Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

reklama | kup tutaj »

Permittering - Norwegia

7 Postów
Piotr Pankiewicz
(PiotrPankiewicz)
Wiking
Witam.
Mam pytanie odnośnie permitteringu.
Mianowicie gdy firma zatrudnia pracowników na stałe i pracowników sezonowych i nagle sezon się kończy pracownicy sezonowi wracają do Polski niektórzy idą na Dagpenger zaś firma wysyła kilku pracowników że stałymi umowami na permittering. Nagle gdy firma ma więcej pracy bierze w pierwszej kolejności tych pracowników sezonowych którzy są na dagpenger i nie mają już żadnej umowy z firmą a ci którzy mają stałą umowę nadal pozostają na permitteringu. Pytanie brzmi czy jest to zgodne z prawem a jeśli nie to co mozna zrobić? Dziękuję
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
101 Postów
Monika Grzybowska
(MonikaGrzybowska)
Początkujący
Pracodawca ma prawo wysłać osobę zatrudnioną na permittering wyłącznie, gdy istnieje faktyczna szansa na jej powrót do pracy.w innym przypadku jedynym wyjsciem jest rozwiązanie umowy. Biorąc pod uwagę ze praca jest a pracodawca nie wzywa z powrotem do pracy a zamiast tego zatrudnia nowych pracowników naraża NAV na koszty wypłat zasiłków dla bezrobotnych na parmiteringu . Przy wyborze osób wysłanych na permittering pracodawca powinien kierować się długością stażu pracy zatrudnionego. Od tej reguły można jednak odejść, jeśli przemawiają za tym szczególne względy, jak np. kwalifikacje poszczególnych pracowników. Z drugiej strony zastanawiam sie czemu on tak postepuje.. I jednym z logicznych wnioskow jakie mi sie nasuwają jest taki, ze w pierwszej kolejnosci wzywani są ludzie Bez prawa do zasiłku dla bezrobotnych a co za tym idzie tacy którzy są całkowicie pozbawieni dochodu ( jesli tak jest to pochwalam takie postepowanie).. Lub byc moze pracownicy z kwalifikacjami i umiejętnosciami niezbednymi do danego projektu .. Sugerowałabym zapytac pracodawce jakie przesłanki bierze pod uwage przywracając poszczegolnych ludzi na stanowiska i ewentualnie spróbowac sie dogadac i spytać zwyczajnie o możliwość przywrócenia do pracy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...twòj pracodawca oszukuje Nav
...pracownicy bez stałej umowy mają prawdopodobnie najniźsze stawki
...pamietaj ,ze jesteš pierwszy w kolejnošci i np. jako pracownik z duźym staźem lub wykwalifikowany moźesz w okresie podtojowego wykonywać prace np. pomocnicze....niewykwalifikowany nie powinien whkonywać prace fachowca....
...zgłoš to w Nav...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
101 Postów
Monika Grzybowska
(MonikaGrzybowska)
Początkujący
bojfraoszlo napisał:
...twòj pracodawca oszukuje Nav
...pracownicy bez stałej umowy mają prawdopodobnie najniźsze stawki
...pamietaj ,ze jesteš pierwszy w kolejnošci i np. jako pracownik z duźym staźem lub wykwalifikowany moźesz w okresie podtojowego wykonywać prace np. pomocnicze....niewykwalifikowany nie powinien whkonywać prace fachowca....
...zgłoš to w Nav...

To ze ktoś nie ma umowy na stałe nie znaczy ze ma niższe kwalifikacje od tych zatrudnionych na stałe.. Mam kolege ktory nie chce pracowac na stałe w NO on 3 miesiace siedzi w NO i 3 miesiace w polsce bo tam ma żone i dzieci z którymi chce być.. Ale chłopak ma potwierdzone w norwegi studia na kierunku budowlanym oraz norweski certyfikat spawacza i kilka polskich kursów i certyfikatów uznanych w Norwegii i mowi biegle w 4 językach.. Czemu tu pracuje? Bo ma 350 NOK na godzine a nie 15 zł jak w polsce.. I mozesz mi wierzyc ze nie ma problemu z powrotem do pracy bo zawsze jest brany w pierwszej kolejnosci pod uwagę ze wzgledu na kwalifikacje.. A pracuje w.firmie gdzie srednie zarobki wynoszą 210 NOK za godzine..ale najwidocczniej jego pracodawca uwaza ze warto inwestowac w wykwalifikowanego pracownika

Jeśli jednak czujesz sie pokrzywdzony takim traktowaniem możesz zgłosic sprawe do NAV.. A najlepiej to zadzwon do inspekcji pracy i szczegolowo sie wypytaj.. Polski konsultant dostepny jest we wtorki i czwartki
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
34 Posty

(Ideapad310)
Nowicjusz
poszukac innej pracy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Piotr Pankiewicz
(PiotrPankiewicz)
Wiking
Witam. Czy mogłabyś mi podać jakiś namiar do państwowej inspekcji pracy? Znalazłem jakiś numer ale ciągle zajęty czy mam poprostu zadzwonić do nich i poprosić o rozmowę z Polskim konsultantem?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
101 Postów
Monika Grzybowska
(MonikaGrzybowska)
Początkujący
Telefon do infolinii to 815 48 222 Po uzyskaniu połączenia z centralą należy wybrać cyfrę 1, a następnie – po otrzymaniu odpowiedzi – podać hasło ”POLSKI”...nie jestem tylko pewna co do dni kiedy polski konsultant jest dostepny wiec musisz zadzwonic i sie dowiedziec.. Jak ja dzwonilam kiedys bylo wtorek i czwartek teraz kolega mi mowi ze chyba w piatki tylko..ale jak zadzwonisz to ci powie kiedy jest dostepny..powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Piotr Pankiewicz
(PiotrPankiewicz)
Wiking
Dziekuje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok