Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
Choćbyś i znał język to na samym wózków códów nie zarobisz, zawód żaden i automatyka go wypiera. By żyć normalnie ty w Norwegii teraz potrzeba koło 300 kr/h się obracać a i tak ciężko. Ponoć we 2 trochę luźniej ale pendź stara na szmatę . Chcesz zarobić i odłożyć wybierz inny kraj
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
S83 napisał:
Choćbyś i znał język to na samym wózków códów nie zarobisz, zawód żaden i automatyka go wypiera. By żyć normalnie ty w Norwegii teraz potrzeba koło 300 kr/h się obracać a i tak ciężko. Ponoć we 2 trochę luźniej ale pendź stara na szmatę . Chcesz zarobić i odłożyć wybierz inny kraj

...300 kr/godz ????
...na etacie???????
...praca fizyczna ????
...zejdz na ziemie!
...i nie mieszaj ludziom w glowach
...znam wielu Norwegow ale zaden nawet ze stazem nie ma takiej stawki....chyba ,ze praca biurowa w instytucji finansowej...
...realna stawka na wozek zaleznie od firmy tzn. jezeli tam nie ma jeszcze pracownikow z Europy sr-wsch(co oznacza ,ze jeszcze nie obnizyli sobie sami stawek )...ponizej 200kr/godz.
..Ps.mityczne 300 kr...znalem byznesenow szefow jednoosobowych firm pracujacych za 300kr...skandaloza!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
..300 kr/godz ????
...na etacie???????
...praca fizyczna ????
...zejdz na ziemie!
...i nie mieszaj ludziom w glowach
...znam wielu Norwegow ale zaden nawet ze stazem nie ma takiej stawki....chyba ,ze praca biurowa w instytucji finansowej...
...realna stawka na wozek zaleznie od firmy tzn. jezeli tam nie ma jeszcze pracownikow z Europy sr-wsch(co oznacza ,ze jeszcze nie obnizyli sobie sami stawek )...ponizej 200kr/godz.
..Ps.mityczne 300 kr...znalem byznesenow szefow jednoosobowych firm pracujacych za 300kr...skandaloza![/quote]

Czy ja mu napisałem że na wózku tyle zarobi, napisałem że na tym stanowisku jest słabo.
PS. I na dodatek znam i Norwegów i ludzi z Europy wschodniej co koło 300 kr/h za godzinę dostają i to na etacie jako pracownicy fizyczni i nikomu w głowie nie myślę mieszać. Przy dzisiejszych cenach i podatkach to żadna jakaś wielka stawka. Ciągle twierdzę że Norwegia jest krajem pseudo bogaczy, może i dużo zarobisz tylko ile z tego zostanie . Można spać i po 5 na pokoju i ciągnąć rację żywnościowe z Polski by coś zaoszczędzić tylko co to za życie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...300 kr/godz za srednio 157,5godz miesiecznie ,zaleznie od tabeli poidatkowej daje.........ponad 30 000 kr netto !!!!!!
....czy dalej bedziesz sie upieral ze osoba zarabiajaca taka kwote nie jest w stanie utrzymac sie w Norwegii...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
bojfraoszlo napisał:
...300 kr/godz za srednio 157,5godz miesiecznie ,zaleznie od tabeli poidatkowej daje.........ponad 30 000 kr netto !!!!!!
....czy dalej bedziesz sie upieral ze osoba zarabiajaca taka kwote nie jest w stanie utrzymac sie w Norwegii...


Nigdzie tego nie napisałem że tyle zarabiając żyje się "biedzie" , stwierdziłeś że to mityczna stawka ja ci napisałem że nie i by w miarę zarobić potrzeba się koło tego kręcić . Jeśli chodzi o ścisłość to wpada lekko ponad 34000 nok . Wracając do zapytania autora i całego mojego przesłania to na samych wózkach będzie lipa i kokosów nie zarobi.
Miłej niedzieli życzę
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...nawet 34000...
...koledzy ci nasciemniali ze taka stawke maja
...to ze zarabiaja takie pieniadze ..tutaj moge sie zgodzic...jest to mozliwe ....ale nie jest to 157,5k godz. miesiecznie ...tylko pewnie 250 godz....!!!!!!....
...a co do kosztow utrzymania w N0 to majac stawke do 250 kr/godz ,przy ciagle powtarzam cywilizowanym czasie pracy 37,5 godz/ tygodniowo!!!... zyje sie na poziomie...i zadnej,,michy,, z Polski nie trzeba scigac....ceny tutaj i w Polsce sa proporcjonalne do zarobkow....wg mnie zywnosc,rtv,agd,odziez,uzywki...sa tansze w Norwegii!!....kumaci zgodz sie ze mna!.....a to ,ze,,chcecie,, zaoszczedzic kosztem zdrowia fizycznego i psychicznego to juz Wasz problem....
...przyjezdzajcie i zarabiajcie korony tylko przestancie ciagle narzekac,przenoszac wlasne flustracje z Polski...no i nie zanizajcie stawek,bo wozkow wam zabraknie niedlugo....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
bojfraoszlo napisał:
...nawet 34000...
...koledzy ci nasciemniali ze taka stawke maja
...to ze zarabiaja takie pieniadze ..tutaj moge sie zgodzic...jest to mozliwe ....ale nie jest to 157,5k godz. miesiecznie ...tylko pewnie 250 godz....!!!!!!....
..


Koledzy ściemniać nie musieli i mam trochę więcej od kolegów bo mi jeszcze dochodzi dodatek "basowski". Co do ilości godzin to w tamtym roku miałem 10 godzin więcej niż wymagane 37.5 h/tygodniowo a w tym już 1 . Wierzyć pewno i tak nie uwierzysz także dyskusja zbędna.
Czy ceny są takie same jak w Polsce, tu jeden większy wieczorny wypad na miasto potrafi uszczuplić portfel o sporą część wypłaty. I nigdy nie narzekałem na Norwegię wręcz zawsze chwalę ten kraj i ludziom mówię realia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
A i tylko nie myśl że jestem operatorem wózka, nawet niemam uprawnień
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
S83 napisał:
A i tylko nie myśl że jestem operatorem wózka, nawet niemam uprawnień

...a to teraz zaczynam wierzyc w te stawke...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
S83 napisał:
bojfraoszlo napisał:
...nawet 34000...
...koledzy ci nasciemniali ze taka stawke maja
...to ze zarabiaja takie pieniadze ..tutaj moge sie zgodzic...jest to mozliwe ....ale nie jest to 157,5k godz. miesiecznie ...tylko pewnie 250 godz....!!!!!!....
..

Koledzy ściemniać nie musieli i mam trochę więcej od kolegów bo mi jeszcze dochodzi dodatek \"basowski\". Co do ilości godzin to w tamtym roku miałem 10 godzin więcej niż wymagane 37.5 h/tygodniowo a w tym już 1 . Wierzyć pewno i tak nie uwierzysz także dyskusja zbędna.
Czy ceny są takie same jak w Polsce, tu jeden większy wieczorny wypad na miasto potrafi uszczuplić portfel o sporą część wypłaty. I nigdy nie narzekałem na Norwegię wręcz zawsze chwalę ten kraj i ludziom mówię realia.


...rozjasniac umysly nalezy zawsze i wszedzie
...wiec jak idziesz do miasta i np piwo kosztuje 80 kr to ile tych piw musialbys wypic zeby uszczuplilo twoj portfel ????
...przypominam,ze zarabiasz ponad 300 kr/godz to daje okolo 1500 kr /dziennie netto..
...sorrry ze tak wprost wyliczam,ale chcialbym uswiadomic lub obalic mit drozyzny w Norwegii
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok