Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Zakup domu. - Norwegia

Czytali temat:
wioletta juszczynska Piotr G Jan Maryjan janek ww Artek Bu Kasia K boj fra oszlo famila mediabet KonkoN Onty_Ja_Gabriel_3. (1966 niezalogowanych)
22 Posty
janek ww
(janek100)
Wiking
Dzień dobry.

Planuję zakup domu w Norwegii niestety bez pośrednictwa meglera - umowa będzie spisana przez adwokata.

Gdzie mogę sprawdzić ewentualne zastawy na nieruchomości lub inne kruczki ( typu użytkowanie wieczyste itp) ,które mogą przekreślić zakup domu ?

Ewentualnie do kogo mogę się zwrócić ,w celu sprawdzenia czy w dokumentach jest wszystko ok.
?

Planujemy spisać umowę ,w której zakup będzie rozliczony w kilku transzach.
Czy w Norwegii taka umowa spisana u adwokata ma sens prawny ?

Pozdrawiam Jenek
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
janek100 napisał:
Dzień dobry.
Planuję zakup domu w Norwegii niestety bez pośrednictwa meglera - umowa będzie spisana przez adwokata.
Gdzie mogę sprawdzić ewentualne zastawy na nieruchomości lub inne kruczki ( typu użytkowanie wieczyste itp) ,które mogą przekreślić zakup domu ?
Ewentualnie do kogo mogę się zwrócić ,w celu sprawdzenia czy w dokumentach jest wszystko ok.
?
Planujemy spisać umowę ,w której zakup będzie rozliczony w kilku transzach.
Czy w Norwegii taka umowa spisana u adwokata ma sens prawny ?
Pozdrawiam Jenek

Możesz wyjaśnić, dlaczego nie chcesz dokonać tej transakcji przez koncesjonowanego meglera, który wszystkie te problemy o które pytasz, ma w małym palcu pod paznokciem. Oraz daje gwarancję swoją instytucją prawidłowego przebiegu kupna sprzedaży.
Ty nie chcesz, czy też sprzedający odradza profesjonalnego rzeczoznawcy,
Adwokat jedynie sporządzi poprawnie umowę i nic ponadto, natomiast nikt tobie nie przeprowadzi tych czynności o których piszesz za darmo.
Mało tego, osobny adwokat i rzeczoznawcy, na pewno będą w końcowym rozliczeniu, drożsi niż firma maglerska, a wątpię, by poszczególni rzeczoznawcy, dali tobie gratis, gwarancję taką jaką daje megler.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...Januszu chcesz zaoszczedzic na notariuszu( tutejszy agent nieruchomosci tzw.megler gwarantuje bezpieczenstwo transakcji )
...bo jezeli to sugestia sprzedajacego lokal...to na twoim miejscu zaczalbym sie bac...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
22 Posty
janek ww
(janek100)
Wiking
Dom sprzedaje się dłuższy czas.
Sprzedający wziął wcześniej meglera ale jak widać z marnym skutkiem.
Stan techniczny marny , cena jest niska,w zasadzie sam koszt działki obejmuje i tak to traktuje.
Dlatego istotne dla mnie jest sprawdzenie księgi wieczystej ,zastawów ,czy nie ma jakiejś hipoteki lub kogoś wpisanego w dokumenty itp.
Same podstawowe informacje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...cena niska nieruchomości
...to i megler będzie niedrogo kosztował
...a dusza bedzie spokojniejsza po przelewie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
janek100 napisał:
Dom sprzedaje się dłuższy czas.
Sprzedający wziął wcześniej meglera ale jak widać z marnym skutkiem.
Stan techniczny marny , cena jest niska,w zasadzie sam koszt działki obejmuje i tak to traktuje.
Dlatego istotne dla mnie jest sprawdzenie księgi wieczystej ,zastawów ,czy nie ma jakiejś hipoteki lub kogoś wpisanego w dokumenty itp.
Same podstawowe informacje.
Z twojej wypowiedzi wynika iż wątpisz w meglera tylko dlatego iż dany obiekt, nie został jeszcze sprzedany.
Megler nie jest od szybkiej sprzedaży, a od dokładności i poprawności sporządzonej transakcji.
Skoro jest lub był już megler, to czego ty jeszcze chcesz, wystarczy poprosić pisemnie o udostępnienie przez niego posiadanej wiedzy prawnej na temat tego obiektu i po kłopocie. Mało tego, branie innego meglera , adwokata, rzeczoznawców itp. tylko regeneruje dodatkowe koszta, a i tak wszyscy oni będą się opierać o opinię prawną tego pierwszego. W Norwegi, nie ma czegoś takiego, jak niezdrowa konkurencja i zaniżanie stawek, wręcz odwrotnie, każdy z nich do swojej taksy doliczy koszty pierwszego meglera.
Tak jak napisano wyżej, jeżeli sprzedający odradza meglera, to ja, zrezygnował bym z tego zakupu, jak wszyscy pozostali przed tobą.
Chyba, że kupujesz ten dom jedynie dla działki i po zakupie, oraz ustawowym terminie uprawomocnienia się tej umowy, dany obiekt traktujesz buldożerem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
Kasia K
(KasiaKacz) Online
Maniak
janek100 napisał:
Dzień dobry.
Planuję zakup domu w Norwegii niestety bez pośrednictwa meglera - umowa będzie spisana przez adwokata.
Gdzie mogę sprawdzić ewentualne zastawy na nieruchomości lub inne kruczki ( typu użytkowanie wieczyste itp) ,które mogą przekreślić zakup domu ?
Ewentualnie do kogo mogę się zwrócić ,w celu sprawdzenia czy w dokumentach jest wszystko ok.
?
Planujemy spisać umowę ,w której zakup będzie rozliczony w kilku transzach.
Czy w Norwegii taka umowa spisana u adwokata ma sens prawny ?
Pozdrawiam Jenek


Polecam P. Mateusza www.mojanorwegia.pl/ogloszenia/dom+i+mie...eusz+zubrzynski.html
Zgłoś wpis


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok