Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Renta po ojcu - Norwegia

1 Post
Gabrysia335
(Gabrysia335)
Wiking
Dzień dobry,
Kilka miesięcy temu w Norwegii zmarł mój ojciec. Pracował tam blisko 15 lat, dodatkowo z 15 lat w Polsce. Czy przysługuje mi jakas renta po nim? Mam 20 lat i studiuje. Każdy dodatkowy pieniądze by się przydał. Matka zarabia grosze.
Z tego co czytałam, to w Norwegii tylko do 18 stego roku. Smutne.. Po śmierci rodzica dzieci są zostawione same sobie i nie maja możliwości na edukacje przez brak środków.
Ojciec odprowadzał wszystkie składki, pracował legalnie. Miał obywatelstwo norweskie.
Proszę o pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
andrzej Czapiewski
(andrzejCzapiewski)
Wiking
Hi! Jest mozliwosc! Lecz musisz podac dodatkowe informacje. Andrzej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
andrzejCzapiewski napisał:
Hi! Jest mozliwosc! Lecz musisz podac dodatkowe informacje. Andrzej. Nieprawda, nie ma żadnej Możliwości, poza ewentualnym spadkiem o ile jakiś jest i niezostał jeszcze "rozebrany".
Niestety gość był obywatelem Norweskim i obowiązuje prawo Norweskie.
Tak jak zaznaczył sam zainteresowany, w Norwegi pełnoletniość do wszystkich czynności jest od 18 roku i nie ma żadnego podziału na uczący lub nieuczący.
W Norwegi jak ktoś się uczy, a rodzice nie chcą pomagać finansowo, to taka osoba bierze Pożyczkę Studencką i po kłopocie.
Tu nikt nie siedzi na siłę na garnuszku rodziców do 26 roku, o ile rodzice sobie tego nie życzą.

Zainteresowany może jedynie żądać od polskiego ZUS-u pomocy, skoro gość pracował w polsce 15-lat.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok