Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Rozliczenie małego zarobku za 2018r. - Norwegia

12 Posty
Mateusz Nowicki
(Mateusz Nowicki)
Wiking
Witam, jak w temacie. W 2018 roku byłem przez jakiś czas w Oslo i udało mi się popracować tylko przez krótki okres w pewnym hotelu w ramach trialu. Kilka dni temu Skatteetaten przysłało mi pismo z którego wynika, że całkowity dochód wyniósł 2630 koron(z tego co pamiętam mój faktyczny przychód to było niecałe 800zł).
Moje pytanie: czy mam coś z tym zrobić? czy przy tak małej kwocie mogę to odpuścić, czy jednak czeka mnie jakaś kara za nierozliczenie tego? Do Multinora nie mogę się dodzwonić na darmową konsultację i dlatego pytam tu. Pzdr
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Mateusz Nowicki napisał:
Witam, jak w temacie. W 2018 roku byłem przez jakiś czas w Oslo i udało mi się popracować tylko przez krótki okres w pewnym hotelu w ramach trialu. Kilka dni temu Skatteetaten przysłało mi pismo z którego wynika, że całkowity dochód wyniósł 2630 koron(z tego co pamiętam mój faktyczny przychód to było niecałe 800zł).
Moje pytanie: czy mam coś z tym zrobić? czy przy tak małej kwocie mogę to odpuścić, czy jednak czeka mnie jakaś kara za nierozliczenie tego? Do Multinora nie mogę się dodzwonić na darmową konsultację i dlatego pytam tu. Pzdr
To co dostałeś, to informacja o automatycznym rozliczeniu, przez urząd skarbowy.
Nic nie trzeba robić, nigdzie nie trzeba pisać i dzwonić.
Tym bardziej do multimora, szkoda impulsów.
Jak się dobrze przypatrzysz temu dokumentowi, to przeczytasz iż masz jeszcze jakiś zwrot pobranego podatku, o ile oczywiście taki został pobrany.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Mateusz Nowicki
(Mateusz Nowicki)
Wiking
Dzięki
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Dokument, który Pan otrzymał ze Skatteetaten to najprawdopodobniej skattemelding. Dokument ten należy dokładnie sprawdzić pod kątem zawartych w nim informacji. Jeżeli na skattemeldingu widnieją błędy, których Pan nie wyłapie w sezonie rozliczeń, urząd najpewniej upomni się o niesłusznie wypłacone pieniądze. Proszę mieć na uwadze, że to podatnik jest odpowiedzialny za informacje zawarte na skattemeldingu i nie wysyłając rozliczenia do urzędu, akceptuje Pan dane ze skattemeldingu.
Zgłoś wpis
12 Posty
Mateusz Nowicki
(Mateusz Nowicki)
Wiking
Również dziękuję, tak zrobię, dokładnie się wczytam ze słownikiem w ręku w wolnej chwili, pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
29 Postów
sebastian_34
(sebastian_34)
Wiking
napisał:
Mateusz Nowicki napisał:
Witam, jak w temacie. W 2018 roku byłem przez jakiś czas w Oslo i udało mi się popracować tylko przez krótki okres w pewnym hotelu w ramach trialu. Kilka dni temu Skatteetaten przysłało mi pismo z którego wynika, że całkowity dochód wyniósł 2630 koron(z tego co pamiętam mój faktyczny przychód to było niecałe 800zł).
Moje pytanie: czy mam coś z tym zrobić? czy przy tak małej kwocie mogę to odpuścić, czy jednak czeka mnie jakaś kara za nierozliczenie tego? Do Multinora nie mogę się dodzwonić na darmową konsultację i dlatego pytam tu. Pzdr
To co dostałeś, to informacja o automatycznym rozliczeniu, przez urząd skarbowy.
Nic nie trzeba robić, nigdzie nie trzeba pisać i dzwonić.
Tym bardziej do multimora, szkoda impulsów.
Jak się dobrze przypatrzysz temu dokumentowi, to przeczytasz iż masz jeszcze jakiś zwrot pobranego podatku, o ile oczywiście taki został pobrany.
rozbawiłeś mnie Panie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
sebastian_34 napisał rozbawiłeś mnie Panie
Możesz bardziej przyziemnie?
Co tak ciebie w mojej odpowiedzi rozbawiło?
Naprawdę jestem tego ciekaw.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
29 Postów
sebastian_34
(sebastian_34)
Wiking
Onty_Ja_Gabriel_3. napisał:
sebastian_34 napisał rozbawiłeś mnie Panie
Możesz bardziej przyziemnie?
Co tak ciebie w mojej odpowiedzi rozbawiło?
Naprawdę jestem tego ciekaw.

pikno ryklama myltinora Panie mnie rozbawiła.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
sebastian_34 napisał:>pikno ryklama myltinora <Panie mnie rozbawiła.[

Cóż, to tylko twój wybiórczy i subiektywny odbiór, nic nadto.
Jak widać, nawet śmultinot wysnuł odpowiednie marketingowe wnioski, już nie zgłasza kasowania niepochlebnych komentarzy, a prawie automatycznie wbija w dany problem próbując coś ugrać na swojej forumowej nieudolności. Jak widać dość skutecznie skoro dałeś się wkręcić.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok