Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Pytamie o zasilek dla bezrobotnych - Norwegia

3 Posty
Qvirs
(Qvirs)
Wiking
Witam mam pytanko odnośnie zasilku dla bezrobotnych w Norwegii..przepracowałem tutaj rok,i wypracowalem daną kwote aby uzyskac zasiłek,złozylem wniosek przedstawiajac wszystkie dokumenty lecz wniosek mi odrzucono z takich powodow jak: brak stałego numeru personalnego,brak papierow o wynajem mieszkania ( i tu jest problem bo przez ten czas mieszkałem u siostry i nie musialem jej płacić za mieszkanie) i doczepili sie ze raz w lipcu odwiedziłem Polske na tydzień bo miałem urlop,uznali to że mam gdzie mieszkac i jestem dojezdzajacy do pracy, napisali ze nie mam tu rodziny a mam siostre i szwagra od 10 lat,i ze niby nie jestem zarejestrowany w ich systemie co przeciez jest bzdura bo musze byc skoro tu pracowalem,... I teraz mam pytanko czy mam napisac wniosek jeszcze raz czy poprostu mam sobie darowac ? bo nie spełniam wymagań podanych wyzej ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Proponujemy, aby przesłał Pan do nas decyzję odmowną z NAV na adres mailowy info@multinor.no. Wtedy będziemy mogli zweryfikować powód nieprzyznania zasiłku.
Zgłoś wpis
4 Posty
Martaaaa
(Martaaaa)
Wiking
Oczywiście napisz wniosek po raz drugi skoro pracowałeś legalnie. Norweski urząd pracy jest bardzo ostrożny ponieważ wiele ludzi to naciagacze. Jeśli wszystko miałeś legalnie to załatwisz zasiłek bez problemu A jeśli chodzi o mieszkanie to siostra może napisać Ci umowę że wynajmujesz u niej pokój i po kłopocie.
Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Qvirs
(Qvirs)
Wiking
jesli spisze umowe z siostra to czy bede musial napisac w niej ze ja jej place za wynajem ? czy napisac ze udostepnia mi mieszkanie za darmo,i wszystkie koszty wynajmu ponosi siostra ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
Qvirs napisał:
jesli spisze umowe z siostra to czy bede musial napisac w niej ze ja jej place za wynajem ? czy napisac ze udostepnia mi mieszkanie za darmo,i wszystkie koszty wynajmu ponosi siostra ?

...dokladnie tak
...musisz miec meldunek w Norwegii ,ale nie musisz placic za wynajem...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Martaaaa
(Martaaaa)
Wiking
Niestety nie wiem. Trzeba spytać kogoś kto widział podobne przypadki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Qvirs napisał:
uznali to że mam gdzie mieszkac i jestem dojezdzajacy do pracy,
napisali ze nie mam tu rodziny a mam siostre i szwagra od 10 lat,i ze niby nie jestem zarejestrowany w ich systemie co przeciez jest bzdura bo musze byc skoro tu pracowalem,... I teraz mam pytanko czy mam napisac wniosek jeszcze raz czy poprostu mam sobie darowac ? bo nie spełniam wymagań podanych wyzej ?

- Siostra i jej rodzina, to nie jest w rozumieniu NAV twoja bezpośrednia rodzina.
Nawet gdybyś miał tu ojca i matkę.
Twoja, żona i twoje dzieci, to jest rodzina i to właśnie napisało NAV w odpowiedzi.
- Skoro masz -D- numer, to zgodnie z prawem Norweskim, jesteś właśnie osobą dojeżdżająca i posiadasz takie czy inne prawa.
Proponuję byś na spokojnie, zalogował się na stronie >nav.no< i tam w swojej zakładce zacząć czytać wszystko co jest napisane w tym piśmie które otrzymałeś.
A zwłaszcza te paragrafy które są zamieszczone w piśmie.
- W tym piśmie, jest informacja o tym iż masz prawo do napisania skargi na tą odpowiedź, oraz termin.
Dlatego proponuję przygotować się dobrze i napisać tą skargę, zamiast znowu powielać sam wniosek, który zostanie automatycznie odrzucony.
Nie warto płacić za coś, co na spokojnie możesz wykonać sam przy pomocy rodziny i znajomych.
Powodzenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Qvirs
(Qvirs)
Wiking
Napisałem odwołanie... Troche mnie to dziwi ze aby starac sie o "wypracowany" zasilek trzeba tu miec dzieci i żone .. Czepiają sie wszystkiego aby tylko nie wypłacać ..a stalego numeru personalnego raczej nie wyrobię bo aby to zrobic musze miec prace ..
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok