Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

7 Postów
RafalPelko Pelkowski
(RafalPelko)
Wiking
Mam ofertę nowej pracy i mogę zacząć natychmiast , średnio się widzi pracowanie jeszcze 2 tyg. na krętacza
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
RafalPelko Pelkowski
(RafalPelko)
Wiking
widziałem 2 kontrakty chłopaków , 180nok/h , oni nie znają języka , mają kredyty , są trochę zblokowani to nie narzekają i nie buntują.
w nowej pracy mam ofertę 230nok/h
Po prostu wplątałem się niechcący w firme która żeruje na Polakach którzy nie znają żadnego języka oprócz ojczystego , nigdy nie byli w Norwegii i nie znają swoich praw ani co się wokół dzieje (standardy zarobków itd.)
Jedyne co teraz chcę zrobić to jakoś wyplątać się z tego jak najszybciej , macie jakieś pomysły?
Dziękuje Wam za zainteresowanie i pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...za porozumieniem stron ....
...lub ty wypowiadasz i wpisujesz ...za niedotrzymanie warunkow wstepnych...
...za 180 to 5 lat temu mozna bylo zaczac negocjacje....
...budowlanka?
..po
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
RafalPelko Pelkowski
(RafalPelko)
Wiking
Tak , budowlanka. Sam jestem zdziwiony tym faktem , niby osoby co tam pracują są świadomie o co chodzi , trochę starsi ludzie mówią ,,ja już stary a co mi tam parę lat jeszcze popracuje i emeryturka" trochę już siedzę w Norwegii , znam języki , nigdy nie sparzyłem się na pracodawcach tutaj. Jestem trochę w szoku że w dzisiejszych czasach takie maniany się odbywają. W razie czego jutro zadzwonie do arbeidstilsynet i może do NAFu (chociaż NAF pewnie nic nie doradzi). Jak się udało rozwiązać sprawę to dam znać tutaj , może komuś się przyda
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1610 Postów
Maniak
RafalPelko napisał:
Tak , budowlanka. Sam jestem zdziwiony tym faktem , niby osoby co tam pracują są świadomie o co chodzi , trochę starsi ludzie mówią ,,ja już stary a co mi tam parę lat jeszcze popracuje i emeryturka\" trochę już siedzę w Norwegii , znam języki , nigdy nie sparzyłem się na pracodawcach tutaj. Jestem trochę w szoku że w dzisiejszych czasach takie maniany się odbywają. W razie czego jutro zadzwonie do arbeidstilsynet i może do NAFu (chociaż NAF pewnie nic nie doradzi). Jak się udało rozwiązać sprawę to dam znać tutaj , może komuś się przyda

a po co do NAF-u? EU ci się kończy?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok