Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Roszczenia z powodu koronawirusa w Norwegii - Norwegia

Czytali temat:
halina manka Radoslaw O Marek Kondracki malika a Renata Piotrowska Joanna Kuchnicka Zbigniew Karpinski mart enty boj fra oszlo dariusz rzepinski Radek Walk Pablo33 Piotr Synowski kamil1475 (1398 niezalogowanych)
2 Posty
Radek Walk
(Radek Walk)
Wiking
Witam
Od 2 lat mam własną działalność budowlaną jednoosobową w Norwegi. Od 13 marca 2020 byłem w Polsce do 24 czerwca 2020 oczywiście z powodu pandemii. Nie poszedłem na chorobowe i nie otrzymywałem żadnego zasiłku. W Polsce małe firmy mogą skorzystać z ' tarczy kryzysowej' i różnych świadczeń. Więc mam parę pytań: Czy w Norwegii też udzielają jakąś pomoc? Czy mogę liczyć na cokolwiek? Gdzie się zgłosić żeby cokolwiek uzyskać?
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam Radek
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Radek Walk napisał:
Witam
Od 2 lat mam własną działalność budowlaną jednoosobową w Norwegi. Od 13 marca 2020 byłem w Polsce do 24 czerwca 2020 oczywiście z powodu pandemii. Nie poszedłem na chorobowe i nie otrzymywałem żadnego zasiłku. W Polsce małe firmy mogą skorzystać z \' tarczy kryzysowej\' i różnych świadczeń. Więc mam parę pytań: Czy w Norwegii też udzielają jakąś pomoc? Czy mogę liczyć na cokolwiek? Gdzie się zgłosić żeby cokolwiek uzyskać?
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam Radek

Jednymi słowy, chciałbyś chwycić za jednym zamachem dwie sroki.
Tak się jednak nie da niestety.
- Pierwsza sprawa i zasadnicza, to czy twoja firma jest zarejestrowana w NAV w systemie AA-NAV.
Jeżeli tak to dobrze, jeżeli nie to za wszystko płacisz sam.
- Druga sprawa również ważna, nawet jak należysz do AA-NAV, to ponieważ byłeś poza Norwegią bez ZGODY NAV, należy się NULL.
Ponieważ by skorzystać ze świadczeń o które się pytasz, trzeba było być najpierw zarejestrowanym w NAV od spraw wiruska-świruska i wypełniać karty meldunkowe tak jak na bezrobotnym, następnie wystąpić o zgodę na wyjazd do kraju nad Wisłą, a dopiero po otrzymaniu zgody opuścić sobie Krainę Wikingów.
U ciebie jest akurat na odwyrtkę, o ile jak wyżej - jesteś w systemie AA-NAV.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Radek Walk
(Radek Walk)
Wiking
No to lipa, ale wielkie dzięki za informację.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1498 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
Radek Walk napisał:
Czy w Norwegii też udzielają jakąś pomoc? Czy mogę liczyć na cokolwiek? Gdzie się zgłosić żeby cokolwiek uzyskać?

Skontaktować się z NAV.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Asikhb napisał:
Radek Walk napisał:
Czy w Norwegii też udzielają jakąś pomoc? Czy mogę liczyć na cokolwiek? Gdzie się zgłosić żeby cokolwiek uzyskać?


Skontaktować się z NAV.
Pierwsze pytanie, jakie zada pracownik przez telefon lub drogą e-mail będzie brzmiało.
Czy rzeczona firma, należy do systemu AA-NAV, reszta jak już wyżej opisałem.
Przerabiane miesiąc temu, telefonicznie oraz poprzez internet.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok