Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

NAV i praca - Norwegia

20 Postów
Ew cia
(ewcia24)
Wiking
Witam.
W najbliższym czasie będę chciała przenieść dagpenger do Pl, ale otrzymałam oferte pracy na nie całe 50%. Zastanawiam się czy przyjmując tę ofertę pracy będzie później przeszkodą do przeniesienia zasiłku do Polski. Proszę o konkretne odpowiedzi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Boguslaw Lopuszynski
(BoguslawLopuszynski)
Wiking
Do polski można wyjechać ale nic przenieść zżyjesz w norge to masz a jak wyjedziesz to po ptokach kolega probowal .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów
Ew cia
(ewcia24)
Wiking
"Kolega próbował" ?????
Czy możesz coś więcej napisać?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Jaro1210
(Jaro1210)
Wiking
Jesli umiesz czytac po norwesku to jest pelna informacja na temat dagpenger jesli chcesz przenies je do Polski :
Hva skjer med rettighetene i folketrygden når du søker arbeid i et annet EØS-land?
Hvis du er omfattet av EØS-avtalen, er helt arbeidsledig, har mottatt dagpenger i minst fire uker i løpet av de siste 12 ukene før avreise og får innvilget attest PD U2 fra Norge, kan du ta med deg dagpengene til et annet EØS-land mens du søker arbeid der. Du opprettholder i denne perioden ditt medlemskap i folketrygden.

Hvis du ikke får arbeid i løpet av tre måneder opphører retten din til dagpenger fra Norge. Dette får konsekvenser for medlemskapet i folketrygden.

Oppholder du deg lenger i utlandet uten arbeidsinntekt er du fortsatt medlem i folketrygden kun hvis du skal hjem til Norge før det har gått 12 måneder.
Hvis du blir i utlandet for å søke arbeid på egen hånd fordi du vil bo i landet i mer enn 12 måneder, opphører medlemskapet ditt til folketrygden når utbetaling av dagpenger opphører.
Når du får arbeid i utlandet opphører medlemskapet ditt i folketrygden, også før det har gått 12 måneder.
Når du får arbeid i et annet EØS-land skal du være dekket av lovgivningen i landet du arbeider.
Krotko mowiac masz prawo do dagpenger w Polsce tylko w momencie jak bedziesz tam poszukiwala pracy i tylko przez okres 3 miesiecy, pozniej je zabieraja a takze tracisz umowe zdrowotna w Norwegi, wiec warto siezastanowic czy warto
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Boguslaw Lopuszynski
(BoguslawLopuszynski)
Wiking
3-miechy na szukanie pracy ,a potem tracisz wszystko czyli ubezpieczenie a gdybys chciała wrócić t wszystko od nowa ,patsz inne posty tam jest dokladniej
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów
Ew cia
(ewcia24)
Wiking
To prawda 3 miesiące i potem zostajesz z niczym jeśli zostaniesz w Pl i nie znajdziesz pracy, chyba że zdążysz wrócić w ciągu tych 3 miesięcy i wszystko liczy Ci się dalej tak jak było ustalone wcześniej.
Ja zastanawiam się nad moimi ostatnimi 3 miesiącami zasiłku, gdyż nie znajdując tutaj pracy (chociaż wciąż szukam nie poddaje się) a też nic mi się więcej nie będzie należeć po zakończeniu, a nie chcę tu siedzieć bez żadnych zarobków.
Jestem ciekawa jak na to patrzą urzędnicy w Pl, czy te 3 miesiące zostaną zachowane? i czy będę otrzymywać tyle samo co tu?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów
Ew cia
(ewcia24)
Wiking
To prawda 3 miesiące i potem zostajesz z niczym jeśli zostaniesz w Pl i nie znajdziesz pracy, chyba że zdążysz wrócić w ciągu tych 3 miesięcy i wszystko liczy Ci się dalej tak jak było ustalone wcześniej.
Ja zastanawiam się nad moimi ostatnimi 3 miesiącami zasiłku, gdyż nie znajdując tutaj pracy (chociaż wciąż szukam nie poddaje się) a też nic mi się więcej nie będzie należeć po zakończeniu, a nie chcę tu siedzieć bez żadnych zarobków.
Jestem ciekawa jak na to patrzą urzędnicy w Pl, czy te 3 miesiące zostaną zachowane? i czy będę otrzymywać tyle samo co tu?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok