Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Praca w hotelu - Norwegia

Czytali temat:
stokrotka1044 stokrotka1044 mart enty Kasia K boj fra oszlo famila Onty_Ja_Gabriel_3. paweluanset Marcin0202 (896 niezalogowanych)
1 Post
Marcin0202
(Marcin0202)
Wiking
Witam, czy orientuje się ktoś jak wygląda wynagrodzenie za pracę HOTELU w niedzielę i święta np. Bożego Narodzenia lub 1 maja, czy należą się dodatkowe pieniądze lub dni wolne do wykorzystania w innym terminie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Marcin0202 napisał:
Witam, czy orientuje się ktoś jak wygląda wynagrodzenie za pracę HOTELU w niedzielę i święta np. Bożego Narodzenia lub 1 maja, czy należą się dodatkowe pieniądze lub dni wolne do wykorzystania w innym terminie?Pracujesz legalnie, czy na czarno?
- Jeżeli pracujesz legalnie, to podpisywałeś umowę o pracę, którą powinieneś mieć przy sobie.
O ile przed podpisaniem jej nie czytałeś, to teraz, powinieneś ją właśnie, bardzo dokładnie przeczytać! i tyle.
- W każdej umowie bowiem, są zawarte zasady pracy, w tym informacje o płatnościach w takie lub inne dni ustawowo wolne od pracy. Oraz są napisane odnośniki do artykułów i paragrafów kodeksu pracy, które trzeba samemu poszukać i również dokładnie przeczytać.
Nikt tego za ciebie nie zrobi, a na takich forach jak to, to każdy będzie pisał co innego, chociaż będzie pracował również jak ty w branży hotelarskiej.
- Ponieważ każdy hotel, ma swój regulamin pracy i płacy i podobne legalne umowy mogą się bardzo różnić od siebie.
- Natomiast jak pracujesz na dziko bez umowy, to obowiązuje ciebie tylko to, co uzgodniłeś na gębę i nic więcej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
stokrotka1044 stokrotka1044
(stokrotka1044)
Wiking
Proponuje zajrzeć do overenkomsten Restaurant og hotell. Tam jest to ujęte
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok