Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

ID-kort dla fagbrevu - Norwegia

Czytali temat:
patryk kowal Dariusz Borowiec Joanna Kuchnicka mart enty Kasia K Michał Michał boj fra oszlo Marcin M Marek Krynicki Onty_Ja_Gabriel_3. Emil Moderator Natalia Ad Patryk Mermer (1568 niezalogowanych)
23 Posty
Dariusz Borowiec
(Darekluk)
Wiking
Witam,
Spedzilem okolo godziny przed monitorem i w koncu poddalem sie.
Czy ktos wie na jakiej stronie mozna zamowic plastikowa ID karte dla kogos kto zdal fagbrev egzamin?
Zdawalem jako mieszkaniec Akerhus fylke.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Marek Krynicki
(MarekKrynicki)
Wiking
Na tej stronie na dole znajdziesz formularz

www.oslo.kommune.no/skole-og-utdanning/f...fag-og-svenneproven/

Taka karta nazywa się "LOMMEFAGBEVIS"
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
Dariusz Borowiec
(Darekluk)
Wiking
Dziekuje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Darekluk napisał:
Czy ktos wie na jakiej stronie mozna zamowic plastikowa ID karte dla kogos kto zdal fagbrev egzamin?
Zdawalem jako mieszkaniec Akerhus fylke.

Nie bardzo łapię tego twojego opisu.
Jaki/z czego, zdałeś ten konkretny egzamin?
Zawodowy, czy jakiś ogólny?
Kto był organizatorem takiego egzaminu i kto skierował ciebie na taki egzamin?
Pytam się z czystej ciekawości i być może też bym mógł do takiego egzaminu przystąpił o ile jest przydatny w życiu zawodowym.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
Dariusz Borowiec
(Darekluk)
Wiking
Fagbrev to inaczej swiadectwo robotnika wykwalifikowanego. Jest mnostwo zawodow www.oslo.kommune.no/skole-og-utdanning/f...ing/fagbrev-pa-jobb/ (magazynier, kelner, kucharz, mechanik etc.) w ktorych kwalifikacje swoje mozesz potwierdzic przystepujac do egzaminu teoretycznego (rejestracja na privatistweb.no) lub stronach komun. Ciagle sie to zmienia. Do egzaminu teoretycznego rejestrujesz sie samodzienie (oplata ok. 1 100 NOK) a po zdaniu mozesz przystapic do praktycznego - zglasza Cie pracodawca. Warunkiem przystapienia do egzaminu jest 5 lat praktyki. Uzyskanie fagbrevu wiaze sie z dodatkiem do kazdej godziny w wysokosci kilkunastu/dwudziestu kilku koron - zalezy od firmy. Przykladowo praca w charakterze montera rusztowan na platformach wiaze sie z koniecznoscia udokumentowania swoich umiejetnosci zdaniem tego egzaminu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Darekluk napisał:
Fagbrev to inaczej swiadectwo robotnika wykwalifikowanego. Jest mnostwo zawodow www.oslo.kommune.no/skole-og-utdanning/f...ing/fagbrev-pa-jobb/ (magazynier, kelner, kucharz, mechanik etc.) w ktorych kwalifikacje swoje mozesz potwierdzic przystepujac do egzaminu teoretycznego (rejestracja na privatistweb.no) lub stronach komun. Ciagle sie to zmienia. Do egzaminu teoretycznego rejestrujesz sie samodzienie (oplata ok. 1 100 NOK) a po zdaniu mozesz przystapic do praktycznego - zglasza Cie pracodawca. Warunkiem przystapienia do egzaminu jest 5 lat praktyki. Uzyskanie fagbrevu wiaze sie z dodatkiem do kazdej godziny w wysokosci kilkunastu/dwudziestu kilku koron - zalezy od firmy. Przykladowo praca w charakterze montera rusztowan na platformach wiaze sie z koniecznoscia udokumentowania swoich umiejetnosci zdaniem tego egzaminu.
Dużo treści pisanej, a mało pożytecznych konkretów.
Być może to moja wina, że źle zadałem pytanie.
Inaczej, jak to trzeba przystąpić do tego egzaminu,
skoro posiadam już konkretne wykształcenie zawodowe -Szkoła Zawodowa- i to poparte jednocześnie również doświadczeniem zawodowym - Świadectwa pracy z polandii -.
Czyżby te dokumenty, nie miały żadnej wartości prawnej na terenie Norwegi.

Fagbrev på jobb Fagbrev på jobb er en ny opplæringsordning for voksne arbeidstakere som ønsker å gjennomføre opplæring fram til fagbrev i bedriften de er ansatt i. Du må ha ett års relevant yrkese... www.oslo.kommune.no
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
Dariusz Borowiec
(Darekluk)
Wiking
Przepraszam, ale nie zwyczajnie nie wiem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
Dariusz Borowiec
(Darekluk)
Wiking
Zwyczajnie nie wiem.
Chyba ogranicze spozycie wisnowki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
Dariusz Borowiec
(Darekluk)
Wiking
Nieco uzupelniajacych informacji:
www.mojanorwegia.pl/praca-i-prawo-pracy/...-o-fagbrev-7169.html
Z tego co wiem to jest okolo 70 specjalnosci w Oslo komune (i chyba w calej Norwegii)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok