Mgoluch22 napisał:
Witam. Pracuje w Norwegii od 01 lipca tego roku to pensja,która bedzie wypłacana w grudniu powinna byc z 50% odliczonym podatkiem?Czy mi sie to nie liczy bo za krotko pracuje?pozdrawiam. Czas danej pracy nie ma tu znaczenia.
Najważniejsze jest to, na jakiej zasadzie masz obliczany podatek.
Jeżeli na podstawie karty podatkowej zaliczkowej z rozliczeniem w przyszłym roku to taki "bonus" otrzymasz.
Jeżeli natomiast, masz stały procent podatkowy 25%, dla nowo przyjezdnych, to takiego "bonusu" możesz nie otrzymać.
Wszystko zależy od księgowej w firmie jak dany przepis podatkowy zinterpretuje.
Moim zdaniem, to ta tak zwana, połowa zaliczki podatkowej, nic nie daje, poza chwilowym posiadaniem większej gotówki.
Która i tak zostanie wyrównana w podatku końcowym w przyszłym roku.