Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Pytanie o d-nummer i konto w banku - Norwegia

Czytali temat:
7 Postów
TheBartWP
(TheBartWP)
Wiking
Witam wszystkich serdecznie.
Mam pytanie. Szukałem info na forum ale nie znalazłem.
Otóż sprawa jest taka, że na otwarcie konta w banku trzeba trochę czekać. Więc czy po zdobyciu d-nummer i złożeniu wniosku o otwarcie konta bankowego mogę wrócić do Polski na jakiś czas a potem po prostu wrócić kiedy konto będzie aktywne? Czy w ogóle tak to działa?
Jestem kompletnie zielony i bardzo proszę o pomoc i rozjasnienie mi sprawy, przez kogoś serdecznego
Pytam o to dla tego ponieważ poniewaz chciałbym najpierw załatwić te formalności a później na spokojnie przyjechać do pracy a nie czekać z założonymi rękami w Norwegii mając mało kasy. Cel jest właśnie taki.
Proszę Was o pomoc i z góry dziękuję.
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
61 Postów

(Diktig og justiceforall)
Początkujący
A nie lepiej isc od razu do pracy zamiast czeka z zalozonymi rekoma? Wyjazd z Norwegii oraz brak pracy przedluzy albo uniemozliwi otwarcie konta bankowego.
k.

TheBartWP napisał:
Witam wszystkich serdecznie.
Mam pytanie. Szukałem info na forum ale nie znalazłem.
Otóż sprawa jest taka, że na otwarcie konta w banku trzeba trochę czekać. Więc czy po zdobyciu d-nummer i złożeniu wniosku o otwarcie konta bankowego mogę wrócić do Polski na jakiś czas a potem po prostu wrócić kiedy konto będzie aktywne? Czy w ogóle tak to działa?
Jestem kompletnie zielony i bardzo proszę o pomoc i rozjasnienie mi sprawy, przez kogoś serdecznego
Pytam o to dla tego ponieważ poniewaz chciałbym najpierw załatwić te formalności a później na spokojnie przyjechać do pracy a nie czekać z założonymi rękami w Norwegii mając mało kasy. Cel jest właśnie taki.
Proszę Was o pomoc i z góry dziękuję.
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
36 Postów

(finsbury)
Nowicjusz
lepiej isc do pracy a pieniadze beda przelewane na polskie konto, zanim dostaniesz konto norweskie to minie ok 3, 4 miesiecy od momentu przyjazdu bo jeszcze czeka sie na karte oraz token do banku
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
TheBartWP
(TheBartWP)
Wiking
Rozumiem, ale ogólnie to nie ma z tym problemu żeby pieniądze były przelewane na polskie konto?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
36 Postów

(finsbury)
Nowicjusz
jesli chodzi o agencje pracy to nie ma problemu a co do innych trzeba powiedziec ze ma zrobic przelew zagraniczny co kosztuje ok 60 kr
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
TheBartWP
(TheBartWP)
Wiking
Tak, tak, ja chcę iść od razu do pracy tylko chodzi o to że podobno trzeba czekać nawet do 3ech miesięcy na otwarcie konta.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
TheBartWP
(TheBartWP)
Wiking
Mhm ale że te 60nok za każdy przelew tak? A wiesz może jak z placeniem w sklepach polską kartą?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
36 Postów

(finsbury)
Nowicjusz
nie chodzi o czekanie, musisz umowic sie na wizyte do UDI zebys dostal papiero nazwie registerbevis a zeby go dostac trzeba przedstawic zarobki z 3 miesiecy wtedy dostajesz poczta papier czyli 2 tyg i wtedy aplikujesz online o konto to kolejne 2 tyg
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
TheBartWP
(TheBartWP)
Wiking
Ok, dzięki wielkie za pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
36 Postów

(finsbury)
Nowicjusz
no standardowy przelew z norweskiego konta do polskiego kosztuje ok 60 kr i trwa 2,3 dni robicze. Karta mozesz placic w norwegii polska przy zalozeniu ze to jest Visa debit lub mastercard ale najlepiej placic karta kredytowa visa lub mastercard. Kiedys znajomi nie mogli zaplacic karta Maestro a to chyba od mastercarda jest
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok