Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Logowanie do banku z polski - Norwegia

1 Post
Ba Jak
(Katera)
Wiking
Dzień dobry,
już o kilku lat nie pracuję w Norweii, jednak miałem tam zachowany rachunek bankowy. Zostały na nim moje pieniądze, które traktowałem jako rezerwę i może kiedyś (na wypadek powrotu) się przydadzą. Teraz jednak nie mogę zalogować się ani do banku DNB ani na Skate. Podejrzewam, że mój numer personalny został usunięty... Nie mam już też aktywnego norweskiego numeru telefonu.
Boję się, że jak zadzwonie do DNB (i na początku rozmowy podam swoje dane) to zablokują mi całkowicie konto i nawet z bankomatu już nie będę mógł nic wypłacić. Nie wiem czy lot do Norwegii też coś da - może każą mi załatwiać personalnummer albo to nic nie da bo na podstawie polskiego dowodu osobistego nic nie zrobią. Zresztą płacenie za lot i nocleg to mi sie nie uśmiecha.
W tym momencie jestem jak dziecko we mgle - proszę o radę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Numer personalny nie może zostać usunięty, ponieważ zostaje przyznawany podatnikowi raz na całe życie. W Pana przypadku mógł od zostać dezaktywowany. Aby aktywować numer personalny, należy umówić się na wizytę w Skatteetaten.
Zgłoś wpis
639 Postów
Josef Satan
(Satan)
Wyjadacz
Katera napisał:
Dzień dobry,
już o kilku lat nie pracuję w Norweii, jednak miałem tam zachowany rachunek bankowy. Zostały na nim moje pieniądze, które traktowałem jako rezerwę i może kiedyś (na wypadek powrotu) się przydadzą. Teraz jednak nie mogę zalogować się ani do banku DNB ani na Skate. Podejrzewam, że mój numer personalny został usunięty... Nie mam już też aktywnego norweskiego numeru telefonu.
Boję się, że jak zadzwonie do DNB (i na początku rozmowy podam swoje dane) to zablokują mi całkowicie konto i nawet z bankomatu już nie będę mógł nic wypłacić. Nie wiem czy lot do Norwegii też coś da - może każą mi załatwiać personalnummer albo to nic nie da bo na podstawie polskiego dowodu osobistego nic nie zrobią. Zresztą płacenie za lot i nocleg to mi sie nie uśmiecha.
W tym momencie jestem jak dziecko we mgle - proszę o radę.


Podejrzewam, ze bankbrikke nie jest juz aktywna.
Twoje pieniadze sa twoje i bank nie zablokuje tobie dostepu do nich. Problem stanowi tylko dostep do konta. Byc moze i karta bankowa juz jest nieaktualna?

Zadzwon pod nummer (0047) 915 04800 i zapytaj sie o bankbrikke, albo o to co ciebie gnebi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok