Kredyt konsumencki w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Podatki w Norwegii to nasza specjalność
Sprawdź
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Praca - Norwegia

1 Post
Alina190
(Alina190)
Wiking
Mam pytanie jak wyglada kwestia kwoty wolnej od podatku. Jesli ktoś pracował w norwegii przez 3 miesiące i nie przekroczył tej kwoty to jest zwolniony z rozliczenia się?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
97 Postów
XY YZ
(Watrobka89)
Początkujący
tak.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
580 Postów
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Osoba, która wie, że zarobi w danym roku podatkowym mniej niż 55.000 kr, powinna zamówić sobie tak zwaną frikort czyli kartę podatkową zwolnioną od podatku. Taka karta informuje pracodawce, że nie powinien odprowadzać podatku. Jeżeli jednak karta ta nie została zamówiona i podatek był odprowadzany, to całość zapłaconego podatku zostanie zwrócona przy rozliczeniu podatkowym. Każda osoba pracująca w Norwegii powinna złożyć zeznanie podatkowe po wcześniejszym, dokładnym sprawdzeniu swojego skattemeldingu.
Zgłoś wpis
14 Posty
Ewa Tangen
(Ewa T)
Wiking
Błędna informacjia Multi Nor. Kwota 55000 dotyczy osób przebywających tu przez cały rok kalendarzowy, ma to związek z personfradrag. Osobom przebywających czasowo w Norwegii, Skatteetaten nie wystawia frikort, standard to tabela 7100.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
580 Postów
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
W poście, na który odpowiadaliśmy, znajdowały się 2 pytania. Mianowicie:
1. Jak wygląda kwestia kwoty wolnej od podatku?
2. Jeśli ktoś pracował w Norwegii przez 3 miesiące i nie przekroczył tej kwoty to jest zwolniony z rozliczenia się?
Odpowiedzieliśmy na oba pytania:
1. Osoba, która wie, że zarobi w danym roku podatkowym mniej niż 55.000 kr, powinna zamówić sobie tak zwaną frikort czyli kartę podatkową zwolnioną od podatku. Taka karta informuje pracodawcę, że nie powinien odprowadzać podatku. Jeżeli jednak karta ta nie została zamówiona i podatek był odprowadzany, to całość zapłaconego podatku zostanie zwrócona przy rozliczeniu podatkowym.
2. Każda osoba pracująca w Norwegii powinna złożyć zeznanie podatkowe po wcześniejszym, dokładnym sprawdzeniu swojego skattemeldingu.

Natomiast jeżeli poruszyła Pani już kwestię karty frikort dla osób tymczasowo pracujących w Norwegii, to informujemy, że aby ubiegać się o kartę frikort należy być rezydentem podatkowym w Norwegii (przebywać na terenie Norwegii co najmniej 183 dni w ciągu roku lub 270 dni w ciągu ostatnich 3 lat).
Zgłoś wpis


Bliżej nas