samej firmie i nie ma się zamiaru z tej pracy rezygnować.
- pierwsze wyjście, to dać sobie spokój i całą sprawę zapić setą lub pół litrem, w zależności od mocy swoich zwojów.
- drugie wyjście, to rozpocząć oficjalną procedurę przeciwko pracodawcy, co może być mało skuteczne pod względem finansowym, jednak zawsze skuteczne w pożegnaniu się z tą firmą.

Natomiast jeżeli szukasz haka na byłą już firmę, to szkoda szukać pustego w próżnym, ponieważ tu obowiązuje ściśle określona linia postepowania administracyjnego, oraz terminy odwoławcze.
To tyle z mojej strony, jednak jak zwykle, mogę się najzwyczajniej w "świecie" mylić.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok