Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Brak wypłaty za nadgodziny i wypłata obniżona o feriepengen - Norwegia

7 Postów
TheKuba
(TheKuba)
Wiking
Mam problem z pracodawcą, który kombinuje by zapłacić jak najmniej. 
Pracujemy przy zbiorze jabłek u lokalnego norweskiego małego pracodawcy.


1. Załączam umowę spisaną w tym roku, czy jest ona poprawnie spisana czy może czegoś jej brakuje? Np ustaleń co do nadgodzin czy feriepengen?

2. Feriepngen - W 2019 roku obniżył stawkę godzinową względem 2018 roku- z 123 koron do 111,62 tylko po to by móc wliczyć feriepengen w wynagrodzenie, Jak podejrzewam powinien zapłacić np 123 korony razy X przepracowanych godzin i wtedy do tego doliczyć 10,2% feriepengen, mam rację?

3. Nadgodziny - pracujemy średnio po 9 godzin dziennie(dni powszednie, soboty i niedziele również), jeżeli w ciągu dni powszednich przekroczymy 40 godzin to wtedy dolicza się nam do tych nadgodzin +40% naszej stawki, weekendy również 40% więcej płatne?

4. Już kilka lat temu była rozmowa z pracodawcą, że płaci poniżej minimalnej stawki, tłumaczył to tym, że od każdej przepracowanej godziny odejmuje 5 koron za mieszkanie (dodam, że takie w którym nie ma ani bieżącej wody ani toalety ani łazienki, aby z tego skorzystać trzeba przejść przez podwórko pracodawcy i to znajduje się przy jego garażu)


Czytałem stronę Arbeidstilsynet oraz posty na grupach i forach ale chcę się upewnić.

Załączam umowę z tego roku oraz wypłaty z 2018 i 2019 roku dla porównania jak wliczył ferienepnger w wynagrodzenie i obniżył stawkę imgur.com/a/HFsa3e4

Imgur Imgur: The magic of the Internet imgur.com
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Lukasz Staszewski
(LukaszStaszewski)
Wiking
Najprościej było by sie zwolnic i szukać sobie czegoś innego bo wątpię,ze coś ugrasz.


pojedzie z Tobą ze nawet nie biedzisz miał gdzie sie wysrać.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
TheKuba
(TheKuba)
Wiking
LukaszStaszewski napisał:

pojedzie z Tobą ze nawet nie biedzisz miał gdzie sie wysrać.

Niby dlaczego?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
311 Postów

()
Stały Bywalec
Dlatego ze pracujesz dla niego a nie odwrotnie. Jak tu przyjechalem to tez mialem takiego niby pracodawce jak twoj tylko jeszcze gorsza wersje ze nie placil i czasem rzucil ochlapem. bylo nas 4. Chodzilismy po Arbeidstilsynet wiele raz, forliksrådet, adwokat, troche zwiazki fellesforbundet pomogly odzyskac pieniedzy ale chyba tylko dlatego ze mielismy spotkanie pojednawcze, chate tez mielismy nieoplacona to wkoncu policja nas eksmitowala i powiem Ci z wlasnego doswiadczenia ze jak cos jest nie tak i ci nie pasuje to lepiej UCIEKAC !!

Norwegia to bardzo zacofany kraj pod wzgledem prawa, oni tutaj prawo maja gleboko gdzies. Oni sa sto lat za murzynami. To nie jest kraj W UE gdzie sa regulacje prawa pracy tylko oni tworza swoje prawa czyli prawa silniejszego
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok