Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

pensja za grudzien 2018 - Norwegia

6 Postów
minako
(minako)
Wiking
Witam wszystkich,
Jestem swierzy w norwegii i chciałbym zadać jedno pytanie. Konkretnie interesuje mnie pensja za grudzień.
Postaram się opisać wszystko najlepiej jak potrafię.
Otórz posiadam umowę o pracę do 1 stycznia 2019. Każda Moja pensja za miesiąc poprzedni wypłacana jest 15 następnego miesiąca czyli w tym wypadku pensja za grudzień, wypłacona będzie 15 stycznia. Na umowie o pracę wpisane mam jako tygodniowa norma czasu pracy 37,5h a ewentualny szczególny system czasu pracy akord / time arbeid. I tu pojawia się moje pytanie. Ponieważ wszyscy lecimy z firmy 18 do Polski na święta logiczne jest że nie będę w stanie wypracować 150 godzin. Moje pytanie to czy pracodawca 15 stycznia ma obowiązek wypłacić mi za grudzien za 150 godzin nawet jeśli ich nie przepracowałem czy tylko wyplaci mi za godziny ktore przepracowałem w grudniu do 18? Z góry dziękuję wszystkim zorientowanym za pomoc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
29 Postów
sebastian_34
(sebastian_34)
Wiking
Jeżeli jest to firma bemmaningowa, to zapłacą normalnie 150h, w większości takich firm dają też bonus świąteczny a czy 24 grudnia płacą 100% przez pierwsze 2 lata pobytu w Norwegii to nie wiem, ale może ktoś tu zaraz napiszę bo sam jestem dopiero 1rok. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
minako
(minako)
Wiking
Niestety nie jest to wypozyczalnia, tylko zwykla firma ".......... AS".
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
29 Postów
sebastian_34
(sebastian_34)
Wiking
To kto wymyślił że jedziecie 18 i dlaczego?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
minako
(minako)
Wiking
Sebastian to nie ma najmniejszego znaczenia. Nie takie bylo moje pytanie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...pensja to pensja
...powinienes dostas calosc...a roznice zniwelowac w styczniu np..
...pracodawca bylby marnym pracodawca gdyby nie zaplacil calosci,przeciez wszyscy maja swoje wydatki i jeszcze do tego swieta...nie wyobrazam sobie zeby pracownicy pojechali do domu bez kasy
...ps. po co sie martwisz na zapas....logika i uczciwosc pracodawcy bedzie sygnalem do kontynuacji badz zaprzestania pracy w firmie....chociaz Polak potrafi nagiac ..garba...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
minako
(minako)
Wiking
Masz 100% racji. Sek w tym ze ja sie wlasnie dowiedzialem ze od 1.01.2019 moja umowa nie zostanie przedluzona dlatego sie martwie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
....sryyyy tego nie zauwazylem...
...tutaj oczywiscie to wszystko zmienia
...pracodawca nie zaplaci ci za nic...
...to co moze zmienic to ....
....to jedynie to ze miales duzy staz pracy w firmie.....
....inaczej mowiac ,,na chlopski rozum,,...jezeli pracodawca musialby ci zaplacic cala pensje to ...skierowalby ci do jakiejkolwiek pracy...nawet do grabienia lisci na swojej posesji...zebys wyrobil te 150 godz...
....ok....czy ty nie jestes ciagle na okresie probnym?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
minako
(minako)
Wiking
Nie nie jestem.
Ale z tego co poczytalem to pracodawca nie musi nic. Wychidzi na to ze tyle godzin ile wypracuje do 18.12.2018 zostanie mi zaplacone 15.01.2019 + penge no i finisz. Czyli w zaden sposob nie jest zobowiazany zaplacic mi za 150h lub ich wogole zapewnic. No chyba ze zle wyczytalem i sie myle. Dlatego tutaj poprosilem o pomoc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok